Ameliyatsız İple Yüz Germe

Yüz sarkıklığı fazla olan kişilerde, yüz germe işleminde cog ipler kullanılmaktadır. Polidioksanon yapısında olan bu ipler, eski kılçıklı yapısından farklı olarak kalıplı şekilleri sayesinde hem daha fazla germe, daha uzun ömür, hem de yenileme etkisi sağlamaktadır. Ayrıca hazır kanüllerle uygulanabilir olması hasta ve hekim açısından yüksek konfor sağlamaktadır.

Cog ile yüz germe kimlere uygulanabilir?

Yüz, yanak, çene çevresi ya da boyun sarkması problemi olan, 18 yaşını geçmiş, kadın ya da erkek herkes, her mevsimde bu uygulamayı yaptırabilir. Karın ve kol sarkması gibi durumlarda da cog ile vücut germe işlemi yapılabilmektedir. Ancak hamile ve emziren yüz germe işlemi uygulanmaz.

Cog ile yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.
Uzman hekim tarafından sarkmanın ve yapılacak uygulamanın çeşidine göre cog ipler seçilir, lokal anestezinin ardından ipler cilt altına yerleştirilir.

Cog ile yüz germe uygulamasının faydaları nelerdir?

Cog ile yüz germe işlemi; ciltte gerginlik sağlar, yüz ifadesi ve mimiklerde bozulma ya da değişikliğe neden olmaz, ciltteki sıkılaşma ve gerginlik işlemden hemen sonra fark edilir, kullanılan materyal cilt altında çözülebilen özel liflerdir dolayısıyla sağlığa zararlı değildir. Ayrıca bu işlem kalıcı izlere neden olmaz ve kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına devam edebilir.

Uygulama yapılan bölgede; mikro kan dolaşımı artar, tamir mekanizmaları harekete geçer ve kollajen üretimi artar.

Cog ile yüz germe işlemi güvenli midir?

Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi oluşabilir. Nadiren ödem ve morarma gibi kalıcı olmayan hafif yan etkiler oluşabilir. İşlemin sonrasındaki ilk günde başınızı kaldırmak ve yüksekte tutmak, şişlikleri azaltmaya yardım eder.

İşlemde kullanılan ipler çok incedir, sarmalları ve yapıları farklıdır. Cildin altında zamanla erir, ancak dokuya zarar vermez ve reaksiyon göstermez. İplikler incelikleri sayesinde cilt altında hissedilmez.

Cog ile yüz germe işleminden sonra nelere dikkat edilmeli?

Çoğu hasta uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. İşlem genellikle 30-45 dakika sürmektedir. İşlemin ardından ilk birkaç gün hafif şişlik, kızarıklık ve morluk olması doğaldır ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir.

Cog ile yüz germe uygulamasının fiyatı Nedir?

Cog ile yüz germe uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

“Ameliyatsız İple Yüz Germe” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir