Ameliyatsız Yüz Germe (HIFU)

Yüksek Fokuslu Ultrason (HIFU); cilt gençleştirme ve germe uygulamaları arasında, cerrahi işlem gerektirmeyen ve en çok tercih edilen teknolojilerden biridir. Ses ile ortaya çıkan enerjinin, cilde odaklanması ile yapılan bu işlem Yüksek Yoğunluklu Odaklamalı Ultrason olarak da adlandırılır.

HIFU nasıl uygulanır?

Uygulama öncesi cilde kayganlaştırıcı ve soğutucu etkisi olan jel sürülür. Seçilen başlık, önceden belirlenen ve çizilen haritalandırmaya bağlı olarak cilt üzerinde gezdirilerek işlem tamamlanır. Uygulama süresi, işlemin gerçekleştirileceği bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 45 dakikadır. Daha sonra oluşan hafif kızarıklık için yatıştırıcı bir nemlendirici kullanılır. Hasta uygulamadan hemen sonra işine dönebilir.

HIFU nasıl etki eder?

Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler. Fokuslu ultrason tedavisi cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Lazer ve radyofrekans cihazları cildin bu kadar derinine inemez. Fasya dokusu cilt germe amaliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen bir bölgedir. Fokuslu ultrason tedavisi cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur. Fasyadaki küçülme nedeniyle işlemden hemen sonar cildin sarkmış alanlarında toparlanma gözlenir. Fokuslu ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

HIFU hangi bölgelere uygulanabilir?

  • Boyun ve dekolte bölgelerindeki sarkma ve kırışıklıklar,
  • Tüm yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar,
  • Alt çene bölgesi sarkmalar,
  • Kaş ve göz kapağı düşüklüğü,
  • Göğüs ve kalça bölgelerindeki sarkmalar ve
  • Ağız köşesi sarkma sorunlarında HIFU ile tedavi sağlanabilir.

HIFU kaç seans uygulanır?

Ameliyatsız cilt germe uygulaması olan HIFU tek seans olarak uygulanmaktadır.

Uygulamanın hemen ardından toparlanma gözlemlenebilen ciltte; tam etki 30 ile 90 gün arasında gözlemlenir. Tedaviden sağlanan fayda 2 yıl etkisini sürdürebilir.

HIFU uygulaması güvenli midir?

Uygulama, Tıp alanında 50 yılı aşkın süredir kullanılmakta olup klinik çalışmalar sonucunda hiçbir yan etkisi olmamıştır. HIFU estetik amaçlı kullanımının dışında, anne karnındaki fetüsü görüntülemeye olanak sağlayan enerji teknolojisi ve uygulamadır.

HIFU uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Hasta uygulamadan hemen sonra günlük yaşamına dönebilir. Hastanın işlem yapılan gün; güneşli ortamlara koruma olmadan çıkmaması, yüz üstü yatmaması, yüzünü havlu ile silmemesi ve hamam sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan sakınması önerilir. Hasta 1 gün sonra makyaj yapılabilir, havuza girebilir ve seyahate çıkılabilir.

HIFU uygulamasının fiyatı nedir?

HIFU uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir