Innofacial Cilt Bakımı

Hem kadınların hem de erkeklerin oldukça memnun kaldığı innofacial cilt bakımı; innofacial cihazının vakum tekniği ile uygulanan, temizleme, ekstraksiyon, hidrasyon ve antioksidan korumayı kombine eden medikal cilt bakımıdır.

Innofacial cilt bakımı iyileşme süresine ihtiyaç duymadan, daha temiz ve daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Tedavi cildi yatıştırır, nemlendirir ve tahriş etmez.

Innofacial cilt bakımı kimlere uygulanabilir?

Innofacial cilt bakımı; kadın ya da erkek fark etmeksizin, kuru, yağlı, hassas, yaşlanmış ya da yıpranmış olması da fark etmeksizin tüm cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilir.

Innofacial cilt bakımı nasıl uygulanır?

İlk aşamada cilt tipinize uygun solüsyon ve peeling ile güvenli bir şekilde cildinizin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Daha sonra özel tonikler ve vakumlu cihaz yardımıyla cildiniz temizlenir, arındırılır, komedon temizliği sağlanır ve nemlendirilir.

Cilt üzerinde bulunan ölü tabakalar, innofacial cihazının su ve vakum yöntemi kullanılarak arındırılır. Bu sayede siyah noktalar da derinlemesine temizlenir. Bakım esnasında vakum kullanılması, ciltteki kan akışının düzenlenmesinde de oldukça etkilidir.

Kısa sürede etkisini gösteren, uzun süre kalıcılığını koruyan bir uygulamadır. Tedavi sırasında cilt, 10 dakika aralıklarla en az 3 aşamada temizlenir ve problemlerden arındırılır. Uygulama yaklaşık bir saat gibi bir zaman diliminde tamamlanmaktadır. Innofacial cilt bakımı sonrası kişilere cilt yapılarına göre dinlendirici serum uygulanır.

Innofacial cilt bakımının faydaları nelerdir?

  • Ciltteki tahriş olmuş gözeneklerin ve sivilcelenmeye müsait yağlı ciltlerin rahatsız edici görünümlerini onarır.
  • Ciltte belirginleşmiş ve genişlemiş gözeneklerin daralmasına yardımcı olur.
  • Ciltteki ton farklılıklarının giderilmesini sağlar.
  • Cildi sıkılaştırır ve gerginleştirir.
  • Cildi nemlendirir ve doğal parlaklığına kavuşturur.
  • Cildi ölü tabakadan arındırır.
  • Cildin yenilenmesini sağlar.
  • Cildin kırışmasını ve yaşlanmasını önler.
  • Temizleme, peeling, antioxidan ve nemlendirme işlemlerini birlikte yapan cilt bakım tekniğidir.
  • Cilde esneklik kazandırır.

Kaç seans uygulanır?

Kaç seansa ihtiyacınızın olduğu cilt sorunlarınıza ve cildinizin ihtiyacına göre doktor muayenesinde belirlenir. Birinci seanstan sonra dahi cildinizde gözle görülür iyileşmeler fark edilir. Seanslar 21-30 gün aralıklarla uygulanabilir.

Innofacial cilt bakımından sonra nelere dikkat etmeliyim?

Uygulamanın yapıldığı gün cildi yıkamamak ve herhangi bir krem, kozmetik ürün ya da ilaç kullanmamak gerekmektedir.

İşlem esnasında iğne enjeksiyon ya da lazer kullanılmamaktadır dolayısıyla ağrı ve acı hissedilmez. Herhangi bir kızarıklık veya tahriş de oluşmaz. Bakımdan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir