Co2 Fraksiyonel Lazer

Co2 (Karbondioksit) Fraksiyonel Lazer; son yıllarda geliştirilen ve dermatolojik uygulamalarda önemli bir yer tutan lazer yöntemi olmakla birlikte, ciltte önemli ve derin etkiler yaratabilen, cildi hasarlayarak iyileştiren lazerler sınıfındandır.

Sivilce, yara, yanık veya kesik izlerinin tedavisinde kullanılan çözümlerden biridir. Aynı şekilde cilt çatlakları ve ciltteki kırışıklıkların kozmetik açıdan düzeltilmesinde ve cildin yenilenmesinde de bu yöntem kullanılmaktadır.

Co2 Fraksiyonel Lazer tedavisi kimlere uygulanabilir?

18 yaşını geçmiş; akne, ameliyat, yara ya da yanık izi şikayeti olan kişilere, yaşlılık ya da güneş lekesi şikayeti olan kişilere ve gebelik ya da doğum sonrası çatlak izi şikayeti olan kişilere uygulanabilir.

Deride aktif enfeksiyonu olan kişilere, hamilelere ve aktif emziren kişilere uygulanmaz.

Co2 Fraksiyonel Lazer tedavisi nasıl uygulanır?

Özel bir hazırlığa gerek duyulmaz. Uygulamadan önce cilt temizliği yapılıp topikal etkili anestezik krem sürülür. Genel anesteziye gerek duyulan, ağrılı bir işlem değildir. Lazer tedavisi hızlı ve konforludur. Örneğin tüm yüz uygulaması ortalama 15-20 dakika sürmektedir.

Co2 Fraksiyonel Lazer tedavisi kaç seans uygulanır?

Seans sayısı uzman doktor muayenesinde belirlenir. Seans sayısı; tedavi amacına, tedavi edilecek bölgenin yerine ve kişisel özelliklere bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle ortalama 2-4 seanstır.

Seans araları 6-8 hafta olmalıdır. Tedavinin son etkisi 3 ay sonra ortaya çıkar. Çünkü kollajen üretiminin tamamlanması 3-6 ay içinde gerçekleşir.

Co2 Fraksiyonel Lazer tedavisi sonrası nelere dikkat etmeliyim?

  1. Tedavi sırasında soğuk kompres uygulaması yapılır.
  2. Tedavinin ertesi günü ılık duş alınabilir.
  3. Cilt temiz tutulmalı, günde birkaç kez uzman doktorun önerdiği kremler sürülüp nemlendirilmeli ve güneş ışınlarına maruz kalınacaksa güneş koruma kremleri sürülmelidir.
  4. Birinci gün uygulama alanları kızarır, ardından 4-5 günde dökülen minik kabuklanma dönemi başlar.
  5. Uzman doktorun önerisi boyunca cilt nemlendirilmeye devam edilmelidir.

 Co2 Fraksiyonel Lazer uygulamasında herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Uygulama sonrası, birkaç gün ciltte kızarıklık ve minik kabuklanmalar oluşur.  Bu süreç normaldir. Cildin kabuklanması beklenen ve istenen bir sonuçtur. Önemli olan kabukların kendiliğinden düşmesine izin vermek ve doktorun önerdiği kremlerle cildi sık sık nemlendirmektir.

Co2 Fraksiyonel Lazer uygulama fiyatı nedir?

Co2 fraksiyonel lazer uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir