Dövme Silme

Kliniğimizde dövme silme işleminde, Q-Switch Nd YAG Fotona Q MAX lazer cihazı kullanılmaktadır.

Dört farklı dalga boyuna sahip Q-Switch lazerler dövmelerin çıkarılmasında, her tür pigment (renk) içeren lezyonlarda, cilt gençleştirmede ve vasküler (damarsal) sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

Q-Switch lazerin yüksek enerjiye sahip lazer atışları, cilde zarar vermeden pigmentler tarafından emilmekte, parçalara ayrılmakta ve hücre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılmaktadır. Lazer ile dövme silme işlemi; iyileşme süreci hızlı, yan etkileri az, her tür cilt tipine güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

Q-Switch lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşır. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ışığa dönüştürür. Bu sayede deri içindeki büyük parçalar halinde bulunan pigment açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrılmış dövme boyasını daha kolay emer ve yok eder.

Dövme silme işlemi kimlere uygulanabilir?

Hamileler, emzirenler ve uygulama alanında enfeksiyonlu ya da açık yarası bulunan kişiler hariç cinsiyet fark etmeksizin 18 yaşını geçmiş herkes dövme silme işlemi yaptırabilir.

Dövme silme uygulaması kaç seanstır?

Seans sayısı; dövme yapılırken uygulanan boya miktarı, boyanın cinsi, uygulanan teknik ve silme işleminde kullanılan lazere göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 8-10 seans uygulama yapılır. Seans aralıkları 6-8 haftadır.

Dövme silme sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Uygulama sonrası 48 saat uygulama alanına su değdirilmemelidir ve uzman doktorun önerdiği tedaviye uyulmalıdır. Minimum 3 hafta güneş, sauna, hamam ve solaryumdan uzak durulmalıdır.

Dövme silme uygulamasında herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Dövme silme tedavisinde deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içinde düzelir. Deri yüzeyinin normalleşmesine rağmen deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder.

Dövme silme uygulama fiyatı nedir?

Dövme silme uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir