Enzim Peeling

Enzim peeling, cildi derinlemesine temizlemek ve üst tabakasını soyarak yenilemek için kullanılan bir uygulamadır.

Cilt lekeleri derinin rengini oluşturan pigment (melanin) miktarının aşırı artmasından kaynaklanır. Enzim peeling bir yandan melanin oluşmasını sağlayan tirozinaz adı verilen bir enzimi baskılarken, bir yandan da cildin ölü cilt hücrelerinin bulunduğu en üst katmanını soyarak alttan yeni cilt tabakasının çıkmasını sağlar.

Enzim Peeling kimlere uygulanabilir?

Enzim peeling; yaş almadan, gebelikten, hormonal sebeplerden ya da güneş ışınlarının etkisi ile oluşan cilt lekelerine sahip kişilere uygulanabilir.

Enzim Peeling nasıl uygulanır?

Uygulama öncesi dermatolojik muayene yapılır, lekenin tipi ve derinliği belirlenir. Arındırıcı bir temizleyici ile cilt temizlenir. Temiz cilde peeling ürünü maske şeklinde göz çevresi ve dudakları açık bırakacak şekilde uygulanır.

Maske ciltte lekenin yoğunluğuna ve kişinin cilt tipine göre 8-12 saat bekletilir. Uygulama yapılan kişi evde maske bekleme süresi bitince, maskeyi ılık su ile yıkayarak cildini arındırır. Ardından cildi besleyen ve yapılandıran kremler sürülür.

Uygulamadan sonra özel devam kremleri 3-6 ay kullanılır. Uygulamadan sonra ciltte kızarıklık, gerginlik, hassasiyet, kuruluk ve soyulma olabilir. Ancak bu etkiler 2-3 gün içinde geriler. Bu süreçte özel nemlendirici ve cildi besleyen ürünler kullanılır.

Tedavi sırasında ve sonrasında güneş koruyucu kremler ile güneşten mutlaka korunmak gerekir. Leke bırakma riski yoktur. Hassas ciltler dahil bütün cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilir.

Enzim Peeling uygulamasının faydaları nelerdir?

Cilt lekelerinin ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Ayrıca uygulaman sonra cilt gözenekleri yağdan, kirden ve ölü hücrelerden temizlendiği için akne, siyah nokta oluşumunda belirgin bir azalma görülür.

En sık yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve el üzerlerine uygulanmakla birlikte leke bulunan diğer bütün vücut bölgelerinde de kullanılabilir. Bu peeling ile yaşlılık lekesi olarak bilinen lentigolar, güneş lekesi ve hamilelik lekesi olarak bilinen melazma ile akne izleri olmak üzere birçok leke tedavi edilebilir.

Enzim Peeling kaç seans uygulanır?

Bu uygulamanın en önemli özelliği sadece bir defa yapılmasıdır. Kimyasal peeling yöntemleri gibi 4-6 seans uygulanmasına gerek yoktur.

Enzim Peeling uygulamasında herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Enzim Peeling uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

  • Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi sonrasında da yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.
  • İlk gün duş yapılmamalı, 1 hafta süreyle ılık bir duş tercih edilmelidir.

Enzim Peeling uygulama fiyatı nedir?

Enzim Peeling uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir