Karbon Peeling

Q-switched Nd-YAG lazer yöntemi kullanılarak, cilt lekelerinin ortadan kaldırılması, gözeneklerin sıkılaşması, ciltteki yağlanma düzensizliği ve cilt sarkmalarının giderilmesinde etkili olan bir tedavi şeklidir.

Karbon peeling kimlere uygulanabilir?

Karbon peeling uygulamasında yaş veya cinsiyet ayrımı yoktur. Cildindeki lekelerden şikayeti olan, cildinin daha gençleşmesini isteyen, cilt matlığı sorunu yaşayan, kırışıklıklarından şikayetçi olan, cildinin sarkmasından hoşnutsuz olan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Karbon peeling nasıl uygulanır?

Karbon peeling yöntemi lazer ile uygulanmaktadır ve cildin yenilenmesini sağlamak için kullanılan lazer karbon solüsyonu ile birlikte uygulanır. Uygulama öncesinde lazerin renk konusunda daha etkin olabilmesi adına karbon solüsyonu cilde sürülür. Sürülen bu karbon solüsyonu cilt üzerinde 15 ile 20 dakika arasında bekletilir. Bu beklenen süre içerisinde cilt gözenekleri solüsyonu emer. Uygulama ciltte renk artışını sağlar, cilt gözeneklerindeki renk maddeleri sayesinde lazer uygulamasının etkisi daha da fazla görülebilmektedir.

Lazer ve karbon solüsyonun birlikte uygulanması cildin gözeneklerinde hem ısı ve ses dalgalarının etkisini artırır, hem de aynı zamanda lazer ile kaldırılan karbon belirli oranda ciltte peeling yapar. Cilde uygulanan lazer, cilt gözeneklerinde kolajeni artırır ve yapılan bu uygulama ile cilt kendini yenilerken gözeneklerde de küçülmeler görülür. Böylelikle cilt lekelerinin renginin de açılması sağlanmış olur.

Karbon peeling uygulamasının faydaları nelerdir?

  • Akne izi giderme,
  • Geniş gözenek tedavisi,
  • Yaşlanma ve mimik çizgileri ile ince kırışıklıklarda düzelme,
  • Ölü derinin genç deriyi örtmesi ve estetik görüntüyü gölgelemesi gibi problemleri giderme ve
  • Cilt rengindeki solgun görüntünün iyileşmesini sağlar.

Karbon peeling kaç seans uygulanır? 

Genellikle 2 ya da 3 hafta gibi aralıklarla uygulanmaktadır. Uygulama aralıklarını işlemi yapacak olan doktorumuz belirlemektedir. Karbon peeling uygulamasının aralık periyotları cildin durumuna göre değişmekte ve 4 ile 5 seans olarak uygulanmaktadır. Lazer uygulaması ise on seansa kadar çıkabilmektedir.

Karbon peeling uygulamasında herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Karbon peeling uygulaması bittikten sonra kişinin yüzünde hafif bir pembelik oluşur, ancak endişeye gerek yok, çünkü oluşan bu pembelik birkaç saat sonra ortadan kaybolur. İşlemden sonra kişi sosyal yaşantısına hemen rahatlıkla dönebilir.

Karbon peeling uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim? 

Kişi, çalışma hayatına, gündelik yaşantısına geri dönebilir; fakat kişinin işlem sonrasında bazı durumlara dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle ilk gün sıcak banyo yapılmamalı, güneş ile direkt temas kurmamalıdır.

Karbon peeling uygulama fiyatı nedir?

Karbon Peeling uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir