Radyo Frekans ile Cilt Gençleştirme

radyo frekans ile cilt gençleştirme

Termostimülasyon tekniğine bağlı cilt kalitesinin arttırılması işleminde kullanılan cihazlara radyofrekans cihazları denir.

Radyofrekans kontrollü bir şeklide uygulanan elektromanyetik radyo dalgalarının cilt ve cilt altı dokularını ısıtması esasına dayanmaktadır. Amaç cilde herhangi bir hasar vermeyecek şekilde doku içinde ısı yaratıp, tamir süreçlerinin devreye girmesini sağlamaktır. Organizma  fazla ısınmayı  hasarlanma olarak algılar ve tamir aktivasyon süreçlerini devreye sokar.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme kimlere uygulanabilir?

Metal protezi olan kişilere, kalp pili olan kişilere, cilt üzerinde enfeksiyonu olan kişilere, geçirilmiş kanser öyküsü olan kişilere ve hamilelere uygulama yapılmaması gerekmektedir. Radyofrekans, 25-50 yaş arasındaki kişilerde sarkma, cilt gevşekliği ve ince çizgiler için uygulanmaktadır. Çünkü bu yaş grubu için cerrahi operasyon erken kabul edilmektedir.

Operasyon daha ileri yaşta olanlar veya ileri düzeydeki cilt sarkmalarında tercih edilmelidir. Radyofrekans 25-50 yaş grubundaki kişilerde daha etkilidir çünkü bu yaştakilerde sarkmalar ileri düzeyde değildir. Kolajen ve elastin yapıları tam bozulmamıştır. Çok daha kısa zamanda cilt canlanır, gergin ve sıkı görünüm alır.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme nasıl uygulanır?

Sistem uygun dozlara ayarlandıktan sonra uygulamaya başlanır. Uygulama sırasında her bir alandan 2-3 kere geçilir. Uygulama yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirmenin faydaları nelerdir?

Cildinde gevşeme ve sarkma olanlarda elastikiyet kaybını gidermek için kullanılan bu yöntem; alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde, yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında, ağız çevresinde, özellikle sigaradan kaynaklanan, dudak üzerindeki kırışıklıkların tedavisinde, çene ve çene altında, karın, iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında, bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında, kalça bölgesinin daha kalkık ve yuvarlak olarak biçimlendirilmesinde uygulanabilir.

Kaç seans uygulanır?

Radyofrekans uygulamaları haftada bir yapılmaktadır. Cildin durumuna göre 8-10 seans sonunda etki görülmektedir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirmede herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Yan etki sadece geçici olabilen kızarıklıktır. Nadiren geçici ödem (şişlik) de görülebilir.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme sonrası nelere dikkat etmeliyim?

  • Uygulama ortalama 30-45 dakika sürmektedir. Bu süre uzman doktorumuzun uygun gördüğü kadar uzayabilir ya da kısalabilir.
  • İlk 5-6 saat içerisinde cildinizde hafif pembelik oluşacaktır.
  • İşlem sonrası uzman doktorumuzun tavsiye ettiği nemlendirici kremler kullanılmalıdır.
  • Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalıdır.
  • Seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır.
  • Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalıdır.

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme fiyatı nedir?

Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…