Ameliyatsız İple Yüz Germe

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi aynı zamanda V Lift diye de bilinen, çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan germe tekniğidir. Aynı zamanda Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Aptos, Anti-ptos İp Lifti, Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinir. İşlem lokal anestezi altında yapıldığından operasyon sırasında her hangi ağrı ve acı duyulmaz.

İple yüz germe işlemleri, sarkma, kırışıklık, elastin kaybı, çene hattı ve yüz hatlarının sarkma nedeni ile netliğini kaybetmesi, derinin aşağı düşmesi, alt göz kapaklarının altında kırışıklıklar oluşması, ağız-dudak çevresinde kırışıklıklar oluşması gibi durumlarda uygulanır.

İple yüz germe işlemi ne kadar sürer?

Tedavinin tamamı işlem bölgesini göre değişme gösterir. 15-45 dakika arasında sürmektedir.

İple yüz germe işlemi ne zaman etki gösterir?

Hemen görülen olağan dışı toparlanma etkisi bilmelisiniz ki biraz da ödeme bağlıdır, ama erken etki 15 gün içinde fark edilmeye başlayıp, gerçek etki ise giderek artarak kolajen aktivasyonu ile 2 -3 ay içinde çok daha fazla belirginleşecektir.

İple yüz germe uygulamasının avantajları nelerdir?

Kısa sürede uygulanır, konforlu ve zararsızdır, kolajen üretimini tetikler, ince kırışıklıkları giderir, kolay ve güvenilirdir, lokal anestezi altında uygulanır, gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir, tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür, risk veya komplikasyonlara rastlanma olasılığı nadirdir.

İple yüz germe işlemi güvenli midir?

Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirildikçe evet, oldukça güvenlidir. Yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO denen ameliyat iplikleridir. Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır. Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.

İple yüz germe işleminden sonra nelere dikkat edilmeli ?

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye ediyoruz. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir. Bu 3 haftanın da sonunda işlem gören bölgeleri normal olarak hareket ettirmeye başlayabilirsiniz. İşlemin ardından ilk birkaç gün içerisinde bazı şişlik, kızarıklık veya morluklar olması doğal olarak karşılanmakta ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir. Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir ancak her deri altı işleminde rastlanabileceği gibi işlem sonrası ilk birkaç gün içerisinde hafif bir kaşıntı hissi görülebilir. İşlemin sonrasındaki ilk günde başınızı kaldırmak ve yüksekte tutmak, şişlikleri azaltmaya yardım eder.

“Ameliyatsız İple Yüz Germe” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir