Ameliyatsız Yüz Germe (HIFU)

Yüksek Fokuslu Ultrason(HIFU), cilt gençleştirme uygulamaları arasında hiç bir cerrahi işlem olmadan uygulanabilen ve en çok tercih edilen teknolojilerden biridir. Ses ile ortaya çıkan enerjinin, cilde fokuslanmış olarak uygulanmasıyla yapılan işlem HI-Fu(Yüksek Yoğunluklu Odaklamalı Ultrason) olarak da adlandırılır. Tıp alanında da uzun zamandır kullanılan özellikle anne karnındaki fetüsü görüntülemeye imkan sağlayan güvenilir bir enerji teknolojisi ve uygulamadır.

Hedef dokuda ortaya çıkarılan yüksek sıcak noktalar ile cildin kollajen üretiminin tetiklenmesi sağlanmakta ve lifting etkisi ortaya çıkarılmaktadır. Bu sayede ameliyatsız ve operasyonsuz cilt germe işlemi sağlanabilir.

Uygulama güvenli midir?

Uygulama, Tıp alanında 50 yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olup klinik çalışmalar sonucunda hiç bir yan etkisi olmamıştır.

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulaması hangi bölgelere uygulanabilmektedir?

  • Boyun ve dekolte bölgelerindeki sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde.
  • Tüm yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde.
  • Alt çene bölgesi sarkmalarında.
  • Kaş ve göz kapağı düşüklüğünde.
  • Göğüs ve popo bölgelerinin sarkma sorunlarında.
  • Ağız köşesi sarkmalarında.

Uygulamanın seans sayısı ve süresi kaçtır? ve etkileri ne zaman görülür?

Ameliyatsız cilt germe uygulaması tek seans olarak uygulanmaktadır. Uygulamanın hemen ardından toparlanma gözlemlenebilen ciltte tam etki 30 ile 90 gün arasında görülebilir. Tam etki sonrasında 24 ay’a kadar etkisini sürdürebilir. Seans süresi uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişmekte olup ortalama 20 ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir