Dermaroller

Dermaroller cihazı; üzerinde 200 adet saf titanyum malzemeden yapılmış birinci kalite iğne bulunan, silindir şeklinde bir cihazdır.

Dermaroller cilt tedavisi; cihazın üzerinde bulunan mikro iğneler ile cilt yüzeyinde yüzlerce mikro kanal açarak cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir.

Dermaroller kimlere uygulanabilir?

Cerrahi müdahalede bulunulmadan en iyi sonuçları veren cilt bakım yöntemlerinin başında gelen dermaroller hızlı ve kalıcı sonuçlar vermesiyle 18 yaşını geçmiş kadın ya da erkek herkese uygulanabilir.

Dermaroller nasıl uygulanır?

Dermaroller, uzman doktor tarafından cilt yüzeyinde gezdirilerek uygulanır. Cilt yüzeyine temas eden iğneler, alt tabakada yer alan ve genellikle cilt sorunlarının görüldüğü dermise (derinin alt tabakasına) mikro kanallar açar. Bu mikro kanalları yara gibi algılayan vücut kendi kendini yenilemeye başlar. Bu sayede kollajen ve elastin liflerinin üretimi artar.

Ayrıca bu açılan mikro kanalların sayesinde, kullanılan kozmetik ya da serumların emilimi büyük oranda artar. Cilde sürülen serum, normalde cildinize %3 oranında nüfuz ederken dermaroller uygulaması ile %400 oranında nüfuz eder.

Dermaroller kaç seans uygulanır?

Seans sayısı uzman doktor tarafından muayenede belirlenir. Seans sayısı uygulama amacına göre değişmekle birlikte genellikle ortalama 2-8 seanstır.

Cildin her uygulama sonrası kendisini yenilemesi 4-8 hafta sürmektedir. Bu nedenle son seans yapıldıktan 2 ay sona klinik cevap daha iyi gözlenmektedir.

Dermaroller sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Tedavi sonrasında mutlaka güneş koruyucu uygulanmalı ve birkaç gün güneşe çıkılmamalıdır. Tedaviden sonraki ilk 24 saat boyunca yüz yıkanmamalı; iki gün boyunca da ağır spor, sıcak duş, sauna, hamam ve solaryumdan kaçınılmalı.

Dermaroller uygulamasında herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Dermaroller sonrası ciltte kızarıklık ve yanma hissi doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Bu kızarıklık hissi ortalama 6 saat içerinde azalacak ve 1-2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır.

Dermaroller uygulama fiyatı nedir?

Dermaroller uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir