Dudak, Yanak, Çene, Burun ve Gözaltı Işik Dolguları

Dudak Dolgusu

Dudaklara hacim vermek veya dudak şeklini belirginleştirmek için tercih edilen bir yöntemdir. Sadece dudak çevresine dolgu ile kontur yapılarak dudağın hatlarının belirginleşmesi ve hafif kıvrımlı görünmesi sağlanır. Dudaklara dolgu uygulaması yapılırken dudaklar ve dudak çevresi bir bütün olarak alınır.

Üst dudakta sigara çizgileri oluşumu varsa veya dudak köşelerinde aşağı doğru inme ve buna bağlı üzgün bir yüz ifadesi varsa bunlara da müdahale edilmektedir.

 

Yüz Dolgusu

Yüze volum vermek için kullanılan yüz dolgusu maddelerindeki hyaluronik asit, cilde nemlilik verirken kollajen artışı da sağlamaktadır. Bu yüz dolguları akışkanlıkları sayesinde cilt altına kolayca enjekte edilir ve doğal bir görünüm sağlarlar. Yapılan testlerde güvenli oldukları kanıtlanmıştır.

Bu maddeler ince çizgilerin olduğu alın ve göz çevresi dahil volüm gerektiren çene ovali, yanak boşlukları, nazolabial sulkuslar ve el üzerlerine rahatlıkla uygulanabilirler. Yüz dolgusu uygulamasında ilerleyen seanslarda kullanılan madde miktarı azalmaktadır.

Yüzde bulunan derin olukların doldurulması ve yüz şekillendirilmesinde kalsiyum hidroksiapatit kristali (Radiesse) içeren yüz dolgu maddeleri de kullanılmaktadır. Bu alerji riski olmayan ve kollajeni uyaran bir maddedir. Kalıcılığı ortalama 1-1,5 senedir.

Burun Dolgusu

Ameliyatsız burun estetiği olarakta adlandırılan dolguyla burun estetiği lokal anestezi ile yapılan yaklaşık 10-15 dakika süren bir uygulamadır. Uygulama sonrasında günlük hayata dönülebilir.Dolguyla burun estetiği cerrahi bir ameliyat değildir ve makul beklentileri olan hastalarda uygulanabilir.

Burun dolgusu ile burun sırtındaki eğrilikler giderilebilir ya da hafifletilebilir. Burun sırtı düzleştirilerek burun ile alın uyumu sağlanabilir. İsteğe bağlı olarak burun ucu kaldırılabilir, burun dudak hattı belirginleştirilebilir.

Çene Dolgusu

Çene bölgesinin formu ve uzunluğu yüzün estetik görünümü açısından oldukça önemlidir. Yüzün diğer kısımları ile orantılı bir çene ve alt yüz görünümü elde edilmesi, bütünsel bir estetik yaklaşım için kaçınılmazdır.

Günümüzde ameliyatsız çene estetiği uygulamalarında dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Kalıcı dolgu maddeleri ile çene ameliyatsız olarak büyütülebilmekte ve çene ucu şekillendirilebilmektedir..

 

Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

Belirgin elmacık kemiği öne çıkık olması daha genç daha gergin bir cilt ifadesi sağlar. Elmacık kemiği bölgesindeki çöküklükler yüzün daha üzgün ve yorgun gözükmesine neden olur.

Yanak ve elmacık kemiğine enjekte edilebilen hyaluronik asit bu alanlara dolgunluk kazandırarak hem daha hacimli ve daha sıkı hale getirir,hem de hafif bir lifting etkisi yaratır.Yanak ve elmacık kemiği hatları belirginleştirilir,yüze daha genç ve orantılı bir görünüm verilir.

 

Göz Altı Işik Dolgusu

Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında bir boşluk oluşur.

Gözaltı ışik dolgusuyla; yanak ve gözaltları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken, içeriğinde protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır.Dolgu içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle ağrı oluşturmaz.

“Dudak, Yanak, Çene, Burun ve Gözaltı Işik Dolguları” hakkında 16 yorum

  1. merhaba; 36 yaşındayım göz altlarım genetik olarak morluk var ama yaş ilerledikçe bu dahada arttı ve çukurluk oluştu. sürekli yorgun bir görüntü var. tedavisi nasıl ve ne kadara oluyor ?

  2. İyi günler göz kapağım çok düşük ve şiş ama yaşım 22 ve başka bir yere sorduğumda ameliyat olsam da bir etkisi olmıcağı söylendi bu işlemin sadece yaşlılarda işe yaradığı söylenildi bu konu hakkında bilgi alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir