Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Çökmüş göz altları birçok kadın ve erkeğin estetik sorunları arasında yer alır. Gözaltı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler de sorunu arttıran unsurlardandır.

Göz bölgesi septum adı verilen özel bir yağ dokusu ile çevrilidir. Gözün konumunu koruyan bu doğal bariyerde, genetik ya da yaşa bağlı nedenlerle göz çevresinin genç görünümüne gölge düşüren değişimler meydana gelir. Gözaltındaki torbalanmanın bir nedeni ilerleyen yaşla beraber cildin incelmesi ile yağ dokusunun dışarı doğru itilmesidir. Bazı kişilerde genç yaşlarda bile yapısal olarak torbalanma görülebilir.

Pek çok kişi ise tam aksine gözaltlarının içeri doğru çökmesinden, çukurlaşmasından şikayetçidir. Genetik eğilimle ortaya çıkan bu problem ilerleyen yaşla beraber iyice belirgin bir hal almaya başlar. Bunun arkasındaki faktörlerden biri yılların etkisiyle kemik dokusunda yaşanan kayıplardır. Yüzdeki kemikler de bu değişimden nasibini alarak geriye doğru çekilirler ve gözlerin altında bir boşluk, çöküklük oluşur. Bu da morlukların çok daha derin ve koyu görünmesine neden olur.

Özel olarak geliştirilen Redensity II Göz Altı Işık Dolgusu sadece bu sorunlar için geliştirilmiş bir dolgu maddesidir. Aktif maddesi yüze enjekte edilen dolgu maddelerinde olduğu gibi hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak ışık dolgusu’nda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu sayede etkisini enjekte edildiği yere homojen bir şekilde yayılarak gösterir.

Gözaltı ışık dolgusu kimlere uygulanabilir?

Gözaltındaki torbalanma, çöküklük ya da morluklardan şikayetçi olan 18 yaşından büyük herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Öncelikle gözaltına anestezik krem sürülerek enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. Daha sonra kapalı uçlu kanül ile dolgu enjeksiyonu yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır.

Uygulama yapıldıktan hemen sonra dolgunun etkisi görülmeye başlar. Ancak optimum etki için 3 hafta beklemek gereklidir. Gözaltı ışık dolgusu hyalüronik asit ile yapıldığından en az 1.5 yıl etkisi sürer. Kalıcı bir tedavi değildir 1.5 yıllık etki süresinin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

Gözaltı ışık dolgu uygulamasında herhangi bir yan etki gözlenir mi?

Işık dolgu içeriği hyalüronik asittir. Bu madde zaten vücutta üretilen ve var olan bir maddedir. Vücutta üretilen bir madde olduğu için bariz bir yan etkisi ve alerjik özelliği yoktur. Bazen nadir de olsa enjeksiyon yerinde 1-2 gün süren kızarıklık, çok nadir de olsa 1 hafta sürebilen hafif morluk gözlemlenebilir.

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Yaklaşık 30 dakika içerisinde tamamlanan işlemden sonra kişi normal günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi enjeksiyon alanlarında geçici ve kısa süreli hafif kızarıklık, şişlik gözlemlenebileceği için işlem sonrasında 1 ila 2 gün süreyle sıcak banyodan, sauna ve hamamdan kaçınılması önerilir.

Gözaltı ışık dolgusu fiyatı nedir?

Gözaltı ışık dolgu uygulamasının fiyat bilgisi için 0542 527 1414 iletişim numaramızdan bilgi alabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir