Mezolifting

“Cilt germe” anlamındadır. Mezolift ile kırışıklık tedavisi iki başlık altında incelenebilir; ilki yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı (anti-aging) uygulamalar, ikincisi ise yaşlanma süreci içinde meydana gelmiş olan kırışıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere bir çok farklı uygulama ile azaltılmasıdır.

Yaşlanma yaşamın doğal bir sonucudur. Yapısal, genetik,güneş,sigara kullanımı ve çevresel faktörler, aynı zamanda yaşam şartları yaşlanmanın sürecini etkiler. Kırışıklık cildin yaşlanmasının en belirgin ifadesidir.

Mezoterapi, anti-aging amaçlı kullanılan maddelerin vücuda uygulanması konusunda yardımcı yöntemlerden biridir. Anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmesi yerine, doğrudan mezoterapi yoluyla uygulanması uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinliğini artıracak, diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir. Cildin ve kırışıklığın durumuna göre farklı tekniklerle hem kırışıklık tedavisi hem de cilt canlanma ve toparlanma tedavisi aynı seansta yapılabilmektedir. Seans sıklığı kişiye göre değişmektedir. İlk beklenen etki “pırıltılı, iyi yüz” etkisidir. İkinci etki “mezo-lifting, yani mezo-kaldırma” etkisidir. Her iğne etrafında çekilme ve cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların “dolma” etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir