Plexr (Plazma Enerjisi)

Plexr; çeşitli cilt lezyonlarının tedavisi, ameliyatsız doku sıkılaşması, derin çizgi ve kırışıklıkların azaltılması için kullanılan İtalyan teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil bir uygulamadır.

Cildin en üst tabakasına noktasal olarak uygulanır. Uygulama alanını katı halden direkt gaz haline geçirerek (süblimleşme) etki gösterir.

Uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Plexr’da uygulama alanı dışında çevre dokulara zarar verici ısı aktarımı olmadan uygulama bölgesine küçük bir elektrik ark oluşturulur.

Plexr nasıl uygulanır?

Lokal anestezi sonrası, plexr cihazı ile cilde küçük noktasal atışlar yapılarak uygulanır. Uygulama esnasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez, kanama olmaz.

Plexr tedavisi hangi durumlarda kullanılır?

  • Göz kapağı sarkmalarında,
  • Cilt sıkılaştırmada,
  • Yüzdeki ince kırışıklıkların düzeltilmesinde (kaz ayağı, dudak üstü sigara çizgileri, kulak önü çizgileri gibi)
  • Karın cildi sıkılaştırma ve cilt çatlaklarının (stria) tedavisinde,
  • Aktif akne ve akne izlerinin giderilmesinde,
  • Yara izlerinin düzeltilmesinde,
  • Ben, siğil ve et benlerini ortadan kaldırılmasında,
  • Göz etrafındaki kolesterol birikimlerinin yok edilmesinde,
  • Dövme silmede,
  • Leke tedavisinde kullanılır.

Plexr kaç seans uygulanır?

Kesin sonuçlar ve uygulanması gereken seans sayısı (1-3 seans) cildin gevşeklik derecesine, lezyonun büyüklüğüne, önceden var olan tıbbi sorunlara, yaşa göre farklılıklar gösterebilir. İşlemin kalıcılık süresi ise kişisel faktörlere (uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sigara alkol tüketimi, sık enfeksiyon geçirme, kullanılan ilaçlar, güneş maruziyeti, az su içme) bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte 2-5 yıl kadardır.

Plexr sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Tedavi sonrası minik kahverengi nokta şeklinde benekler olabilir, birkaç gün süren şişlik – ödem (1-5 gün) yaygındır ve yanma hissi yaşanabilir, ancak bu yanma hissi 1-3 gün arasında düzelir. Kabuklanma olacaktır, bu bölgenin temiz ve kuru tutulması önemlidir. Kabuklanma 1 hafta kadar sonra bitecektir. Bu kabuklar kesinlikle kaldırılmamalı kendi kendine düşmesi beklenmelidir. Nemlendirici herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. Mineral makyaj uygulanabilir. Cilt iyileşene kadar işlem bölgesini çok soğuk ve çok sıcağa maruz bırakmamak gerekmektedir. Alkol bazlı temizleyicilerden uzak durulmalı, işlem bölgesi saf sabunla (ph nötr) yıkanmalıdır.  İşlemden sonra likid fondotenli güneş koruyucu kullanılmak gerekir.

Herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Plexr uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Narkoz gerektirmez ve 15-20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilir. Dikişsiz bir işlemdir. Herhangi bir iz bırakmaz. Hasta aynı gün günlük hayatına geri dönebilir.

Plexr uygulama fiyatı nedir?

Plexr uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir