Q-Switched Nd YAG FOTONA Q MAX

Değişik dalga boylarına sahip, farklı cilt problemlerine çözüm sunabilen, enerjiyi cilt üzerinde homojen olarak dağıtan ve günümüzde en çok tercih edilen lazer türüdür.

Bu lazer cilt lekelerini yok etmesinin yanı sıra alt deri tabakası olan dermisde fibroblast aktivasyonu sağlayarak elastin yapıda ve kollajen miktarında artış sağlar.

Q-Switched Nd YAG kimlere uygulanmaz?

Cilt kanseri ya da diğer kanser türleri gibi ağır hastalığa sahip kişilere, cilt üzerinde aktif enfeksiyon ya da allerjisi olan kişilere, gebelik döneminde bulunan ve emziren kişilere uygulanmaz. Genel itibari ile lazer uygulamalarına uygun olmayan kişilere Q-Switched Nd YAG lazer de uygulanmaz.

Q-Switched Nd YAG faydaları nelerdir?

Leke tedavisi ve dövme silme işlemlerinde en çok tercih edilen lazer tekniğidir. Özellikle yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, doğum lekeleri, Moğol lekeleri, çiller ve açık kahve renkli lekelerin tedavisinde kullanılır

Yaşlanma belirtilerini tersine çeviren kollejenin üretimini arttırdığı için cilt gençleştirme ve karbon peeling işlemleri içinde kullanılan ve en revaçta olan lazer türüdür.

Q-Switched Nd YAG tedavisi nasıl uygulanır?

Q Switched Nd YAG lazer, saliseler içinde birçok lazer ışınının, sorunlu olan yoğun melaninli bölgeye direk olarak gönderilmesi ve koyu renkli bölgenin Q-Switched ışınlarını emmesi ile etki eder.

Emilen lazer ışınları, koyu melaninleri dağıtır ve renklerini açarak lekeleri tedavi eder. Böylece ciltte hasar olmadan ve cilt zarar görmeden tedavi sağlanabilmektedir.

Q-Switched Nd YAG tedavisi kaç seans uygulanır?

Q-Switched Nd YAG lazer tedavisi, 1-3 hafta aralıklarla uygulanabilir. Seans sayısı lekenin derinliğine ve leke türüne göre değişmektedir. Dolayısıyla uzman doktorun muayenesinde belirlenir.

Q-Switched Nd YAG tedavisi sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Uygulama sonrasında ciltte hafif bir pembelik oluşur fakat günlük yaşantınızı etkilemez. Güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalı, hava güneşli olmasa dahi uzman hekim tarafından önerilen güneş koruyucu kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

Q-Switched Nd YAG uygulamasında herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Lazer enerjisi hedef dokuda ısı enerjisine dönüşür ve hedefi yakarak yok eder. Bunun sonucunda işlem sonrası hafif pembelik ve ödem beklenilen ama geçici yan etkilerdir.

Q-Switched Nd YAG uygulama fiyatı nedir?

Q-Switched Nd YAG uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir