Terleme Botksu

Bazı kişiler aşırı terler, hem sosyal hem de psikolojik olarak bu durumdan çok etkilenirler. Özgüven eksikliği gelişir. Kıyafetinde ıslak görünüm ve terlemeye bağlı giysilerin renginde bozulmalar görülür.

Koltuk altı terlemesinin nedeni Sempatik Sinir Sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Koltuk altı terlemesine bazen avuç içi ve ayak tabanı aşırı terlemeleride eşlik edebilir.

Aşırı terlemenin en önemli nedenleri arasında stres, tiroid bezinin fazla çalışması, menopoz, obezite yer almaktadır. Bazen genetik olabilir ve aile bireylerinde de görülür.

Koltuk altı aşırı terlemelerinde deodorant ve losyon fayda etmez. Botks bu tür sıkıntı çekenlerde etkili bir tedavidir.

Botks ile ter bezlerine gelen aşırı uyarı azaltılarak aşırı terleme engellenmiş olur. bu işlemin ter bezlerine yada lenf bezlerine herhangi bir zararı yoktur.

Koltuk altı terleme tedavisinde Botks Yöntemi 2004 yılında FDA tarafından onaylanmıştır. Bu yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur. Terlemenin amacı vücut ısısını düzenlemektir. Vücudun heryerinde ter bezleri vardır. Koltuk altında ter bezlerinin kontrol altına alınması, vücudu hiç bir şekilde etkilemez. Herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz.

Uygulama yapılacak bölge 30 dk. öncesinden lokal anestezik krem sürülerek hazırlanır. Terleyen bölge tespit edilir. ince uçlu iğnelerle Botks uygulanır. 15-20 dakikalık bir işlemdir. Etkisi 1-2 haftada başlar. 6-10 ay arasında etkinliği sürmektedir. Bu işlemde önemli olan mutlaka deneyimli bir doktor tarafından yapılmasıdır.

Dr.Lida Çiteli’den tedavi detayları ve fiyat bilgisi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

2019-06-20T11:53:45+03:00