Yüz Askılama Uygulaması (Cog İplerle Yüz Germe)

Yüz sarkıklığı fazla olan kişilerde, yüz germe işleminde cog ipler kullanılmaktadır. Polidioksanon yapısında olan bu ipler, eski kılçıklı yapısından farklı olarak kalıplı şekilleri sayesinde hem daha fazla germe, daha uzun ömür, hem de yenileme etkisi sağlamaktadır. Ayrıca hazır kanüllerle uygulanabilir olması hasta ve hekim açısından yüksek konfor sağlamaktadır.

Yüz askılama işlemi kimlere uygulanabilir?

Yüz, yanak, çene çevresi ya da boyun sarkması problemi olan, 18 yaşını geçmiş, kadın ya da erkek herkes, her mevsimde bu uygulamayı yaptırabilir. Karın ve kol sarkması gibi durumlarda da cog ile vücut germe işlemi yapılabilmektedir. Ancak hamile ve emziren yüz germe işlemi uygulanmaz.

Yüz askılama işlemi nasıl yapılır?

Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.
Uygulama bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Uzman hekim tarafından sarkmanın ve yapılacak uygulamanın çeşidine göre cog ipler seçilir ve cilt altına yerleştirilir.

Yüz askılama işleminin faydaları nelerdir?

Yüz askılama ile yüz germe işlemi; ciltte gerginlik sağlar, yüz ifadesi ve mimiklerde bozulma ya da değişikliğe neden olmaz, ciltteki sıkılaşma ve gerginlik işlemden hemen sonra fark edilir, kullanılan materyal cilt altında çözülebilen özel liflerdir dolayısıyla sağlığa zararlı değildir. Ayrıca bu işlem kalıcı izlere neden olmaz ve kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına devam edebilir.

Uygulama yapılan bölgede; mikro kan dolaşımı artar, tamir mekanizmaları harekete geçer ve kollajen üretimi artar.

Yüz askılama işlemi güvenli midir?

Hastanın yüzünde hissedeceği rahatsızlık hissi diğer cerrahi operasyonlara göre minimum düzeydedir. Nadiren ödem ve morarma gibi kalıcı olmayan hafif yan etkiler oluşabilir. İşlemin sonrasındaki ilk günde başınızı kaldırmak ve yüksekte tutmak, şişlikleri azaltmaya yardım eder.

İşlemde kullanılan ipler çok incedir, sarmalları ve yapıları farklıdır. Cildin altında zamanla erir, ancak dokuya zarar vermez ve reaksiyon göstermez. İplikler incelikleri sayesinde cilt altında hissedilmez.

Yüz askılama işleminden sonra nelere dikkat edilmeli?

Çoğu hasta uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. İşlem genellikle 30-45 dakika sürmektedir. İşlemin ardından ilk birkaç gün hafif şişlik, kızarıklık ve morluk olması doğaldır ve bunları azaltmak için buz kompresi uygulanması önerilmektedir.

Yüz askılama uygulamasının fiyatı Nedir?

Yüz askılama uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir