Akne / Sivilce Tedavisi

Halk arasında sivilce adı ile bilinen akne; gençlerin %85’inde, erişkinlerin ise %30’unda gözlemlenmektedir. Deride bulanan yağ bezlerinin salgıladığı yağların, deri yüzeyine çıkarak atılması gerekirken, özellikle ergenlik döneminde; salgılanan yağ oranın artması sonucu gözenekler tıkanır ve bu tıkanma sonucunda akne oluşumu gözlemlenir. Akne en çok yüz bölgesinde oluşur fakat akne oluşumuna; çene, boyun, omuz, sırt, kollar ve bacaklarda da rastlanılır.

Hafif sivilceler kendiliğinden geçer ve iz bırakmaz ama ileri akneli olgularda cilt altında nodüller ve kistik yapılar oluşur. Bu akne odakları iyileştikleri zamanda ciltte çukurlar ve düzensizlikler oluşturur. Sivilcelerin ciltte yaratmış olduğu çukurlar ve izler önemli bir piskolojik stres faktörü haline gelmektedir.

Akne ve akne izlerinin tedavisinde kullanılan temel tedavi yöntemleri; Q Switched Nd-Yag Fotona Q max, Akne Peeling ve Acnelan uygulamalarıdır.

Akne / sivilce tedavi yöntemleri nelerdir?

Tedavi öncesi mevcut aknelerin yoğunluğu, derinliği ve yaygınlığı ile kişinin cilt yapısı değerlendirilerek uzman doktor tarafından bir tedavi programı oluşturulur.

Doktorunuzun önerilerine uymanız ve tedavi sürecini aksatmadan sürdürmeniz durumunda akne tedavisinden kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Q-Switched Nd YAG FOTONA Q MAX; farklı cilt tonlarında ve farklı uygulamalarda kullanılmaktadırlar. Nd YAG lazerler ile güneş, yaşlılık, doğum lekeleri, çil ve melasma da tedavi edilebilmektedir. Nd YAG lazerler aynı zamanda cilt yenilemede, gözeneklerin azaltılmasında, yüzdeki yağ dengesinin sağlanmasında, akne ve akne izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadırlar.

Q-Switched Nd YAG FOTONA Q MAX uygulaması hakkında detaylı bilgi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Akne / sivilce tedavisi uygulama fiyatı nedir?

Akne/ sivilce tedavisi uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir