Saç Mezoterapisi

saç mezoterapisi

Saç mezoterapisi; saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin, antioksidan ve protein gibi maddelerinin ince uçlu ve tek kullanımlık steril mezoterapi iğnelerine sahip enjektörler yardımı ile saç köklerinin yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte edilmesi işlemidir.

Saç mezoterapisi kimlere uygulanabilir?

Saç mezoterapisi, 18 yaşını geçmiş kişilere, her mevsim uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ancak hamile ya da emziren kadınlar ile kanser geçmişi olan ya da aktif kanser hastalığı olan kişilere uygulanması tavsiye edilmez.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?

Saç mezoterapisi uygulamasında, özel saç mezoterapisi karışımı uzman doktor tarafından mikro enjektörler yardımı ile, saç derisinde etki istenilen bölgeye direkt olarak enjekte edilir. Bu yöntem ile besin maddeleri doğrudan saç köklerine intikal ettirilmiş olur. Kolay uygulanan bu yöntem ile saç hücrelerinin iyi beslenmesi sağlanarak saç dökülmesinin önüne geçilir.

Saç mezoterapisi kaç seans uygulanır?

Saç mezoterapisi genellikle 6-10 seans yapılır. Her bir seans 15-30 dakika sürer. Ancak uygulanacak seans sayısına uzman doktor muayenede karar verir. Yapılan muayenede; hasta yaşı, saçın yıpranma oranı, saçın dökülme oranı ve saç telinin yapısı dikkate alınarak tedavi seanslarının sayısı ve aralıklarının ne olacağına karar verilir.

Herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Mezoterapi uygulamasında orta deriye enjekte edilen karışım sizin yaşadığınız soruna özel olarak hazırlandığı için yan etki söz konusu değildir.

Saç mezoterapisinin faydaları nelerdir?

Başlıca faydası; saçın köklerini besleyerek, saç dökülmesinin önüne geçmesidir. Hâlihazırda bulunun saçların saç derisine daha sıkı tutunmasını sağlar. Saçların daha canlı ve gür görünmesine yardımcı olur.

Saç mezoterapi uygulaması derinin altından kök oluşturup saç çıkarmaz fakat saç derisinde bulunan hücreleri uyarıcı bir etkiye sahiptir. Bu sayede saçlar daha gür, hacimli ve güçlü bir yapıya kavuşur. Bunların yanı sıra saç derisindeki kan akışını olağan düzene sokmaya yardımcı olur ve saçlar daha sağlıklı beslenir. Saç mezoterapi uygulaması deri içerisinde bulunan, uyuyan saç köklerinin tekrar uyarılmasına yardımcı olur.

Kepek birçok kişinin yaşamını olumsuz yönde etkileyen ve hayat kalitesini düşüren bir olgudur. Kepeğe karşı birçok şampuan veya karışım gibi ürün piyasada bulunsa da tam anlamıyla kalıcı bir etkinlik sağlanamamaktadır. Saç mezoterapisi uygulaması kepeğe karşı çok büyük bir önlemdir. Ayrıca saçların renginin korumasına yardımcı olur, düzenli uygulama halinde saçlardaki beyazlamayı geciktirici etkiye sahiptir.

Saç mezoterapisinin fiyatı Nedir?

Saç mezoterapisinin fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…