Ben Alımı

Benler melonoasitlerin deri üzerindeki bazı bölgelerde kümelenmesi ile oluşmaktadır. Melonoasitler deriye renk veren melaninlerin kaynağıdır ve ben tedavisi yapılmadan kendiliğinden dağılıp benlerin silinmesi zordur. Yüz veya vücudun herhangi bir bölgesinde (yanak, burun, dudak, kulak, boyun, el, sırt, genital bölge, ayak vs.) oluşmuş sadece estetik açıdan rahatsız edici olan, zararsız ve iyi huylu benler CO2 Fraksiyonel Lazerle ya da Plazma Enerjisi (plexr) yöntemiyle dikişsiz ve kanamasız olarak anında yok edilebilmektedir.

Lazer ile ben aldırma tedavisi, cerrahi işleme gerek kalmadan özel bir lazer yöntemi ile klinik koşullarda benin dokudan buharlaştırılarak uzaklaştırılmasını sağlar. Özellikle de göz üstlerinde ve altındaki benlerinden kurtulmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla ve bununla beraber yağ butoncukları da lazerle temizlenebiliyor. Yapılan işlem sonunda benlerin deri rengine yakınlaşması veya eşitlenmesi her nevüs de farklı derecede olabilir. Bu durum benlerin oluşum sebebi, derinliği ve deri rengi ile orantılıdır. Dokunun durumuna göre kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 7-10 gün gibi bir sürede önce hafif bir kabuklanma oluşur sonrasında kabuk kendiliğinden düşer.

Ben alımı tedavisi nasıl uygulanır?

Uygulama sırasında lokal anestezi yapılır, bu sayede hasta ağrı hissetmez. Tedavisi son derece hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu sayede hastalar çok sayıda benlerini bir seferde toplu bir şekilde aldırabilmektedir.

Ben alımı uygulamasının faydaları nelerdir?

  • Benler çok büyük olmadıkça iz bırakmazlar.
  • Hem cilt üzerinde kabarık durumda olan, hem de deri seviyesindeki leke tarzındaki benlere de etki ederler.
  • Saç ve sakal gibi bölgelerde bulunan kıl köklerine zarar vermediklerinden bu bölgelerde iz oluşturmazlar.
  • Oldukça pratik bir uygulama olup, bir seansta 30-40 adet ben tedavisi yapılabilir.
  • Tedavi sonrası iyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşir ve pansuman yapmaya gerek yoktur.

Kaç seans uygulanır?

İşlemin diğer bir üstünlüğü tek seansta yapılıyor oluşu ve kişinin acı ya da ağrı hissetmeden kısa bir (3-5 dk) zaman diliminde sonlanıyor olmasıdır.

Herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Eğer tedavi edilecek ben çok büyükse sivilce izi gibi hafif bir çukurluk yaratabilir, bu durum cerrahinin yaratacağı ize oranla çok daha küçük bir izdir. Lazer sonrası bazen geçici renk değişiklikleri, kızarıklık olabilmektedir. Nadir olarak içeride bir hücre kaldığı zaman tekrar oluşabilmektedir. Böyle bir durum ortalama 1 ay sonra kendini göstermektedir. Bu durumda yeniden lazer uygulaması gerekir.

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Uygulamadan yaklaşık bir hafta sonra uygulama yapılan yerin hasarı tamamen gidecek, sadece hafif bir kızarıklık kalacaktır. Bu kızarıklık ise 1-2 ay arasında bir dönemde derinin aynı rengini alacaktır. Dolayısıyla aradan belli bir zaman geçtikten sonra bir işlem yapıldığı belli olmayacaktır.

Ben alımı uygulama fiyatı nedir?

Ben Alımı uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir