Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu ister yapısal şartlardan kaynaklansın ister de yaş almadan kaynaklansın dudaklarından memnun olmayan ve onları daha iri daha şekilli göstermek isteyenler için uygulanan estetik bir müdahaledir.

Dudak dolgusu kimlere uygulanabilir?

Dudak dolgusu işlemi 18 yaşından itibaren kadın ve erkek de dahil olmak üzere herkese uygulanabilir.
Dolgu maddesinin bilinen herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen, gebelerde ve emziren annelerde dolgu uygulaması önerilmemektedir.

Dudak dolgunlaştırma, dudak şekillendirme, dudak kontürünün belirginleştirilmesi, dudak asimetrilerinin düzeltilmesi, dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi, dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasını isteyen ve Gummy smile- gülerken diş etlerinin görünmesini istemeyen herkes dudak dolgusu yaptırabilir.

Dudak dolgusu nasıl uygulanır?

Öncelikle dudağa sürülen bir anestezik krem ile enjeksiyon işleminin acısız olması sağlanır. Dolgu maddesi enjekte edildiği bölgeye hacim vermekte ve etkisi hemen görülmektedir. Ayrıca içeriğindeki madde doğal olduğu için oldukça güvenilirdir.

İnce uçlu enjeksiyon iğneleri ile enjekte edilerek dudağa istenildiği gibi hacim verilir. Ortalama 15 – 20 dakika süren ağrısız ve basit bir işlemdir. Böylece, dudağın cazibesini artıracak kıvrımlar da belirgin bir şekilde ortaya çıkarılır.

Dolgun ve doğal görünen dudaklara sahip olarak daha mutlu, daha genç ve daha enerjik görünebilirsiniz…

Dudak dolgusu için kullanılan hyalüronik asit 1-1.5 yıl süreyle kalıcıdır. Dolgunun kalıcılığı kişinin mimik yapma alışkanlıklarına, çevresel şartlara ve dolgu maddesinin yapısına göre değişir. Fakat düzenli olarak dudak dolgusu yaptıran kişilerde dudak dolgusunun kalıcılık süresinin uzadığı gözlenmektedir.

Uygulamada herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Hyalüronik asit bazlı dolgular tamamen güvenlidir ve herhangi bir yan etkileri yoktur. Hyalüronik asit vücutta da doğal olarak bulunan bir madde olduğu için yan etkisi ve alerjik etkiye yol açma riski bulunmaz.

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

İşlem sonrasına sadece bir hafta boyunca dudaklarınızın nem dengesini korumasına ve iğne izlerinin gitmesi için de doktorunuzun vermiş olduğu kremleri kullanmaya özen göstermenizde fayda olacaktır.

Bununla birlikte şişlik için ayrı bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sadece dolgunun ardından birkaç gün sadece aşırı soğuk ve aşırı sıcak sudan uzak durmanızda fayda olacaktır.

Bunun dışına sadece 2 ya da 3 gün içinde şişliğin indiğini ve dudaklarınızın olması gereken dolgunluğuna kavuşacaktır.

Eğer aksi şekilde giderek şişkinliğin artması gibi bir sorun ile karşı karşıya iseniz herhangi bir işlem yapmadan direkt olarak doktorunuz ile görüşmenizde fayda olacaktır.

Dudak dolgusu fiyatı nedir?

Dudak dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 iletişim numarasına tıklayabilirsiniz.

Cildiniz için size özel önerilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir