Lazerle Çatlak Tedavisi

Halk arasında deri çatlağı olarak bilinen stria; derinin dermis olarak adlandırılan tabakasının fazla gerilmeye maruz kalması sonucu oluşur. Cilt gözle görülecek kadar incelir, zayıflar ve yırtık görünümü alır. Sorunlu kısım sağlıklı deriden kolaylıkla ayrılır. Yeni oluşan çatlaklar ten renginden daha koyu morumsu bir renk oluştururken; zamanla rengi açılır ve soluk bir inci rengini alır. Çatlakların renk alması kişinin yapısına göre değişiklik gösterir.

Deri çatlağına sıklıkla gebelik döneminde kadınlarda rastlandığı için gebelik çatlağı adı da verilmektedir. Fakat cilt çatlaklarının her ne kadar kiloyla bağlantılı olduğu düşünülse de bu her zaman geçerli değildir. Çatlaklar; derinin incelmesi, kolajen ve elastik liflerin deformasyonu sonunda ortaya çıkar. Deri yapısı esnek olmayan kişiler hızlı bir şekilde kilo aldığında, ergenlik döneminde hızlı boy artışı veya hızlı kilo alımı yaşadığında da vücutta çatlak görünüm belirir.

Lazerle çatlak tedavisi kimlere uygulanabilir?

18 yaşını geçmiş kadın erkek herkese uygulanabilir. Ancak deride aktif enfeksiyonu olan kişilere, kanser hastalığı ya da kanser geçmişi olan kişilere, hamilelere ve aktif emziren kişilere uygulanmaz.

Lazerli çatlak tedavisi nasıl yapılır?

Çatlak tedavisinin en etkili yöntemi Co2 fraksiyonel lazerdir. Bu tedavide, ısının etkisinden yararlanarak kolajenler kısaltılır ve kolajen sıkılaşması sağlanır. Kolajen ve elastik liflerinin üretimi ile birlikte deri kendi kendini yeniler. Böylece vücuttaki çatlak görünümü azalır.

Uygulama esnasında özel bir hazırlığa gerek duyulmaz. Uygulamadan önce cilt temizliği yapılıp topikal etkili anestezik krem sürülür. Genel anesteziye gerek duyulan, ağrılı bir işlem değildir. Lazer tedavisi hızlı ve konforludur.

Yüksek dalga boyuna sahip olan Co2 lazer yöntemi derinin soyulmasına yardımcı olduğu için çatlak tedavisinde etkili bir sonuç yaratır. Co2 fraksiyonel lazer tedavisini mezoterapi tedavisi ile kombine ederek daha etkili ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Co2 fraksiyonel lazer uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için 05425271414 tıklayabilirsiniz.

Lazerli çatlak tedavisi kaç seans uygulanır?

Seans sayısı uzman doktor muayenesinde belirlenir. Seans sayısı; tedavi edilecek bölgenin yerine ve kişisel özelliklere bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle ortalama 4-6 seanstır.

Seans araları 6-8 hafta olmalıdır. Tedavinin son etkisi 3 ay sonra ortaya çıkar. Çünkü kollajen üretiminin tamamlanması 3-6 ay içinde gerçekleşir.

Herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Co2 fraksiyonel lazer tedavisi mutlaka uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. Yanlış lazer tedavisinde cildinizde leke oluşabilir ve iyileşme dönemi uzayabilir. Uygulama sonrası, birkaç gün ciltte kızarıklık ve minik kabuklanmalar oluşur.  Bu süreç normaldir. Cildin kabuklanması beklenen ve istenen bir sonuçtur. Önemli olan kabukların kendiliğinden düşmesine izin vermek ve doktorun önerdiği kremlerle cildi sık sık nemlendirmektir.

Lazerli çatlak tedavisi sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Tedavi sırasında soğuk kompres uygulaması yapılır. Tedavinin ertesi günü ılık duş alınabilir. Cilt temiz tutulmalı, günde birkaç kez uzman doktorun önerdiği kremler sürülüp nemlendirilmeli ve güneş ışınlarına maruz kalınacaksa güneş koruma kremleri sürülmelidir. Birinci gün uygulama alanları kızarır, ardından 4-5 günde dökülen minik kabuklanma dönemi başlar. Uzman doktorun önerisi boyunca cilt nemlendirilmeye devam edilmelidir.

Lazerle çatlak tedavisinin fiyatı nedir?

Lazerle çatlak tedavisinin fiyat bilgisi için 05425271414 tıklayabilirsiniz

Cildiniz için size özel önerilere 05425271414 ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir