Velashape 3

Velashape 3, bölgesel incelme konusunda FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi)  tarafından onaylı ve cerrahi olmayan bir teknolojidir.

Yağ hücrelerinin hacminde küçülme, sayısında azalma, lenfatik direnajın artmasına bağlı olarak bölgesel incelme ve cilt yüzeyinde pürüzsüzlük sağlanabilir. Velashape 3 uygulaması haftada 1 toplam 4 seans olarak yapılmaktadır. Eğer ileri derecede selülit ve ciltte gevşeklik varsa ayda 1 olmak üzere ayda 4 defa koruma seansları gerekebilir.

İlk seansla birlikte vücut çapında azalma ve selülitlerde iyileşme görülmeye başlayabilmekte ve ilerleyen seanslarda bu etkiler daha fazla görülebilmektedir. Hamilelik sonrasında oluşan sıkılaşma ve toparlama için de Velashape kullanılabilmektedir.

velashape3Velashape III Çalışma Yöntemi

VelaShape III sisteminde teknoloji kombine bir şekilde kullanır.

Enerji kaynağı olan bir vakum ile hedef doku arttırılır, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bölgeyi ısıtılır. Böylece, işlem yapılan bölge cilde zarar vermeden daha hızlı ısıtılır ve Bi-polar radyo frekans enerjisi ile güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı eşit olarak yayılması sağlanır. Bu enerji ile ortaya çıkan ısı, yağ hücrelerini etkilerken selülit görünümünün de hafiflemesine yardımcı olur.

Vakum teknolojisi ile desteklenen bu derin doku ısıtması ile cillteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Bu uyarı ise daha çok kolajen ve elastin hücresi üretimi anlamına gelir. Böylece cildin sıkılaşması, vücut siluetinin incelmesi ve cilt kalitesinde de iyileşme gözlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir