Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu, daha genç ve canlı bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda daha popüler bir hale gelmeye başlayan yüz dolgusu, birçok farklı sebepten dolayı yaptırılabilmektedir. Ameliyatsız olarak dolgun, genç ve dinamik bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olan yüz dolgusu işlemleri kısa süreler içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Yüz dolgusu ile gerçekleştirilen uygulamalarda vücutta eriyen maddeler tercih edilmektedir. Bundan dolayı da yüz dolgusu yaptırmanın insan sağlığına olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Yüz dolgusu yapımında insan vücudunda da bulunan hyaluronik asit maddesi ile dolgu işlemi gerçekleştirilmektedir.

Ciltte yaşın ilerlemesi ile birlikte kolajen üretimi azalır. Bu da boşlukların, asimetrik görünümün ve girinti – çıkıntıların oluşmasına neden olmaktadır. Bunu gidermek için ekonomik ve pratik bir yöntem olarak yüz dolgusu yöntemi tercih edilmektedir. Kaş arası, yanak, çene, alın, göz çevresi gibi bölgelere yüz dolgusu yapılması mümkündür.

Yüz dolgusu kimlere uygulanmaz?

  • Hyaluronik asit enjeksiyonu yani yüz dolgusu işlemi gebelik sürecinde bulunan ve emziren kişilere,
  • yüz bölgesinde enfeksiyon bulunan kişilere,
  • dolgu malzemesine alerji testi aktif olanlar,
  • her türlü kanser hastaları ve kanser tedavisi görenlere uygulanmaz.

Sistemik kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere uygulanmadan önce doktorları ile irtibata geçmeleri gerekir. Bunların haricinde kadın/erkek isteyen herkes yüz dolgusu yaptırabilir.

Nasıl uygulanır?

Yıpranan ve yaşlanan ciltte kullanılan yüz dolgusu gençler tarafından da yüz bölgesindeki asimetrik görüntünün giderilmesi veya boşlukların doldurulması için tercih etmektedir.

Estetik ve sağlık merkezleri tarafından profesyonel kişiler tarafından uygulanan yüz dolgusu işlemlerinde risk oranı oldukça düşüktür ve sağlıklı, istenen sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz dolgusunun yapılmasında kanül ve iğneler ile enjekte işlemi gerçekleştirilmektedir. Yüzdeki çukurların giderilmesi için yüz dolgusu işlemi etkili sonuçlar vermektedir.

Yüz dolgusu işlemi öncesinde yüz analizinin gerçekleştirilmesi önemlidir. Çünkü kişi aklında nasıl bir dolgu işlemi olduğunu söylese dahi o uygulamanın yüz şekli ile uyum göstermesi gerekir. Bu nedenle yüz dolgusunda hangi bölgelere ne oranda bir uygulama yapılacağı yüz analizi ile belirlenerek en iyi sonuç elde edilmeye çalışılır.

Herhangi bir yan etki gözlemlenir mi?

Eski zamanlarda kullanılan sentetik ve yarı sentetik yüz dolgu malzemeleri başta alerji olmak üzere çeşitli sorunlara yol açmaktaydı. Ancak gelişen teknolojik imkanlar sayesinde yüz dolgu uygulamalarında ortaya çıkan yan etkiler de önemli ölçüde azalma gösterdi. Özellikle profesyonel bir ekip tarafından hijyen kurallarına sadık kalarak gerçekleştirilen yüz dolgusu işlemlerinde yan etki oldukça kısa süreli olarak gerçekleşmektedir.

İğnenin giriş yerlerinden kaynaklanan kızarıklık veya bir iki günlük şişkinlik hissi yüz dolgusu uygulamasından sonra doğal ve gelişmesi beklenen yan etkiler arasında yer almaktadır. Vücut sağlığına zararı bulunmayan, kimyasaldan uzak doğal malzemeler ile gerçekleştirilen yüz dolguları sonrasında yan etkiler uzun süreli görülmemektedir. Uygulama sonrasında kişi hemen günlük yaşamına yeni yüz görünümü ile devam etme şansı bulmaktadır.

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Yüz dolgusu sonrasında en çok şikayet edilen konuların başında ödem problemi gelmektedir. Ödem sorunu yüz dolgusu uygulaması sonrasında beklenen durumlardan bir tanesidir. Ödem şişliklerinin azaltılması için yüz dolgusu sonrasında bol su tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bir cilt hastalığı veya cerrahi operasyonun ardından yüz dolgusu işlemi yapılmamalıdır. Yine uçuk gibi cilt sorunlarının olduğu bölgelere dolgu işlemi yaptırmaktan kaçınmak gerekir.

Şişkinlik hissi en geç bir hafta içerisinde geçmektedir. Bol su tüketimi ile birlikte şişliklerin giderilmesi için soğuk uygulamaları da etkili olmaktadır.

İşlemin hemen ardında yüzde bulunan çukur vb. problemler giderilmiş olmaktadır. Böylece uygulama sonrasında hemen yeni yüz görünümünüze kavuşursunuz. Ancak ödem ve şişlikler nedeniyle net sonuç ortaya çıkmaz. Dolgu malzemesinin yerine oturmasını beklemek ve net sonucu görmek için bir ay geçmesi önemlidir.

Yüz dolgusu uygulamalarından sonra aspirin, kan sulandırıcı hap tüketilmemelidir. En az 1 hafta bu tür ilaçlardan uzak durulması gerekmektedir. Aynı zamanda yüzü ovuşturmak, masaj yapmak gibi işlemlerden de kesinlik bir süre kaçınılmalıdır. Özellikle yüz dolgusu işleminin yapıldığı ilk gün sırt üstü ve yüksek bir yastıkta uyumaya özen gösterilmelidir. Böylece yüz dolgusunun net şeklini almadan deforme olma gibi durumları bu önlemler sayesinde engellenmiş olmaktadır.

Yüz dolgusu fiyatı nedir?

Yüz dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi için 05425271414 iletişim numarasına tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir