Medya Blog
Baby Botoks Hakkında Bilmek İstedikleriniz
Dr. Lida Çiteli

Baby Botoks Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Baby Botoks Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için en sık tercih edilen yöntemlerden biri botoks işlemleridir. Botoks uygulamasıyla cilt daha genç ve canlı bir cilt görünüme kavuşur. Baby botoks uygulamasıyla kırışıklıklar giderilerek bebeksi bir doku kazanılırken, mimiklerin kaybedilmesi riski de ortadan kaldırılır.

Sayfa İçeriği

Baby Botoks Ne İçin Yapılır?

Baby botoks, yüzdeki mimikler kaybedilmeden ince kırışıklıkların açılması ve cilde doğal, genç ve bebeksi görünüm kazandırılması yöntemidir. Bu işlemde, geleneksel botoksta bloke olan bazı yüz hareket ve mimikler herhangi bir zarar görmez.

Baby Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Baby botoks uygulamalarının kalıcılığı kişiye göre değişir. Etkisi genelde 3. aydan itibaren azalmaya başlar ve yaklaşık 5. aya kadar devam eder. Uygulamanın kalıcılığı bazı kişilerde 1 yıla ulaşabilirken, bazılarında ise 3 aya kadar düşebilir.

Baby Botoks Uygulamasının Yan Etkisi Neler?

Baby botoks işlemlerinde, botokstaki prosedüre benzer bir uygulama yapılır. Uzman kişiler tarafından yapılması halinde baby botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak işlemin ardından küçük kızarıklıklar olabilir ve bunlar bir veya iki gün içinde geçer.

Baby Botoks Uygulaması Kimlere Yapılır?

Baby botoks uygulaması için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve herhangi bir cilt rahatsızlığının bulunmaması gerekir. Kas ve damarlarda bir rahatsızlık bulunan, trombosit sorunu olan ve kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilere baby botoks uygulamaları yapılmaz. Hamilelere ve emziren kadınlara botoks uygulamaları önerilmez.

Baby Botoks Ne Kadar? Pahalı Mı?

Baby botoks fiyatlarının ne kadar olduğu uygulama yapılacak bölgeye ve uygulanacak botoks miktarına bağlı olarak değişmektedir. Baby botoks öncesi kişinin yüz ve doku analizi yapılır, kişiye özgü bir plan belirlenir. Bu analiz çerçevesinde botoksun fiyatı da değişir.

Sosyal Medyada Paylaş