Dr. Lida Çiteli

Fransız Askısı Hakkında Bilmedikleriniz

Fransız Askısı Hakkında Bilmedikleriniz

Herhangi bir cerrahi girişim olmaksızın uygulanan Fransız Askısı, son derece etkili va başarılı sonuçlar sağlar. Genellikle yüz bölgesinde gerdirme ve kaldırma amacıyla kullanılan bu yöntem vücudun bacak, kol, kalça gibi farklı bölgelerinde de başarıyla kullanılmaktadır. Fransız Askısı nedir, öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir? Medikal Estetikte güvenilir adresiniz Doktor Lida Çiteli Fransız Askısı uygulaması hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

 • Fransız Askısı Nedir?
 • Fransız Askısı Neden Tercih Edilir?
 • Fransız Askısı Kimlere Uygulanabilir?
 • Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanır?
 • Fransız Askısı Nasıl Yapılır?
 • Fransız Askısı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 • Fransız Askısı Fiyatları

Fransız Askısı Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da adlandırılan Fransız Askısı, son yılların popüler estetik uygulamalarından biridir. Özellikle yüzün alt kısmında meydana gelen sarkmaları düzeltmek için tercih edilen bu yöntem ile cildin daha gergin ve genç görünmesi sağlanır. Fransız Askısında bir ip kullanılır. Bu ip, yüz kaslarının altına yerleştirildikten sonra gerilir ve istenilen sıkılaşma sağlanır. Herhangi bir cerrahi prosedür barındırmayan bu işlem sırasında genel anestezi uygulanmaz. Hastaları işlemin ardından aynı gün evlerine ve normal yaşantılarına dönebilirler. Yüzün alt kısmında yaşanan sarkmaları gidermek için dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Her estetik işlemde olduğu gibi öncesinde bir dermatolog, plastik cerrah veya medikal estetik uzmanına danışmak, detaylı bir muayeneden geçmek gerekir.

Fransız Askısı Neden Tercih Edilir?

Fransız Askısı, kullanıcılarına sağladığı avantajlardan ötürü pek çok insanın birinci tercihi konumunda… Fransız Askısının tercih edilme sebeplerini sıralamamız gerekirse:

 • Cerrahi Bir İşlem Olmaması
 • Risk Faktörlerinin Son Derece Az Olması
 • Doğal Bir Görünüm Kazandırması
 • Hızlı Şekilde Sonuç Vermesi
 • Etkilerinin Uzun Süre Devam Etmesi

Fransız Askısı Kimlere Uygulanabilir?

Fransız Askısı yüz bölgesinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi için son derece cazip bir yöntem olmakla birlikte herkes için uygulanabilir bir işlem değildir. Fransız Askısı metodu, hafif ve orta düzeydeki sarkma vakalarında ve daha çok yüzün alt bölgesinde etkilidir. Sağlıklı bir cilt yapısına sahip, yetişkin bireyler için uygun bir yöntemdir. Buna karşın tiroid rahatsızlığı bulunan, cilt enfeksiyonları yaşayan, diyabet hastalığı olan, hamilelik veya emzirme döneminde bulunan kişiler için tavsiye edilmez. Fransız Askısı için uygun olup olmadığınızı öğrenmek adına, dermatolog, plastik cerrah veya medikal estetik uzmanına muayene olabilirsiniz.

Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

En yaygın kullanım alanı yüzün alt kısmındaki sarkmalar olsa da Fransız Askısı, vücudun farklı bölgelerinde kullanılmaya müsait bir işlemdir. Bunları sıralamamız gerekirse:

Çene

Çenedeki sarkmaların giderilmesi, çene hattının belirgin bir hale getirilmesi ve bu sayede kişinin yüzüne bir denge kazandırılması için uygulanır.

Boyun

Boyunda meydana gelen sarkmaları gideren Fransız Askısı, boyun bölgesine gerginlik kazandırır. Bu da gıdı oluşumunu azaltır.

Yanaklar

Yanaklara uygulanan Fransız Askısı, kişinin daha canlı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Yanaklara hacim kazandırır.

Kaşlar

Kaş bölgesinde yaşanan sarkmalar kişiye olduğundan yaşlı, sinirli, yorgun ve mutsuz bir görünüm katar. Kaş bölgesine uygulanan Fransız Askısı ile göz çevresindeki torbalanmalar ve kırışıklıklar da azaltılabilir.

Bunların yanı sıra:

 • Kalça
 • Bel
 • Kol
 • Bacak
 • Göğüs gibi bölgelerde de kullanılmaktadır.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız Askısı uygulanmadan önce kişinin yüzü antiseptik solüsyon kullanılarak temizlenir ve tam olarak dezenfekte edilir. Uygulama esnasında minimal kesiler açılır ve Fransız Askısı için özel olarak üretilen iplikler cilde yerleştirilir. Yüz kaslarına tutunan bu ipler, cilt dokusunu yukarı yönde çekerler. Dolayısıyla cilt sıkılaşmış olur. Kişinin ihtiyacına göre birkaç iplik kullanılabilir. 30 ila 60 dakika içerisinde tamamlanabilen bu işlem, lokal anestezi altında, acı hissedilmeden gerçekleştirilir.

Uygulamanın tamamlanmasının ardından kişinin yüzünde hafif şişlikler ve morluklar oluşması doğaldır. Bu etkiler birkaç günlük süre zarfında kendiliğinden kaybolur. Son derece hızlı bir iyileşme süreci yaşanır. Hastalar aynı gün evlerine ve normal yaşantılarına dönebilirler. Elde edilen sıkılaşma etkisi uzun süre kalıcıdır.

Fransız Askısı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Bunları sıralamamız gerekirse:

Dinlenme

Fransız Askısı sonrasında hastaların yeterli süre istirahat etmeleri, ağır işlerden ve egzersizlerden kaçınmaları tavsiye edilir.

İlaç Kullanımı

Fransız Askısının ardından doktorunuzun tavsiye ettiği antienflamatuar ilaçların ve ağrı kesicilerin kullanımına gereken özeni göstermelisiniz. Buna karşın birkaç gün boyunca kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmanızda fayda vardır.

Beslenme

İşlemin ardından bol su içmek, alkol ve sigaradan uzak durmak, sağlıklı bir beslenme rutini oluşturmak önemlidir.

Yüzün Korunması

İşlemden sonra bir süre yüzünüzü darbelere ve basınca karşı korumanız gerekir. Masaj, ovma ve sıkma gibi eylemler yüzünüze zarar verebilir.

Kontrol Randevuları

İşlemin ardından belirlenen aralıklarla kontrol randevularına gidilmelidir. Unutmamak gerekir ki iyileşme süreci her hasta için farklıdır. Yukarıda sıraladığımız önerilere ne denli özen gösterirseniz, iyileşme süreciniz de o kadar hızlı ve kolay geçecektir.

Fransız Askısı Fiyatları

Fransız Askısı uygulamasının maliyetleri üzerinde birkaç faktör etkili olmaktadır. İşlemin uygulanacağı bölgenin genişliği arttıkça maliyetler de artar. Tercih ettiğiniz hastane, klinik ve doktorun uzmanlığı, tecrübesi, kullanılan malzemelerin kalitesi ve miktarı da fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Medikal estetik işlemlerde, işlemin fiyatından ziyade klinik ve doktorun uzmanlığına bakarak karar vermek sağlığınız açısından büyük önem taşır. Fransız Askısı fiyatları hakkında güncel ve net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al