Lenisna Sıvı Yüz Germe

Lenisna Sıvı Yüz Germe İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 dk

 • Etki Süresi

  8-10 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi Kremi

Lenisna, en güncel ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biridir. Poli L-Laktik asit mikropartikülleri ve hyaluronik asit içeriğinden oluşan Lenisna, dermal tabakada kollajen üretimini tetikler, hasarlı cilt dokusunu yenileyerek daha doğal bir hacim etkisi meydana getirir. Dolgu ve mezoterapi arasında bir etki yapan Lenisna, içeriğindeki PLA sayesinde etkisi geçse de vücutta kollajen üretimini uyararak hacimsel etkiyi sürdürür.

Lenisna Sıvı Yüz Germe Nedir?

Lenisna, Poli L-Laktit mikropartikülleri ve hyaluronik asit içeren hibrit bir üründür. PLA ve HA dolguların avantajlarının barındırır, dezavantajlarını ise telafi eder. Kollajen yenilenmesini tetikleyen lenisna, hasarlı cilt dokusunu yeniler, ciltte doğal bir hacim etkisi oluşturarak mükemmel bir görüntü sağlar. İçeriğinde bulunan PLA sayesinde etkisi geçse de kollajen üretimi uyarılır ve hacim etkisi devam eder.

Lenisna Sıvı Yüz Germenin Etkileri Nelerdir?

Lenisna sıvı yüz germe uygulaması;

 • Ciltte oluşan ince kırışıklıkları giderir,
 • Daha sıkı bir cilt oluşturur,
 • Ciltte meydana gelen renk farklılıklarını azaltır,
 • Daha genç ve parlak bir cilt görünümü oluştur.

Lenisna Sıvı Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesi uygulama bölgesi anestezik krem sürülerek uyuşturulur. İşlem bölgesi sterilize edildikten sonra çok ince uçlu iğneler kullanılarak daha önce belirlenen bölgelerden deri altına lenisna enjekte edilir. Uygulama, yaş ve cilt yapısına bağlı olarak bir ay arayla 2 seans şeklinde yapılır. Senede bir defa yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Lenisna Sıvı Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lenisna sıvı yüz germe uygulaması sonrası 5 gün boyunca, günde 5 kez, 2 dakika boyunca uygulama bölgesine masaj yapılması gerekir. Böylece sıvının daha etkili olması sağlanır. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına hemen ve sorunsuz devam edebilmektedir.

Lenisna Sıvı Yüz Germe Fiyatları

Lenisna sıvı yüz germe fiyatları, uygulama yapılan bölgeye ve kullanılan miktara bağlı olarak değişmektedir. Düşük fiyatlı uygulamalar kalitesiz ürün anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle ürünün kalitesi ve doktorun deneyimi önemli bir ayrıntıdır.

Lenisna Sıvı Yüz Germe Sık Sorulan Sorular

Yaşlanmasının etkisi ciltte 30’lu yaşlardan sonra başlar. Dolayısıyla sıvı yüz germe uygulamaları da 30’lu yaşlardan itibaren başlar ve 60 yaşa kadar derin olmayan kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesinde kullanılır.

Sıvı yüz germe uygulaması, yağ ve destek dokuların azaldığı sarkmış alanları sıvı madde enjekte edilmesi işlemidir. Sıvı yüz germe uygulamaları yanaklar, elmacık kemikleri, çene ve çene hattı, kaşlar ve ağız çevresindeki sarkık bölgelerin kaldırılmasında etkilidir.

Sıvı yüz germe uygulamasının etkisi kalıcı değildir. Kalıcılığı dolgunun kalitesine, kişinin metabolizmasına ve enjeksiyon yapılan miktara bağlı olarak 8-18 ay arası sürmektedir.