Dr. Lida Çiteli

Önleyici Botoks

Önleyici Botoks

Botoks uygulaması, sanılanın aksine sadece yaşlanma belirtileri ortaya çıktığında uygulanan bir yöntem değildir. Aksine sorunlar henüz meydana gelmeden, çizgiler belirginleşmeden ve kırışıklıklar derinleşmeden uygulandığında çok daha etkili bir medikal estetik tedavisidir. Önleyici botoks uygulaması, yaşlanma belirtilerin büyük oranda geciktirilmesini sağlar. Yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen kırışıklıklar büyük oranda ertelenmiş olur. Üstelik önleyici botoks uygulamaları son derece seyrek aralıklarla yapılır. Botoks tedavilerinde ve medikal estetiğin her alanında güvenilir adresiniz Doktor Lida Çiteli, önleyici botoks uygulamalarına dair merak edilenleri sizler için anlattı.

Önleyici Botoks Nedir?

Henüz sorunlar meydana gelmeden yapılan botoks tedavisine önleyici botoks adı verilir. Botoks işleminin en yaygın uygulanma sebebi ciltte meydana gelen kırışıklıklardır. Önleyici botoks işlemi ile kırışıklıkların oluşması önlenebilir ve geciktirilebilir. Bu yüzden erken yaşlarda botosk tedavisine başlamak, sinir damarlarını etkiler ve vücudun kasılmasını engelleyerek ciltte ince çizgilerin ve derin kırışıklıkların meydana gelmesini önlemiş olur. Kırışıklıklarla mücadele ederken doğal görünümünüzü kaybetmemek için botoks konusunda mutlaka güvenilir, uzman bir klinik ve hekimle çalışmanız gerekir. Aksi taktirde mimiklerinizi kaybeder ve doğal olmayan bir görünümle karşı karşıya kalabilirsiniz. Merdiven altı işletmelerden uzak durup profesyonel bir klinik ve uzman bir doktor tercih ederek kırışıklıklarınızdan kurtulurken doğal görünümünüzü koruyabilirsiniz.

Önleyici Botoks Kimlere Uygulanabilir?

Önleyici Botoks tekniği kırışıklıklarının ve ince çizgilerinin oluşmasını istemeyen herkes tarafından başvurulabilen bir yöntemdir. Yetişkin bireyler için herhangi bir yaş sınırı söz konusu değildir. Özellikle otuzlu yaşların başından itibaren uygulanan önleyici botoks uygulamaları kırışıklıkların oluşumunu geciktirir ve uzun yıllar boyunca genç ve canlı görünümünüzü korumanızı sağlar.

Önleyici Botoks Kalıcı Mıdır?

Hayır. Hiçbir botoks işlemi kalıcı değildir. Vücuda uygulanan botoks toksini zaman içerisinde etkisini kaybeder. Bu yüzden tekrarlanması gerekir. Fakat erken başlanan önleyici botoks işlemlerinde işlemin yenilenmesine daha geç ihtiyaç duyulur.

Önleyici Botoksun Zararı Var Mı?

Botoks uygulaması doğru noktalara ve doğru dozlarda enjeksiyon yapıldığı sürece kişiye hiçbir zarar vermez. Tehlikeli olan botoks değil, yapacağınız tercihlerdir. Uzman olmayan kişilerin elinde botoks, bütün doğallığınızı yitirmenize neden olabilir. Ancak profesyonel bir klinikte uzman bir doktor tarafından uygulanan botosun herhangi bir zararı yoktur. Zaten botoks toksini zaman içerisinde etkisini yitirir. Vücuda ve işleyişine herhangi bir zararı bulunmayan botoks toksini yalnızca sinir damarlarını bloke eder. Bütün yetişkinler istedikleri takdirde botoks yaptırabilirler. Yalnızca hamile veya emzirme döneminde olan kadınlar için tavsiye edilmez. Herhangi bir anestezi gerektirmediği için ileri yaşlarda bile güvenle uygulanabilmektedir.

Siz de genç ve güzel görünümünüzü uzun yıllar korumak için Medikal Estetik Doktorunuz Dr Lida Çiteli ile önleyici botoks uygulamasının avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al