Baby Botoks

Baby Botoks İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 dk

 • Etki Süresi

  3-6 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi Kremi

Yaşlanma ile birlikte alın, göz çevresi, dudak çevresi, kaş arası ve yüzün diğer bölgelerinde kırışıklıklar meydana gelir. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bu kırışıklıklar kızgın, yorgun, yaşlı ve üzgün gibi ifadeler ortaya çıkarır. Günümüzde yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri de botoks uygulamalarıdır. Botoks yöntemi ile yaşlanmanın etkileri giderilerek daha genç ve parlak bir cilt görünümü elde edilebilmektedir. Ancak bu tür uygulamalarda kişiyi karakterize eden mimiklerin kaybedilmesi riski bulunur. Bu riski ortadan kaldırmak için ise Baby Botoks yöntemi tercih edilir.

Baby botoks, hem kırışıklıkları gidererek bebeksi bir doku elde edilmesini sağlar hem de mimiklerin kaybedilmesi riskini ortadan kaldırır. Özellikle sinema, tiyatro ve dizi oyuncuları tarafından tercih edilen Baby Botoks, kırışıklıkları gidererek doğal bir görünüm elde edilmesinin en başarılı yöntemidir.

Baby Botoks Lida Çiteli'de

Baby Botoks Nedir?

Baby botoks, yüzde mimikleri yok etmeden ince kırışıklıkların açılması yöntemine denir. Amaç, mimikler kaybolmadan doğal, genç ve bebeksi dokunuşlu bir cilt görünümü elde etmektir.

Baby botoks işleminde geleneksel botoksa oranla aynı güçte ancak daha düşük miktarlarda toksin uygulama bölgesine enjekte edilir. Geleneksel botoksta bloke olan bazı yüz hareket ve mimikleri baby botoks yönteminde herhangi bir zarar görmez ve daha doğal bir mimik ve yüz görünümü sağlanır.

Baby Botoks Nasıl Ortaya Çıktı?

Baby botoksun öyküsü Amerika’da başlıyor. Elimizdeki kaynaklara göre sinemanın dahi yönetmenlerinden Martin Scorsese oyuncularının donuk bakışlarından rahatsız olduğu bir gün estetik uygulamalarını ağır bir dille eleştiriyor. Bunun üzerine estetik cerrahlar yüz ifadesinin doğallığını bozmayan, değiştirmeyen bir estetik yöntem arayışına giriyorlar.

Tüm bunların sonucunda baby botoks olarak da bilinen, aktör ve aktrislerin sıkça tercih etmesinden ötürü oyuncu botoksu olarak da anılan yöntem icat ediliyor. Diğer yöntemlerden farklı olarak kişinin cildini bir anda yüksek dozlarda botoksa maruz bırakmıyor. Kişinin doğal yüz ifadelerini ve mimiklerini korumasını sağlıyor. Tüm kırışıklıkları bir anda yok etme çabasının sonucu olarak insanları donuk ve ifadesiz bir yüze sahip olmaktan kurtarıyor.

Baby Botoksu Kimler Yaptırabilir?

Tiyatro, televizyon dizisi ve sinema sektöründe çalışan oyuncular, manken, foto model vb. yüzlerini ön planda tutarak çalışan insanlar baby botoksun en önemli kullanıcıları arasında. Buna karşın erken yaşlarda oluşmaya başlayan kırışıklık ve çizgilere karşı erkenden önlem alarak ilerleyen yaşlarda sıkıntı yaşamak istemeyen gençler, ve doğal genç bir görünüme sahip olmak isteyen herkes Baby Botoks işlemi yaptırabilir.

Baby Botoks Uygulamasında Nasıl Bir Yol İzlenir?

Metodun temel hedefi kasları gevşeterek rahat ve sabit durmasını sağlamaktır. Yani zaman içerisinde kasılarak gevşemesi duran kaslara olumlu yönde müdahale etmektir. Bu doğrultuda botokstan yani botulinum toksininden faydalanılır. Baby botoks yönteminde kullanılacak olan toksin maddenin dozu özen ve titizlikle planlanır. Kişinin ihtiyaç duyduğu ölçüde doz uygulanır. Oyuncu botoksu, minimal botoks olarak da bilinin baby botoks uygulaması, ekran yüzlerinin vazgeçilmez medikal estetik yöntemleri arasında yer alır.

Baby Botoks İşleminin Yapılışı Ne Kadar Sürer?

Botoks işlemleri ortalama olarak on beş dakikalık bir zaman diliminde tamamlanır. Bu denli kısa bir sürede kırışıklıklarınızla vedalaşmanız mümkündür. Baby botoks yüzünüzdeki derin çizgilerle vedalaşırken mimiklerinizi de bütün doğallığı ile korumanızı sağlar. Etkisini ve olumlu sonuçlarını ise birkaç gün gibi kısa bir zamanda görebilirsiniz.

Baby Botoks’un En Yaygın Kullanım Alanları

Baby botoks ile göz, alın, kaş arası dikey çizgiler, kaz ayakları, yatay çizgiler gibi pek çok sorun giderilebilir. Etkileri tümüyle kalıcı olmadığı için 6 aylık periyotlar halinde tekrarlanması tavsiye edilir. Bu tekrarlamalar sırasında da enjeksiyon dozajı azalarak yeniden planlanır. Her yaş ve cinsiyetten insanın sorunlarına çözüm olan minimal botoks, popülerliğini her geçen yol daha da arttırmaktadır.

Baby Botoks’a Kaç Yaşında Başlanılabilir?

Normal şartlarda gülümseme veya kaşlarınızı çatma anında göz çevrenizde ve alnınızda çizgiler meydana gelebilir. Bu son derece normaldir. Fakat yüz hatlarınız gevşemeye başladığında artık hiçbir mimik yapmazken bile bu çizgiler görünür olduğunda botoks uygulamasını düşünebilirsiniz. Pek çok insan ilk botoks uygulamasını 20’li yaşların ortasında veya 30’lu yaşların başında yapmaktadır.

Baby Botoks Güvenli Midir?

Botoks uygulamaları hem tıbbi hem de estetik alanında başarılı sonuçlar vermektedir. Alanında uzmanlaşmış, iyi eğitimli ve tecrübeli doktorlar tarafından doğru dozlarda, doğru noktalara uygulandığında güvenilir ve risksiz bir operasyondur.

Baby Botoks Öncesi Yapılması Gerekenler

Botoks öncesinde 24 saat alkollü içecekler tüketmekten kaçınılmalıdır. Bunun sebebi alkolün yarattığı kan sulandırıcı etkidir. Bir hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçlarınızı doktor gözetiminde bırakmanız tavsiye edilir. Aksi taktirde vücudunuz morarma riskiyle daha fazla karşı karşıya kalır. Baby Botoks 4 ila 7 gün içerisinde sonuçlarını göstermeye başlar anca tam olarak yerleşip kesin sonuçları göstermesi 14 günü bulabilmektedir. Özellikle botoksun uygulanacağı bölgede uçuk veya herhangi bir deri enfeksiyonu yaşıyorsanız, botoks tedavisini bu sorunların giderildiği bir tarihe ertelemeniz gerekir. Bunun dışında hamilelik veya emzirme sürecindeki bireyler için botoks uygulaması yapılmadığını da unutmamak gerekir.

Baby Botoks’un Başarılı Olması İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Baby Botoks Lida Çiteli'de

Baby Botoks tedavisinde etkili sonuçlar almanın sırrı, her tedavi aşamasında daha küçük dozlar uygulamak ve ilave enjeksiyon noktaları ile dozları yaygın bir şekilde dağıtabilmekten geçer. Daha dar bir alana daha büyük dozlarda enjeksiyon uygulamak kası daha ağır biçimde bloke eder ve alnı dondurabilir.

Her hastanın farklı ihtiyaçları ve farklı yapısal özellikleri vardır. Bu yüzden tedaviler her hastanın anatomisine göre, kişiye özel olarak planlanmalıdır.

Baby botoks ve klasik botoksun çalışma prensipleri hemen hemen aynıdır. Ancak baby botoks, minimal botoks isminden de anlaşılabileceği gibi küçük dozlarda toksin uygular. Yüz, klasik botoksla kıyaslandığında çok daha doğal bir görünüm elde eder ve daha az risklidir.

Baby botoks, ince çizgilere ve kırışıklıklara yatkın olan yüz bölgesinde tercih edilir. Hedef alınan bölgeler kaş çizgileri, dudaklar, kaz ayakları, kaş çatma çizgileri, alın ve boyun bölgeleridir.

Baby Botoks Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Minimal botoks uygulamasının ardından ilk 24 saat kritik düzeyde önem arz eder. Bu sürede kişinin sauna ve hamam benzeri sıcak ve buharlı ortamlardan kendisini sakınması gerekir. İlk gün banyo yapmamak ya da yüz bölgesinde basınca sebep olan yüz masajı benzeri uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Baby Botoks Uygulamasında Deneyimli ve Uzman Doktorların Önemi

Baby Botoks ciddi yan etkilere neden olmaz. Morarma durumları normal olmakla birlikte hızlıca iyileşmesi için boz kullanılabilir. Fakat söz konusu morarma birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Bu özelliğinden ötürü baby botoks hafif bir tedavi olmakla birlikte başarıya ulaşması için bazı kurallar vardır. Bunlardan ilki, uygulamanın steril bir klinik ortamında, tecrübeli ve uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesidir.

Kozmetik tıp alanında devrim niteliği taşıyan Baby Botoks uygulaması, yüzün donuk bir ifade almasını önlüyor ve doğal mimiklerinizle gençleşmenizi sağlıyor. Bu uygulamanın başarılı sonuçlar verebilmesi için uygulamayı gerçekleştiren doktorun muhakkak tecrübeli ve medikal estetik konusunda uzmanlık sahibi olması gerekir. Aksi taktirde sonuçlar sizi mutlu etmeyecektir.

Baby Botoks Nelere Uygulanabilir?

Baby botoks uygulaması alın, kaz ayakları ve kızma çizgilerinde uygulanır ve kırışıklıklarda daha doğal bir hafifleme sağlanır. Cilt daha parlak ve fresh bir görünüm elde eder. Kırışıklıkların tamamen giderilmesi işlemlerinde mimiklerin kaybedilmesi riski vardır. Pürüzsüz ve düz bir alın isteniyorsa klasik botoks yöntemi tercih edilmelidir.

Kimler Baby Botoks Tercih Etmelidir?

Mimik kaybı yaşamadan, yüzünün doğal görünümünü kaybetmeden kırışıklıkların giderilmesini isteyen kişiler baby botoks yöntemini tercih edebilirler. Mimik kaybını engellediği için özellikle sinema, tiyatro ve dizi oyuncuları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Baby botoks yöntemi klasik botoksa göre daha hafif bir yöntemdir. Yani baby botoksta daha az botoks maddesi vücuda verilir. Dolayısıyla baby botoksun kalıcılığı da normal botoksa göre daha azdır.

Klasik botoks işlemlerinde mimiklerin kaybedilmesi riski varken, baby botoks ise mimikler kaybedilmeden daha doğal bir yüz görünümünü hedefler.

Hem klasik botoks hem de baby botoks işlemlerinin sonuçları 3-10 gün arası kendini belli eder. Her iki uygulama ile de alında aydınlanma ve parlaklık oluşur. Klasik botoksta mimikler bloklandığı için alın hareketleri kısıtlanır. Baby botoksta ise mimik hareketlerinde hiçbir değişiklik olmaz.

Klasik botoks yönteminde daha fazla botoks enjekte edildiği için etkisi daha fazladır. Gençleşme daha fazla görülür. Kaş kaldırma efektleri, bella eyes badem göz efekti ve alın germe efekti çok belirgindir.

Baby Botoksun Avantajları Nelerdir?

Baby botoks;

 • Karakteristik yüz ifadelerini, mimikleri koruyarak daha doğal bir yüz elde eder.
 • Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi bir müdahale gerektirmez. 10-15 dakikada sürer ve hiç iz oluşmaz. Kişi günlük rutinine aynen devam edebilir.
 • Enfeksiyon ve yara riski bulunmaz. Her mevsim ve günün her anında yapılabilen bu uygulama, kırışıklıkları gideren geçici bir uygulamadır.

Baby Botoks İşleminin Yan Etkisi Var Mı?

Tecrübeli ellerde yapıldığında hiçbir yan etkisi bulunmaz. İşlem sonrası birkaç güne geçecek küçük kızarıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Yüzde yapılan bir işlem olduğu için mutlaka tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Baby Botoks Kalıcı Mıdır?

Botoks uygulamaları kalıcı değildir. Genelde işlem yapıldıktan sonra 3. aydan itibaren botoksun etkisi yavaşça azalmaya başlar ve 5. aya kadar da devam eder. Botoks etkisinin devam etmesi için işlemlerin yenilenmesi gerekmektedir.

Botoksun kalıcılığı kişiden kişiye değişebilmektedir. Bunda kişinin genetik özelliklerinin, metabolizma hızının ve günlük rutinlerinin de etkisi vardır. Bazı kişilerde kalıcılık 1 yıla kadar ulaşabilirken, bazılarında ise 3 aya kadar düşmektedir.

Baby Botoks Fiyatları

Baby botoks fiyatları uygulama yapılacak bölgeye ve uygulanacak botoks miktarına bağlı olarak değişmektedir. Baby botoks öncesi kişinin yüz ve doku analizi yapılır, kişiye özgü bir plan belirlenir. Bu analiz çerçevesinde botoksun fiyatı da değişir.

Baby Botoks Sık Sorulan Sorular

Baby botoksun en başarılı sonuç verdiği bölgeler alın, kaş arası ve göz çevresidir. Yüzün diğer bölümlerinde de başarıyla uygulanabilmektedir.

Baby botoksun etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 4-6 ay arası sürmektedir. Etkisi yavaş yavaş azalır ve 6 ay sonunda da etki tamamen kaybolur.

Hayır, hiçbir botoks uygulaması kalıcı değildir. 4-6 ay arası etkisi devam eder.

Baby botoks mimik çizgileri oluştuktan sonra her yaşta yapılabilir. Ancak, yüzde mimik çizgileri 20’li yaşların sonunda ve 30’lu yaşların başında başlar. Dolayısıyla bu dönemde yapılacak baby botoks ile ileride oluşabilecek mimik çizgilerinin de önüne geçilmiş olur.

Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.