Baby Botoks

Baby Botoks İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 dk

 • Etki Süresi

  3-6 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi Kremi

Yaşlanma ile birlikte alın, göz çevresi, dudak çevresi, kaş arası ve yüzün diğer bölgelerinde kırışıklıklar meydana gelir. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bu kırışıklıklar kızgın, yorgun, yaşlı ve üzgün gibi ifadeler ortaya çıkarır. Günümüzde yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri de botoks uygulamalarıdır. Botoks yöntemi ile yaşlanmanın etkileri giderilerek daha genç ve parlak bir cilt görünümü elde edilebilmektedir. Ancak bu tür uygulamalarda kişiyi karakterize eden mimiklerin kaybedilmesi riski bulunur. Bu riski ortadan kaldırmak için ise Baby Botoks yöntemi tercih edilir.

Baby botoks, hem kırışıklıkları gidererek bebeksi bir doku elde edilmesini sağlar hem de mimiklerin kaybedilmesi riskini ortadan kaldırır. Özellikle sinema, tiyatro ve dizi oyuncuları tarafından tercih edilen Baby Botoks, kırışıklıkları gidererek doğal bir görünüm elde edilmesinin en başarılı yöntemidir.

Baby Botoks Lida Çiteli'de

Baby Botoks Nedir?

Baby botoks, yüzde mimikleri yok etmeden ince kırışıklıkların açılması yöntemine denir. Amaç, mimikler kaybolmadan doğal, genç ve bebeksi dokunuşlu bir cilt görünümü elde etmektir.

Baby botoks işleminde geleneksel botoksa oranla aynı güçte ancak daha düşük miktarlarda toksin uygulama bölgesine enjekte edilir. Geleneksel botoksta bloke olan bazı yüz hareket ve mimikleri baby botoks yönteminde herhangi bir zarar görmez ve daha doğal bir mimik ve yüz görünümü sağlanır.

Baby Botoks Nelere Uygulanabilir?

Baby botoks uygulaması alın, kaz ayakları ve kızma çizgilerinde uygulanır ve kırışıklıklarda daha doğal bir hafifleme sağlanır. Cilt daha parlak ve fresh bir görünüm elde eder. Kırışıklıkların tamamen giderilmesi işlemlerinde mimiklerin kaybedilmesi riski vardır. Pürüzsüz ve düz bir alın isteniyorsa klasik botoks yöntemi tercih edilmelidir.

Kimler Baby Botoks Tercih Etmelidir?

Mimik kaybı yaşamadan, yüzünün doğal görünümünü kaybetmeden kırışıklıkların giderilmesini isteyen kişiler baby botoks yöntemini tercih edebilirler. Mimik kaybını engellediği için özellikle sinema, tiyatro ve dizi oyuncuları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Baby botoks yöntemi klasik botoksa göre daha hafif bir yöntemdir. Yani baby botoksta daha az botoks maddesi vücuda verilir. Dolayısıyla baby botoksun kalıcılığı da normal botoksa göre daha azdır.

Klasik botoks işlemlerinde mimiklerin kaybedilmesi riski varken, baby botoks ise mimikler kaybedilmeden daha doğal bir yüz görünümünü hedefler.

Hem klasik botoks hem de baby botoks işlemlerinin sonuçları 3-10 gün arası kendini belli eder. Her iki uygulama ile de alında aydınlanma ve parlaklık oluşur. Klasik botoksta mimikler bloklandığı için alın hareketleri kısıtlanır. Baby botoksta ise mimik hareketlerinde hiçbir değişiklik olmaz.

Klasik botoks yönteminde daha fazla botoks enjekte edildiği için etkisi daha fazladır. Gençleşme daha fazla görülür. Kaş kaldırma efektleri, bella eyes badem göz efekti ve alın germe efekti çok belirgindir.

Baby Botoksun Avantajları Nelerdir?

Baby botoks;

 • Karakteristik yüz ifadelerini, mimikleri koruyarak daha doğal bir yüz elde eder.
 • Hızlı, kolay ve güvenli bir yöntemdir. Cerrahi bir müdahale gerektirmez. 10-15 dakikada sürer ve hiç iz oluşmaz. Kişi günlük rutinine aynen devam edebilir.
 • Enfeksiyon ve yara riski bulunmaz. Her mevsim ve günün her anında yapılabilen bu uygulama, kırışıklıkları gideren geçici bir uygulamadır.

Baby Botoks İşleminin Yan Etkisi Var Mı?

Tecrübeli ellerde yapıldığında hiçbir yan etkisi bulunmaz. İşlem sonrası birkaç güne geçecek küçük kızarıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Yüzde yapılan bir işlem olduğu için mutlaka tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Baby Botoks Kalıcı Mıdır?

Botoks uygulamaları kalıcı değildir. Genelde işlem yapıldıktan sonra 3. aydan itibaren botoksun etkisi yavaşça azalmaya başlar ve 5. aya kadar da devam eder. Botoks etkisinin devam etmesi için işlemlerin yenilenmesi gerekmektedir.

Botoksun kalıcılığı kişiden kişiye değişebilmektedir. Bunda kişinin genetik özelliklerinin, metabolizma hızının ve günlük rutinlerinin de etkisi vardır. Bazı kişilerde kalıcılık 1 yıla kadar ulaşabilirken, bazılarında ise 3 aya kadar düşmektedir.

Baby Botoks Fiyatları

Baby botoks fiyatları uygulama yapılacak bölgeye ve uygulanacak botoks miktarına bağlı olarak değişmektedir. Baby botoks öncesi kişinin yüz ve doku analizi yapılır, kişiye özgü bir plan belirlenir. Bu analiz çerçevesinde botoksun fiyatı da değişir.

Baby Botoks Sık Sorulan Sorular

Baby botoksun en başarılı sonuç verdiği bölgeler alın, kaş arası ve göz çevresidir. Yüzün diğer bölümlerinde de başarıyla uygulanabilmektedir.

Baby botoksun etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 4-6 ay arası sürmektedir. Etkisi yavaş yavaş azalır ve 6 ay sonunda da etki tamamen kaybolur.

Hayır, hiçbir botoks uygulaması kalıcı değildir. 4-6 ay arası etkisi devam eder.

Baby botoks mimik çizgileri oluştuktan sonra her yaşta yapılabilir. Ancak, yüzde mimik çizgileri 20’li yaşların sonunda ve 30’lu yaşların başında başlar. Dolayısıyla bu dönemde yapılacak baby botoks ile ileride oluşabilecek mimik çizgilerinin de önüne geçilmiş olur.