Dr. Lida Çiteli

Merdiven Altı Botoks Uygulamaları Korkunç Sonuçlar Doğurabilir!

Merdiven Altı Botoks Uygulamaları Korkunç Sonuçlar Doğurabilir!

Son yıllarda uzman olmayan kişiler tarafından işletilen merdiven altı kurumlarda, düşük kalitede malzeme ile sağlıksız koşullarda yapılan medikal estetik uygulamaları yaygınlaştı. Bu durumun korkunç sonuçları var. Merdiven altı işletmelerde geçirdikleri estetik operasyonlar sonucunda görme yetisini kaybeden de var, felç geçiren de… Medikal estetikte güvenilir ve başarılı adresiniz Dr. Lida Çiteli, uygun olmayan koşullarda ve uzman olmayan kimselerce yapılan estetik müdahalelerin korkutucu sonuçlarını sizler için anlattı.

Vücudumuzda beğenmediğimiz veya psikolojik olarak kendimizi mutsuz hissetmemize neden olan bölgeleri, ideal formuna kavuşturmak için botoks ve dolgu gibi estetik uygulamalara başvurabiliriz. Tüm dünyada botoks ve dolgu uygulamaları yaptıran insanların sayısı katlanarak artıyor. Ancak mühim bir nokta var. Bu işlemler ancak plastik cerrah, dermatolog veya medikal estetik uzmanları tarafından gerçekleştirilebilir. Bu uzmanlar dışında güzellik salonları ve kuaförlerde “merdiven altı” koşullarda gerçekleştirilen estetik uygulamalar ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.

Tüm bunlar kişide sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsal olarak da ciddi hasar bırakıyor. Organ kaybına kadar uzanabilen olumsuzluklar yaşanabiliyor.

Yanlış Estetik Mağdurları Son Bir Yılda Arttı

Geçtiğimiz bir yıl içerisinde hastanelere bu gibi şikayetlerle başvuran insanların sayısı gözle görülür biçimde arttı. Çoğu insan, kötü estetik operasyonlar neticesinde nereye başvurması gerektiğini bilemiyor. Dolgu enfeksiyonu, doku çürümesi, felç gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bazı üniversite hastaneleri Kozmetik Uygulamalar Komplikasyon Üniteleri kurmaya hazırlanıyor.

En Çok Endişe Veren Komplikasyon Körlük

Enfeksiyon durumlarında antibiyotik tedavisi uygulanır. Dolgu uygulamasından kaynaklanan reaksiyona karşı da dolguyu eritme amaçlı madde enjeksiyonu ile çözüm aranır. En çok endişe veren kozmetik komplikasyon ise görme kaybı yani körlük durumudur. Bu nedenle estetik operasyonlarda muhakkak profesyonel muayenehaneleri ve uzman doktorları seçmemiz gerekiyor.

Piyasada Kaçak Yolla Getirilmiş Ürünler Bulunuyor

Estetik bir operasyon yaptırmaya karar veren kişiler, tercih ettikleri doktoru muhakkak araştırmalı, operasyon geçireceği kurumun ruhsatına bakmalı ve kendisine uygulanacak olan ürünün içeriğini kontrol etmeli. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler tercih edilmeli.

Ülkemizde ruhsatlandırılmış üç adet botoks markası var. Buna karşın kaçak yollarla gelen, nerede ve ne koşulda üretildiği belli olmayan, içeriği bilinmeyen ürünler var. Bu ürünleri kullanan sözde muayenehanelerde uzak durmak gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al