Dr. Lida Çiteli

Ameliyatsız Estetikte Merak Ettikleriniz

Ameliyatsız Estetikte Merak Ettikleriniz

Tüm dünyada medikal estetik ve ameliyatsız estetik uygulamaları hızla yaygınlaşıyor. Teknolojik ilerlemeler, yeni cihazların keşfi, ürün ve hizmet yelpazesindeki genişlemeler ve bu alanda uzmanlaşmış hekimlerin varlığı insanların her geçen gün ameliyatsız estetik uygulamalarına daha sıcak bakmasını sağlıyor. Medikal estetiğin öncü ismi Dr. Lida Çiteli, Ameliyatsız Estetik hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Ameliyatsız Estetik uygulamalarını iki gruba ayırabiliriz. Birinci grup, ürünün cilde tatbik edilmesi şeklinde gerçekleştirilen uygulamalardan oluşur. İkinci grupta ise bir cihaz yardımıyla gerçekleştirilen estetik uygulamalar bulunur.

İlk gruptaki ameliyatsız estetik uygulamaları arasında; PRP, Peeling, Gençlik Aşısı, Botoks, Dolgu, Mezoterapi ve Mezolift benzeri işlemler bulunur.

İkinci grupta ise eximia kavitasyon cihazı ile bölgesel zayıflama, selülit tedavisi, soğuk lipoliz, CO2 Fraksiyonel lazer, Q Switched lazer, Long pulse ND Yag Lazer ve benzeri uygulamalar yer alır.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları ve Kapsamları

Ameliyatsız estetik uygulamalar, cilt gençleştirmek için kullanıldığı kadar beden estetiğini sağlamak için de kullanılır. Kişinin kendi fiziksel özellikleri, uygulamanın yapılacağı bölgedeki cilt dokusunun niteliği ve genel sağlık durumu gibi çok sayıda faktör göz önünde bulundurularak planlama yapılır. En yaygın ameliyatsız estetik uygulamaları sıralamak gerekirse:

Botulinum Toksin (Botoks)

Her yaş grubundan insanın başvurduğu botoks uygulaması hızlı, konforlu, kolay ve etkili bir işlemdir. Ciltteki sarkıklıkların, kırışıklıkların ve ince çizgilerin giderilmesinde oldukça başarılıdır. Gençleştirme tedavisi olarak kullanılmasının yanında terleme tedavisi amacıyla da kullanılır. Koltukaltı, alın, avuç içi ve ayak bölgesinde de botoks uygulamaları yaygındır. Dr. Lida Çiteli ile botoks işlemi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Estetik Dolgu

Dolgu uygulamaları ameliyatsız olarak, yağ enjeksiyonu ve hyaluronik asit bazlı dolgu malzemelerinin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Gerek yüz gerekse de beden estetiğini sağlamak için kullanılır. Kimi zaman tek başına kimi zaman da farklı işlemlerle kombine şekilde gerçekleştirilir. Lipolfiling, liposuction ve liposhaping, estetik dolgu ile kombine uygulanan işlemlerden bazılarıdır. Dr. Lida Çiteli ile dolgu uygulamaları hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Işık Dolgusu

Cilde canlılık ve parlaklık kazandırmak için uygulanan ışık dolgusu, gençlik aşısı olarak da adlandırılır. Ameliyatsız gençleşme işlemlerinde, gözaltlarında, boyun estetiğinde, ellerdeki ve yüzlerdeki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Dekolte bölgesine parlaklık kazandırmak için de ışık dolgusu tercih edilir. Dr. Lida Çiteli ile gençlik aşısı uygulamaları hakkında bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe

Fokus ultrason yöntemi kullanarak ameliyat olmaksızın yüz estetiği yaptırmak mümkün. Veya iple askı yöntemi kullanarak yüz gerdirmek de cazip bir seçenek. Formunu ve esnekliğini yitiren bölgelerinizin yeniden sıkı, sağlıklı ve genç görünmesi için siz de ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerine başvurabilirsiniz. Dr. Lida Çiteli ile ameliyatsız yüz germe işlemi hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Beden Estetiği İçin Ameliyatsız Uygulamalar

Yüz gençleştirme teknikleri, beden estetiğini sağlamak için de uygulanıyor. Ek uygulamalar ile bedeninize form kazandırabilir, şekil bozukluklarını giderebilir, bölgesel yağlarınızdan arınabilir ve selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Mezoterapi, lipofiling, liposuction ve soğuk lipofiz ameliyatsız beden estetiği uygulamalarından bazılarıdır. Dr. Lida Çiteli ile ameliyatsız beden estetiği uygulamaları hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Ameliyatsız Estetik Uygulamalarının Amacı

Ameliyatsız estetik uygulamaları konforlu ve etkili işlemlerdir. Kişinin operasyon sonrasında normal yaşantılarına kolaylıkla devam etmesi, komplikasyon riskinin az olması ameliyatsız estetiği daha cazip hale getiriyor. Cerrahi estetik operasyonlarla kıyaslandığında ameliyatsız estetiğin önemli avantajlarından biri de sonuçlarının geri dönüşünün olmasıdır. Kullanıcıyı memnun etmeyen bir sonuç oluştuğunda revize edilebilmesi daha kolaydır. Ameliyatsız estetiğin amaçlarını sıralamamız gerekirse:

  • Cilt yapısının kendisini yenilemesini sağlamak
  • Cilde elastikiyet kazandırmak
  • Gençleştirmek
  • Dinamik ve enerjik bir görünüm kazandırmak
  • Yaşlanma etkilerini durdurmak, geciktirmek
  • Kırışıklıkları ve sarkıkları gidermek
  • Çizgilerin görünümünü azaltmak
  • Selülitleri ve bölgesel yağlanmaları yok etmek

Lazer İle Ameliyatsız Estetik Yöntemleri

Boyun, el, yüz ve dekolte bölgesinde estetik kazanımlar elde etmek için lazer uygulamaları başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Lazer uygulamaları ile kolajen üretimi tetiklenir ve cilt kaybettiği elastikiyetini yeniden kazanır. Birer aylık aralıklarla, 5 ila 7 seans arası uygulanan lazer estetik işlemleri, ışık enerjisi kullanarak cilt dokusunun yeniden form kazanmasını sağlar. Cilt, kaybettiği esnekliğe yeniden kavuşur. Gençleşir ve eski ışıltısını yeniden yansıtır.

Siz de Dr. Lida Çiteli ile ameliyatsız estetik uygulamalarla gençliğinizi ve güzelliğinizi zamanın ötesine taşıyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al