Dr. Lida Çiteli

Radyofrekans İle Cilt Gençleştirme Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Radyofrekans İle Cilt Gençleştirme Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz

Radyofrekans yöntemi ile cilt nasıl gençleşir sorusu, cilt sağlığına ve güzelliğine özen gösteren pek çok insanın cevabını merak ettiği bir soru. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesinde, akne izlerinin yok edilmesinde ve cildin sıkılaşmasında kullanılan radyofrekans yöntemi, medikal estetik alanındaki en popüler uygulamalar arasında. Medikal estetiğin öncü ismi Dr. Lida Çiteli, Radyofrekans İle Cilt Gençleştirme Tedavisi hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

Radyofrekans Yöntemi ve Etki Alanları

Radyo dalgaları, vücudumuzdaki su moleküllerini ve iyonları harekete geçirebilen bir etkiye sahiptir. Radyofrekans teknolojisinin seçici ısıtıcı etkisi, cildin alt katmanlarında yer alan yağ tabakası üzerine kontrollü biçimde ısı göndererek etki gösterir. Bunu yaparken kan damarlarına, cilde, sinirlere zarar vermez. Yalnızca kollajen üretiminin gerçekleştiği, cildin alt katmanlarına ve yağ dokularına etki gösterir. Radyofrekans uygulaması ile birlikte hücrelerin metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşım hızı artar. Yağ hücreleri parçalara ayrılır. Acısız, ağrısız şekilde gerçekleştirilen bu uygulama, dokularda belirgin bir sıkılaşma sağlar. Yağ kütlesini azaltır.

Radyofrekansın Tedavi Alanları

 • Yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmaların giderilmesi
 • Ameliyat gerektirmeden cilt germe
 • Kol bölgesindeki gevşemelerin giderilmesi
 • Selülit tedavisi
 • Çene altında gıdı olarak tarif edilen bölgede toparlanma sağlanması
 • Liposuction uygulamasından sonra meydana gelen düzensizliklerin giderilmesi
 • Kalça, bacak, bel, karın ve kollar gibi bölgelerde, bölgesel incelme sağlanması

Radyofrekens Tedavisi Hangi Aralıklarla Uygulanır?

Radyofrekans tedavisi 7 ila 10 günlük aralıklarla 5 veya 6 seans şeklinde uygulanır.

Radyofrekans Tedavisi Kimler İçin Uygun Değildir?

 • Hamilelik sürecindeki kadınlar
 • Kalp pili kullanan bireyler
 • Kanser rahatsızlığı olanlar
 • Metal protez kullananlar
 • MS ve Parkinson hastalığı olanlar Radyofrekans tedavisi için uygun değildir.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans cihazının başlığı ciltle temas ettiğinde, çok sayıda altın uçlu mikro iğne, cilt yüzeyinde fraksiyonel mikro delikler açar. Cildin yüzeyine temas etmeyen, iğne ucundan iletilen radyofrekans dalgaları ile cildin kollajen ve elastin üretimi tetiklenir. Buradaki amaç; cildin yüzey katmanına hiçbir zarar vermeden doğruca cildin alt katmanlarına etki etmektir.

Radyofrekans Tedavisinin Risk Faktörleri Nelerdir?

Radyofrekans ile cilt gençleştirme tedavisi cilt üzerinde hiçbir leke veya iz bırakmadığı için her yaştan insan tarafından tercih edilmektedir.

Cildin yüzeyine hiç zarar vermeden yalnızca alt katmanlardaki yağ dokularına etki eder. Geçici ve minik kızarıklıklar dışında başka bir risk faktörü bulunmaz. Cildin herhangi bir noktasında enfeksiyon yaratmaz.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al