Dr. Lida Çiteli

En Yeni Medikal Estetik Cihazları Dr. Lida Çiteli’de

En Yeni Medikal Estetik Cihazları Dr. Lida Çiteli’de

İnsanlar, eski çağlardan beri dış görünüşlerine özen gösterirler. Günümüzde de güzel ve çekici görünmek isteyen insanlar bunun için yoğun bir şekilde estetik merkezlere başvuruyor. Estetik uygulamaların başarısında doktor kalitesinin yanında uygulamalarda kullanılacak cihazların da önemi bulunuyor. Doğru cihazların doğru tedavilerde kullanılmaması durumunda güzel görüneyim derken ciltte kalıcı hasarlara maruz kalmak işten bile değil.

Medikal estetik uygulamaları ile ameliyatsız bir şekilde hastalarını istedikleri güzel görünüme kavuşturan Dr. Lida Çiteli, son teknoloji cihazlarla hizmet veriyor. Muyanehanesinde Fotona ND YAG lazer, Fraksiyonel Eco2 lazer, Doublo yüksek fokuslu ultrason, Cooltech soğuk lipoliz, Velashape 3, Dermapen, İnnofacial cilt bakım cihazı, Plexr, Quitt Rezonans, ozon terapi ve Alexandrite lazer cihazları ile hizmet veren Dr. Lida Çiteli, her tedaviye uygun cihazlarla daha başarılı sonuçlar alarak hasta memnuniyetini sağlıyor. İşte Lida Çiteli muayenehanesinde bulunan cihazlar ve kullanıldıkları alanlar:

Medikal Estetik Cihazları ve Kullanıldıkları Alanlar

Fotona ND YAG Lazer

İstenmeyen tüylerin giderilmesi ile birlikte damar ve varis tedavisinde, cilt kırışıklıklarında, akne izi, doğum izi, gebelik çatlakları ve cilt kırışıklıkları tedavisinde kullanılmaktadır. Cildin daha derinlerine etki edip kıl köklerini tahrip eden bu cihaz, tüy dökmede kullanılan en etkili lazer cihazlardan biridir.

Fraksiyonel Eco2 Lazer

Cilt yenileme işlemlerinde kullanılan bir cihazdır. Özellikle sivilce, yanık, yara, kesik ve leke izlerinin tedavisinde, kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesinde kullanılır. Ciltte kollajen oluşumunu tetikleyerek cildi sıkılaştırır, gözenekleri artırarak daha canlı, parlak pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü elde edilmesini sağlar.

Doublo Yüksek Fokuslu Ultrason

Özellikle cilt gençleştirme ve germe işlemlerinde sıklıkla tercih edilir. Yüz gençleştirme, kol sıkılaştırma, yüz, çene, göğüs ve kalça bölgelerindeki sarkmaları giderir. Vücutta kollajen üretimini tetikleyerek daha canlı, parlak ve sıkı bir cilt görünümü elde eder.

Cooltech Soğuk Lipoliz

Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan inatçı yağ hücrelerinden kurtulmada kullanılır. Karın, basen, bel, sırt, kollar ve iç bacaklarda oluşan bölgesel yağlanmalarda tercih edilerek daha fit ve estetik bir görünüme kavuşmayı sağlar. Yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom, göz etrafındaki yağların ve göz altı torbalarının giderilmesinde kullanılır.

Velashape 3

Hamilelik sonrası ortaya çıkan kilo ve çatlakların giderilmesi ile selülit tedavisinde kullanılmaktadır. bölgesel incelme ve vücut şekillendirme işlemlerinde tercih edilerek daha sıkı, fit ve parlak bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Dermapen

Cilt yenileme işlemlerinde kullanılan bir cihazdır. Güneşten zarar gören ciltler, ince çizgiler ve kırışıklıklar, akne ve akne izi tedavasi, malezma dahil pigmentasyonlar, genişleyen gözenekler, yara izleri, siyah noktalar, göz çevresindeki kırışıklıklar, deri çatlakları ve gül hastalığının tedavisinde kullanılır. Ciltte hyaluronik asit, elastin ve kollajen üretimini tetikleyerek daha genç bir cilt görünümü elde edilir.

İnnofacial Cilt Bakım Cihazı

Cilt bakımında kullanılan bir cihazdır. Cilt temizleme, peeling, extraction, hidrasyon, antioxidan ve nemlendirme işlemlerini kombine eder. Cildi ölü tabakadan arındırıp, cildin yenilenmesini, esneklik kazanmasını sağlar. Kırışıklıkları giderir, gözenekleri daraltır, ton farklılıklarını giderir, cildi nemlendirerek doğal parlaklığına kavuşturur, cildi sıkılaştırıp gerginleştirerek yaşlanmayı önler.

Plexr

Başta göz kapağı sarkması ve düşüklüğü olmak üzere çeşitli cilt lezyonlarının tedavisinde, ameliyatsız doku sıkılaşması, derin çizgi ve kırışıklıkların azaltılmasında, leke karşıtı tedavilerde, gözenek açmada, yaşlanma karşıtı tedavilerde ve çoklu kullanımlarda tercih edilir.

Quitt Rrezonans

Sigara, alkol ve hamur başta olmak üzere çeşitli gıdalara karşı olan bağımlılık tedavisinde etkin bir şekilde kullanılır. Tek seansta bağımlılıklardan kurtulmayı sağlayan Quitt Rezonans Cihazı ile hem daha sağlıklı bir şekilde kilo vermek hem de bağımlılıklardan kurtulmak mümkün hale gelir.

Ozon Terapi

Ozon Gazı günümüzde başta dolaşımla ilgili hastalıklar olmak üzere enfeksiyonlarda, romatizmal hastalıklarda, yaşlanma karşıtı tedavilerde ve Covid hastalığında etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Muayenehanemizde kullanılan ozon terapisi cihazı, hücre yenilenmesini hızlandırır, kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini ve elastikiyetini, kanın akışkanlığını artırarak kandaki oksijen azlığı sorununu giderir. Bunun sonucunda da damarlar genişler ve damar tıkanıklarının önüne geçer.

Alexandrite Lazer

İstenmeyen tüylerin giderilmesinde tedavisinde kullanılan bir cihazdır. Açık renk cilt ve siyah tüylere karşı etkili sonuçlar verir. Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, bacak bölgesi, yüz bölgesi, sırt bölgesi, göğüs bölgesi, kol bölgesi, bıyık bölgesi, çene bölgesi, ense bölgesi, sakal üstü bölgesi ve boyun bölgesi lazer epilasyon işlemlerinde başarılı sonuçlar vererek istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza katkı sağlar.

 

En Yeni Medikal Estetik Cihazları hakkında detaylı bilgi almak için bize bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al