Sıvı Yüz Germe

Sıvı Yüz Germe İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 dk

 • Etki Süresi

  8-10 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi Kremi

Sıvı Yüz Germe, en güncel ameliyatsız yüz germe uygulamalarından biridir. Poli L-Laktik asit mikropartikülleri ve hyaluronik asit içeriğinden oluşan Sıvı Yüz Germe, dermal tabakada kollajen üretimini tetikler, hasarlı cilt dokusunu yenileyerek daha doğal bir hacim etkisi meydana getirir. Dolgu ve mezoterapi arasında bir etki yapan Sıvı Yüz Germe, içeriğindeki PLA sayesinde etkisi geçse de vücutta kollajen üretimini uyararak hacimsel etkiyi sürdürür.

Sıvı Yüz Germe

Neden Sıvı Yüz Germe?

Yaşımız ilerledikçe cildimizde elastin ve kolajen başta olmak üzere bağ dokumuzda hızlı parçalanmalar görülür. Bunun dışında yüzümüzdeki yağ miktarı azaldığından giderek daha yorgun ve çökmüş görünmeye başlarız. Sıvı yüz germe, yaşlanma sürecimizi tersine çevirebilen başarılı bir tedavi metodudur. Esasen erken yaşlanma etkilerinin görünümünü önemli ölçüde gidermektedir.

Dermal dolgu malzemeleri cildimizde meydana gelen boşlukları doldurarak etki eder. Cildimizin daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar, kırışıklıkları giderir.

Sıvı yüz germe tedavisinin hedefi sarkmaları, ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermek, kaybolan hacmi geri kazandırmaktır. Bunun dışında:

 • Göz altı boşluklarını gidermek
 • Çökük görünümlü yanakları doldurmak
 • Yüzümüzdeki yaşlanma izlerinin görünümünü azaltmak
 • Dudak, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek gibi etkileri de vardır.

Nispeten az miktarda kırışıklıkları bulunan, hafif ve orta düzeyde sarkmalardan şikayetçi kişiler sıvı yüz germe için ideal adaylar konumundadır. Kırışıklık ve sarkmaları ileri boyutlara ulaşmış, buna karşın radikal derecede başarılı sonuçlar isteyen kişiler cerrahi yüz germe tedavilerine başvurabilirler.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak FDA onaylı olmayan herhangi bir ürünü yüzünüze enjekte ettirmemeniz gerekir. Uygulamanın uzman bir hekim tarafından klinik bir ortamda gerçekleştirilmesi şarttır. Yalnızca uygun fiyatlı diye hekim olmayan kişilere bu tür operasyonlar yaptırmak sağlığınız açısından büyük risk teşkil edecektir. İşlemler cerrahi girişimlere kıyasla daha basit gözükse de düzeltilemeyecek yaralanmalarla sonuçlanabilir.

Hedeflenen enjeksiyon noktasının yakınlarında cilt yarası, kist, sivilce, enfeksiyon veya uçuk varsa, dermal dolgu uygulamalarından kaçınmanız gerekir. Bu sorunlar çözülene kadar sıvı yüz germe operasyonunu ertelemeniz gerekir.

Operasyon öncesinde doktorunuzu kullandığınız ilaçlar ve genel sağlık durumunuz hakkında bilgilendirmeniz gerektiğini de unutmayın.

Sıvı Yüz Germe Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi uygulama bölgesi anestezik krem sürülerek uyuşturulur. İşlem bölgesi sterilize edildikten sonra çok ince uçlu iğneler kullanılarak daha önce belirlenen bölgelerden deri altına Sıvı Yüz Germe enjekte edilir. Uygulama, yaş ve cilt yapısına bağlı olarak bir ay arayla 2 seans şeklinde yapılır. Senede bir defa yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Sıvı Yüz Germe Tedavisi Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Doktorunuzla gerçekleştireceğiniz ilk görüşme sırasında kırışıklık durumunuz, tedaviden bekledikleriniz ve anatominize göre tedavinin uygulanacağı bölgeler tespit edilir. Ardından enjeksiyonlar belirlenen noktalara uygulanır ve şekillendirici, kaldırıcı etki sağlanır. Sıvı yüz germe tedavisinin insan yüzünde en çok uygulandığı noktalar şu şekildedir:

 • Üst ve dış elmacık kemikleri
 • Göz ve yanakların altında bulunan orta yüz oluğu olarak ifade ettiğimiz bölge
 • Nazolabial kıvrım bölgesi
 • Ağız köşesinden çene yönüne doğru uzanan ağız köşeleri
 • Çene çizgisi
 • Ön gıdı bölgesi (Çeneye belirginlik ve destek sağlamak amacıyla)
 • Alt yanak oyukları…
 • Tüm bu noktalara uygulanan dolgular, yüzünüzün doğal V şekli kazanmasını sağlar.

Sıvı Yüz Germe Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Hafif ve orta düzeyde gıdı sarkması yaşayan, belirgin biçimde doku kaybı bulunan, dikey dudak burun çizgilerinden şikayetçi olan, orta veya ileri yaşlı bireyler sıvı yüz germe tedavisi için en uygun grubu meydana getirirler. Buna karşın diyabet hastaları, kanama bozukluğu bulunan kişiler, bağışıklık sistemi hastaları veya kas ve sinir hastalığı bulunan bireyler sıvı yüz germe tedavisi için uygun değildir. Doktor uygulama öncesinde kişiyi derinlemesine muayene etmelidir.

Sıvı Yüz Germenin Etkileri ve Faydaları Nelerdir?

Sıvı yüz germe uygulaması çoğu insanın birinci tercihi konumundadır. Bu durumun nedenleri arasında şunları sayabiliriz:

 • Kişinin daha iyi görünmesine ve dolayısıyla daha iyi hissetmesine yardımcı olur.
 • Diğer tüm medikal estetik tedavileri gibi yaşlanma etkilerini geciktirir ve daha genç bir görünüm kazandırır.
 • Taze ve zinde bir görünüm ile kişinin özgüvenine olumlu etkide bulunur. Bu sayede kişi sosyal hayatında da daha başarılı ve mutlu olabilir.
 • Acısız ve ağrısız bir prosedürdür.
 • Herhangi bir ağrı kesiciye veya anesteziye gerek kalmaksızın kişiye son derece konforlu bir tedavi deneyimi sunar. Ne uygulama esnasında ne de sonrasında herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.
 • Kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilen bir işlem olduğu için zamandan tasarruf etmenizi sağlar. İş yaşantınızı aksatmaz. Bazı estetik tedaviler çok zaman alıp, hastanın muayenehanede saatlerce kalmasını gerektirirken sıvı yüz germe, toplamda bir saat içerisinde tamamlanmış olur. Kişi hemen normal yaşantısına dönebilir.
 • Uygun fiyatlı olması en önemli avantajlarından biridir. Cerrahi yüz germe prosedürü ile kıyaslandığında son derece düşük maliyetli bir işlemdir.

Sıvı Yüz Germe Tedavisinin Zararları veya Yan Etkileri Var Mıdır?

Sıvı yüz germe işlemi son derece güvenli ve neredeyse risksiz bir tedavidir. Ancak bazı durumlarda olası yan etkiler gözlenebilir. Bunlar:

 • Enjeksiyon noktasında görünen küçük şişlikler
 • Geçici morluklar

Ancak bu etkiler nadiren görünür ve birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olurlar. Bu nedenle sıvı yüz germe işleminin son derece güvenli bir uygulama olduğunun altını çizmek gerekir.

Sıvı Yüz Germe Tedavisi İçin İpuçları

Tercih edeceğiniz dolgu malzemesinin geçici olması büyük avantaj sağlar. Zira sonuçlar sizi mutlu etmezse geri dönüşü vardır. Geçici dolgu malzemesi 12 ay içerisinde kendiliğinden yok olur. Sonucu beğendiğiniz taktirde uygulamayı tekrarlayarak kalıcı bir etki sağlayabilirsiniz.

Doktorunuzun da sizin de ölçülü olmanız gerekir. 20 yaş gençleşmek gibi ekstrem beklentiler hayal kırıklığı yaratır.

Fazla sayıda uygulamayı birlikte yaptırmaktan kaçının. Halk arasında balmumu figürü olarak da bilinen olumsuz sonuçlar aşırı agresif uygulamalardan kaynaklanmaktadır.

Sıvı Yüz Germe Tedavisinde Hangi Enjeksiyonlar Yapılır?

Sıvı yüz germe tedavisinde cildinizde kullanılan temel dolgu malzemesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, kendi ağırlığının bin katına kadar su tutabilme kapasitesine sahiptir. Bu yüzden cildinizi dolgun hale getirmek ve hacim kazandırmak için ideal bir çözüm niteliğindedir. Hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri ince kırışıklık ve çizgileri gidermekte en başarılı malzemedir. Sıvı yüz germe işlemi yüz hatlarınızı yumuşatmakla birlikte aynı zamanda sıkılaşma etkisi de gösterir. Cildinizin elastin ve kolajen üretimini tetikler. Bunun dışında kalsiyum hidroksi apatit veya polikaprolakton gibi dolgu malzemeleri de vardır. Volüm etkileri hyalüronik asite göre daha az ancak etki süreleri nispeten daha uzundur.

Kullanıcı olarak doktorunuzun sadece güvenilir markaları kullandığından emin olmanız gerekir. Bu yüzden muayenehane tercihinizi yaparken profesyonel ve başarılı bir kurumu tercih etmeniz gerekir.

Sıvı Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıvı yüz germe uygulaması sonrası 5 gün boyunca, günde 5 kez, 2 dakika boyunca uygulama bölgesine masaj yapılması gerekir. Böylece sıvının daha etkili olması sağlanır. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına hemen ve sorunsuz devam edebilmektedir.

Sıvı Yüz Germe İle Hacim Kaybına Dur Diyoruz!

Yüzdeki yaşlanma belirtilerinden en yaygın olan gıdı ve yanak bölgesinde meydana gelen hacim kayıplarıdır. Bu hacim kayıpları genellikle kişinin cildinde sarkmalara yol açar. Bunun sonucunda da nazolabial kıvrımın gelişim süreci hızlanır.

Eskiden hastalar yüzlerinde meydana gelen sarkmaları gidermek adına yalnızca cerrahi yüz gerdirme ameliyatı seçeneğine başvurabilirlerdi. Fakat günümüzde tıp ve medikal estetik alanında yaşanan ilerlemeler artık dermal dolgu maddeleri ile bu sorunların çözülmesine olanak sağlıyor. Cerrahi tedavi istemeyen kişiler için sıvı yüz germe tedavisi başarılı bir alternatif sağlıyor. Tek tek çizgileri hedef almaktansa yüzünüzde sekiz noktayı tespit edip bu noktalara enjeksiyon yapmak, neticede çok daha doğal ve genç bir görünüm kazanmanızı sağlıyor. Estetik açıdan çok daha başarılı sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

Sıvı Yüz Germe Fiyatları

Sıvı yüz germe fiyatları, uygulama yapılan bölgeye ve kullanılan miktara bağlı olarak değişmektedir. Düşük fiyatlı uygulamalar kalitesiz ürün anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle ürünün kalitesi ve doktorun deneyimi önemli bir ayrıntıdır.

Sıvı Yüz Germe Sık Sorulan Sorular

Yaşlanmasının etkisi ciltte 30’lu yaşlardan sonra başlar. Dolayısıyla sıvı yüz germe uygulamaları da 30’lu yaşlardan itibaren başlar ve 60 yaşa kadar derin olmayan kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesinde kullanılır.

Sıvı yüz germe uygulaması, yağ ve destek dokuların azaldığı sarkmış alanları sıvı madde enjekte edilmesi işlemidir. Sıvı yüz germe uygulamaları yanaklar, elmacık kemikleri, çene ve çene hattı, kaşlar ve ağız çevresindeki sarkık bölgelerin kaldırılmasında etkilidir.

Sıvı yüz germe uygulamasının etkisi kalıcı değildir. Kalıcılığı dolgunun kalitesine, kişinin metabolizmasına ve enjeksiyon yapılan miktara bağlı olarak 8-18 ay arası sürmektedir.

Sıvı yüz germe işlemi için uygun olup olmadığınıza uzman bir hekimin karar vermesi gerekir. Medikal estetik doktoruna ayrıntılı olarak tıbbi öykünüzü anlattıktan ve yüzünüz derinlemesine incelendikten sonra doktorunuz sizin için en uygun tedavi seçeneğini belirler. İlk görüşmede size daha önceden sıvı yüz germe işlemi yaptırmış kişilerin işlem öncesi ve sonrası fotoğrafları gösterilir. Hayal ettiğiniz sonuçlar bunlarla örtüşüyorsa ve tıbbi açıdan tedavinizin önünde bir engel yoksa sıvı yüz germe prosedürünün uygulanmasına karar verilir.


Yüzünüzde çıkarılması gereken fazla miktarda yağ ve deri varsa sıvı yüz germeden çok cerrahi yüz germe operasyonu için uygun bir aday olabilirsiniz.

Uzman bir dermatolog hekim tarafından gerçekleştirilecek işlemin ardından sonuçlar son derece doğal görünecektir. Tedavinin hedefi fazla dikkat çekmeden kişinin doğal, taze, genç, zinde, dolgun ve ışıltılı görünmesini sağlamaktır.

Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.