Dr. Lida Çiteli

Bölgesel İncelme - Zayıflama ve Çeşitleri Nedir?

Bölgesel İncelme - Zayıflama ve Çeşitleri Nedir?

Bölgesel incelme metotları, bugün pek çok kadın ve erkeğin tercih ettiği medikal estetik uygulamalarıdır. Bölgesel şekilde ortaya çıkan kilo sorunlarının başlıca sebepleri, yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzıdır. Masa başı çalışan insanlar veya teknolojinin sağladığı kolaylıklara bağlı olarak günlük hareket alanı kısıtlanan insanlar bölgesel yağlanma tehdidi ile karşı karşıyalar. Ancak günümüzde medikal estetik alanında bölgesel incelme sağlayan çok sayıda araç ve yöntem mevcut. İnsanların bölgesel incelmede en çok hedefledikleri bölgeler: karın, kollar, basen ve bacaklardır. Bunun dışında selülitle mücadelede de bölgesel incelme teknikleri kullanılır. Medikal estetikte öncü isim Doktor Lida Çiteli, “bölgesel incelme yöntemleri, lipoliz bölgesel incelme, bölgesel incelme yaptıranların yorumları” gibi konularda merak edilen her şeyi sizler için anlattı.


İÇİNDEKİLER

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Nedir?

Lazer ve ışık sistemleri, vakum, radyo frekansları ve ses dalgaları gibi teknolojiler bölgesel incelme tedavilerinde başarı ile kullanılmaktadır. Belli bir noktada biriken yağların yakılması ve gözle görünür ölçüde bir incelme sağlanması için farklı teknik ve cihazlardan faydalanırız. Yağ hücrelerinin kalıcı biçimde yok edilip biçimlendirilmesi için birden fazla teknolojinin bir arada uygulandığı teknikler söz konusudur. Kalça ve bel gibi bölgelerde yağlar oturmuş olduğu için bu bölgelerin inceltilmesi zordur. Bu yüzden bölgesel incelme (zayıflama) teknikleri kullanılır. Bu işlemler cerrahi girişimler değildir. Özel cihazlarla yağların yakılması ve sıkıştırılması esasına dayanır. En popüler bölgesel incelme yöntemleri Soğuk Lipoliz, Lipocel, Kavitasyon ve UltraShape yöntemleridir. Kişinin hangi yönteme ihtiyacı olduğu bölgesel yağlanmanın durumuna ve vücut tipine göre karara bağlanır. Bu yöntemler ile kalıcı bir bölgesel incelme sağlamak mümkündür.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
İsteyenler Ne Yapmalı?

Bölgesel yağlanmalardan şikâyetçiyseniz ilk olarak spor, egzersiz ve diyet programları ile incelmeyi deneyebilirsiniz. Bu çabalardan sonuç alamadığınız taktirde medikal estetik alanında kullanılan bölgesel incelme ve zayıflama tekniklerine başvurabilirsiniz. Medikal estetik alanında uzmanlık sahibi bir doktor tarafından uygulanacak bölgesel incelme yöntemleri ile siz de kısa zamanda arzu ettiğiniz estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Peki medikal estetikte kullanılan tedavi yöntemleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Yöntemleri

Bölgesel incelme yöntemleri, yağ birikimlerinin yoğun şekilde gerçekleştiği, vücut görselliğine zarar veren noktalara yönelik uygulamalardır. Ameliyat olmaksızın basen, kalça, bel, bacaklar ve kollar gibi bölgelerde incelme sağlamak mümkündür. En sık kullanılan bölgesel incelme metotları:

 • Radyo Frekans Tedavisi
 • G5 Selülit Masajı
 • Lenf Drenaj (Presso Terapi)
 • Velashape 3
 • Cryo Soğuk Lipoliz
 • Body FX
 • Forma Plus

 

Dr. Lida ile Radyofrekans Tedavisi

Radyofrekans tedavisi; ses dalgaları ile yağ dokularını yakarak bölgesel incelme sağlayan tedavi yöntemidir. Radyofrekans teknolojisi egzersiz ve diyet programına rağmen erimeyen dirençli lokal yağları ısı yoluyla parçalama ve vücuttan atma esasına dayanır. Etkin şekilde bölgesel incelme sağlayan, Dr. Lida Çiteli ile Radyofrekans tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Dr. Lida ile G5 Selülit Masajı

G5 Selülit masajı hem selülit tedavisinde hem de bölgesel incelmede fayda sağlayan etkin bir yöntemdir. Uygulamanın ardından bölgesel sıkılaşma sağlayan G5 masajı, bölgesel dolaşımın düzenlenmesi, kan dolaşımının hızlanması, spazm ve ödem sorunlarında önemli fayda sağlamaktadır. Dr. Lida Çiteli ile G5 Selülit Masajı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Dr. Lida ile Lenf Drenaj Masajı

Presso terapi olarak da bilinen lenf drenaj masajı, kişinin lenf dolaşımını hızlandırır. Bu sayede toksin ve ödemlerin vücuttan atılmasını sağlar. Lenf Drenaj yöntemi ile beyaz kan olarak da adlandırılan lenf sıvısının akışında hızlanma sağlanır. Dr. Lida Çiteli ile Lenf Drenaj masajı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Dr. Lida Çiteli ile Velashape 3

Bölgesel incelme uygulamalarında cerrahi olmayan teknolojiler arasında en başarılı olanlardan biridir. Vakum, mekanik masaj ve kızılötesi ışınların birlikte kullanıldığı diğer yöntemlerin aksine Velashape 3 teknolojisi klinik olarak kanıtlanmış, garanti çözümler sağlar. Yağ dokularının hem hacmini hem de görümünü azaltan bu teknoloji özellikle hamilelik sonrasında kişinin ihtiyaç duyduğu sıkılaşmayı sağlamakta son derece başarılıdır. Dr. Lida Çiteli ile Velashape 3 uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Dr. Lida ile Soğuk Lipoliz

Ameliyatsız Liposuction olarak da adlandırılan bu uygulama soğuk vakum yöntemi ile etki sağlar. Cerrahi girişimlere gerek kalmaksızın vücudunuzdaki inatçı yağ hücrelerinden kurtulmanızı sağlar. İç bacak, kollar, karın, bel ve basen bölgenizdeki yağ birikimlerinden kurtulmanın etkili yolu olan soğuk lipoliz, FDA onaylı bir teknolojidir. Dr. Lida Çiteli ile Cryo Soğuk Lipoliz yöntemi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Dr. Lida ile Body FX

Radyofrekans enerjisi ve vakumlu negatif basıncı birlikte kullanarak ciltte meydana gelen yağlanmaları, sarkmaları tedavi eden yöntem Body FX’tir. Deri altında biriken ve biçimsel olarak bozulmuş inatçı yağ dokularını vücuttan atmamızı sağlayan bu yöntemle cildin tüm katmanlarına etki etmek mümkündür. Deriyi toplayan, sıkılaştıran ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran Body FX metodu bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde başarı ile kullanılmaktadır. Dr. Lida Çiteli ile Body FX uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Dr. Lida ile Forma Plus

Odaklı radyofrekans teknolojisi olarak da tanımladığımız Forma Plus yöntemi cilt sarkmaları, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma için sıkça tercih edilen ve başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavi yöntemidir. Kişinin sıkı, fit ve pürüzsüz bir cilde sahip olmasını sağlar. İlerleyen yaşla birlikte deride azalan kollajen üretimi sonucunda yaşlanma belirtileri daha net görülmeye başlar. Sarkmalar oluşur. Deri altı dokularına etki ederek kollajen üretimini yeniden tetikleyen Forma Plus teknolojisi ile bu olumsuzluklardan kurtulmak mümkün. Dr. Lida Çiteli ile Forma Plus uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Bölgesel İncelme ve Zayıflamave Zayıflama
Fiyatları

Bölgesel incelme uygulamalarının fiyatı hangi yöntemin kullanılacağına göre değişkenlik göstermektedir. Kaç seans uygulanacağı, uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun tecrübe ve uzmanlığı da fiyatlar üzerinde belirleyici olan diğer faktörlerdir. Bölgesel Zayıflama Fiyatları hakkında net bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Uygulamaları İşe Yarıyor Mu?

Bölgesel incelme uygulamalarında kullanılan cihazlar etkisi kanıtlanmış teknolojilerdir. Çalışma esası, yağ hücrelerinin dışarıdan gönderilen dalgalarla yakılmasına dayanır. Alanında uzman doktorlar tarafından tıbbi cihazlarla gerçekleştirilen bölgesel incelme işlemleri başarılı sonuçlar vermektedir. Kullanılan cihazların etkinliği klinik deneylerle kanıtlanmıştır.

FDA onaylı cihazlar kullanılmalı, hijyenik koşulların sağlanması konusunda özen gösterilmelidir. Kişinin hedeflediği bölgedeki kalınlığa göre seans sayıları planlanır. Son derece kolay ve güvenilir şekilde inatçı yağ dokularınızla vedalaşabilirsiniz.

Vücutta Bölgesel Yağ Depolanması
Neden Olur?

Bölgesel zayıflama tedavisi yağların lokal olarak en yoğun depolandığı bölgelere uygulanmaktadır. Bu bölgeler özellikle kadınlarda hormon farklılıklarından kaynaklı yağ hücrelerinin en çok depolandığı basen, bacaklar ve göğüs altı gibi bölgelerdir. Erkeklerde ise karın ve bel en çok tercih edilen bölgelerdir.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Uygulamaları Hangi Bölgelere Yapılır?

Bölgesel zayıflama tedavisi yağların lokal olarak en yoğun depolandığı bölgelere uygulanmaktadır. Bu bölgeler özellikle kadınlarda hormon farklılıklarından kaynaklı yağ hücrelerinin en çok depolandığı basen, bacaklar ve göğüs altı gibi bölgelerdir. Erkeklerde ise karın ve bel en çok tercih edilen bölgelerdir.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama Uygulamaları
Nasıl Gerçekleştirilir?

Hastanın uygulamadan beklentileri ve doktorun gerekli gördüğü müdahaleler ile uygulamanın hangi bölgeler üzerinde gerçekleştirileceği saptanır. Yakılmak istenen yağ dokusunun ne miktarda olduğu ve hangi tekniğin kullanılacağı da tespit edilir. Sonrasında seçilen yönteme göre, cildin alt katmanlarına etki edebilen cihazlar sayesinde yağ hücreleri parçalanır ve vücuttan atılır.

v

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Uygulamaları Ne Kadar Sürer? Kaç Seanstır?

Ortalama olarak 20-30 dakika süren bölgesel incelme uygulamalarında gereken seans sayısı bölgeye, biriken yağ dokusunun miktarına göre değişmektedir. Kişinin vücut yapısına dair özellikleri de bir başka unsurdur. Ancak ortalama bir sayı vermemiz gerekirse genellikle 6 ila 10 seans yeterli olmaktadır.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Riskli Bir Uygulama Mı?

Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar kaliteli ve lisanslı cihazların kullanılması, doktorun uzmanlık ve tecrübesi, muayenehane hijyen koşullarının sağlanmasıdır. Bu sayede uygulamanın herhangi bir riski ya da yan etkisi söz konusu değildir. Genel anestezi uygulanmadığı için bu konuda da herhangi bir endişeye yer yoktur. İşlemin ardından hafif ağrı, morluk veya şişlik yaşanabilir ancak bunlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur.

Bölgesel İncelme ve Zayıflama
Uygulamaları Kimlere Yapılmaz?

Ciddi bir sağlık problemi bulunmayan çoğu kişi güvenle bu uygulamalara başvurabilir. Fakat;

 • Hamilelik sürecindeki kadınlara
 • Hamilelik şüphesi bulunanlara
 • Emzirme dönemindeki kadınlara
 • Yüksek tansiyon hastalığı bulunanlara
 • Kan pıhtılaşması sorunu olanlara
 • Diyabet hastalarına
 • Uygulama bölgesinde enfeksiyonu olan hastalara yapılması tavsiye edilmez.

Sosyal Medyada Paylaş

Randevu Al