Tedavi Alanları Ameliyatsız Estetik
Plexr İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Plexr İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Plexr İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  20-30 dk

 • Etki Süresi

  -

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Lokal Anestezi

Göz bölgesinde estetiği bozan durumlardan biri göz kapağı sarkması veya düşüklüğüdür. Kişiyi hem yaşlı hem de yorgun gösteren bu durumdan ameliyatsız bir şekilde kurtulmak artık çok kolay. Sarkan deri üzerine noktasal olarak uygulanan Plexr Göz Kapağı Estetiği ile kesi izine neden olmadan sarkmış göz kapaklarından kurtulabilir, daha genç ve dinç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Plexr Yöntemi Nedir?

Plexr; çeşitli cilt lezyonlarının tedavisi, ameliyatsız doku sıkılaşması, derin çizgi ve kırışıklıkların azaltılması için kullanılan İtalyan teknolojisi ile geliştirilen yeni nesil bir uygulamadır.

Cildin en üst tabakasına noktasal olarak uygulanır. Uygulama alanını katı halden direkt gaz haline geçirerek (süblimleşme) etki gösterir.

Gaz halindeki azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etkisini gösterir. Plexr da uygulama alanı dışında çevre dokulara zarar verici ısı aktarımı olmadan uygulama bölgesine küçük bir elektrik ark oluşturulur.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Göz kapağı sarkmalarında
 • Göz etrafındaki kolesterol birikimlerinin yok edilmesinde uygulanır.

Plexr Cihazı İle Hangi Ameliyatsız Tedaviler Yapılabilir?

Plexr cihazı ile yapılabilen tek uygulama ameliyatsız göz kapağı estetiği değildir. Bunun yanı sıra;

 • Akneler ve akne izleri
 • Kaz ayağı çizgileri
 • Göz kapaklarında meydana gelen sarı ve beyaz renkli lekeler
 • Çeşitli et benleri
 • Dudağın üzerinde oluşan sigara çizgileri
 • Çil tedavileri
 • Yara izlerinin tedavisi
 • Siğil tedavisi
 • Karın ve boyun germe gibi işlemler de plexr cihazı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Plexr İle Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Esasında bu uygulama herkes için uygundur. Ancak işlemin uygulanacağı bölgede herhangi bir enfeksiyon veya aktif halde bir yara bulunmaması gerekir. Göz kapağı düşük veya gevşek olan herkes bu uygulamaya başvurabilir. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen bu işlem ile kolayca göz kapağı düşüklüğünden kurtulabilirsiniz. Ameliyat olmak istemeyen kişiler için en ideal çözüm niteliğindedir. Pansuman gerektirmez ve dolayısıyla da enfeksiyon riski yaratmaz. Uygulama bölgesindeki kılcal damarlara, yağ ve sinir dokularına, kol köklerine herhangi bir zarar vermez. Kadın-erkek fark etmeksizin bütün cinsiyet ve yaş gruplarında başarı ile uygulanabilen bu yöntem 2-3 seansın ardından istenen sonucu verir. Ancak hamilelik döneminde olan anne adayları için tavsiye edilmez. Uygulamadan yaklaşık bir hafta önce alkol, ağrı kesici veya kan sulandırıcı ilaç kullanımının durdurulması gerekir.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Cerrahi bir işlem değildir dolayısıyla genel anestezi almanızı gerektirmez. Lokal anestezi sonrası, plexr cihazı ile cilde küçük noktasal atışlar yapılarak uygulanır. Cilt lokal anestezi ile uyuşturulduğu için uygulama esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Kaç Seans Uygulanır?

Kesin sonuçlar ve uygulanması gereken seans sayısı (1-3 seans) cildin gevşeklik derecesine, lezyonun büyüklüğüne, önceden var olan tıbbi sorunlara, yaşa göre farklılıklar gösterebilir. İşlemin kalıcılığıuyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sigara alkol tüketimi, sık enfeksiyon geçirme, kullanılan ilaçlar, güneş maruziyeti, az su içme gibi etkenlere bağlı olarak 2-5 yıl arasında değişir.

Plexr Sonrası Ne İle Karşılaşırız? Nasıl Bakım Yaparız?

Plexr uygulanan bölgenin çevresinde bazı küçük şişlikler görülmesi son derece doğaldır. Oluşan ödeme karşın doktorunuz size ödem çözücü bir solüsyon verebilir. Ancak birkaç gün içerisinde söz konusu ödem ve şişlik ortadan kalkar. Tedavi bölgesi alkollü ürünler kullanılmadan nötr sabun ile temizlenmelidir. Bölgede meydana gelen kabukların bir çeşit bantla veya plasterle kapatılması sakıncalıdır. Buharlaşıp bir çeşit kabuk haline gelen doku bir hafta ila 20 gün arasında düşer. Kişinin kabukları kaldırmaması, kendiliğinden düşmesini beklemesi gerekir. Bu süreçte bölgede bir yumuşama sağlamak adına hiçbir nemlendirici krem kullanılmamalıdır.

Güneşin veya bazı yapay ışınların zararlı etkilerinden korunabilmek için kalın bir fondöten bloğu kullanabilirsiniz.

 • Tedavi sonrası minik kahverengi nokta şeklinde benekler olabilir, birkaç gün süren şişlik – ödem (1-5 gün) yaygındır ve yanma hissi yaşanabilir, ancak bu yanma hissi 1-3 gün arasında düzelir.
 • İşlem nedeniyle kabuklanma olacaktır, bu bölgenin temiz ve kuru tutulması önemlidir. Kabuklanma 1 hafta kadar sonra bitecektir. Bu nedenle kabuklar kaldırılmamalı, kendi kendine düşmesi beklenmelidir.
 • Nemlendirici herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. Mineral makyaj uygulanabilir.
 • İşlem bölgesi iyileşene kadar çok soğuğa ve sıcağa maruz bırakılmamalıdır.
 • Alkol bazlı temizleyiciler kullanılmamalı, uygulama bölgesi saf sabunla (ph nötr) temizlenmelidir.
 • İşlemden sonra likid fondotenli güneş koruyucu kullanılmak gerekir.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

 • Oldukça kolay bir işlemdir
 • Kısa sürede yapılabilmektedir
 • Günlük yaşamı etkilemez, işlem sonrası hemen hayatınıza devam edebilirsiniz
 • Pansuman gibi müdahalelere gerek yoktur.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Zamanda İyileşir?

Üst göz kapağı estetiği uygulamalarında iyileşme süreci son derece hızlı tamamlanır. Uygulama sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz taktirde bir haftalık bir zaman diliminde tam olarak iyileşirsiniz. Plexr göz kapağı estetiği cildinizde küçük nokta kabuklanmalara neden olur. Bir haftada bu kabuklar kendiliğinden dökülerek yok olur. Sonrasında eskisine kıyasla son derece genç, canlı ve zinde bir görünüm kazanırsınız. Doktorunuza kontrol amacıyla muayene olmayı ihmal etmemeniz, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda geç kalmadan doktorunuza başvurmanız gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

Plexr ile ameliyatsız göz kapağı estetiği için bir yaş sınırı söz konusu değildir. Fakat 45 yaşın belirleyici bir dönem olduğunu da hatırlatmak gerekir. Aşırı miktarda bir sarkma veya katlanma sorunu mevcutsa 45 yaş üstü bireyler için cerrahi tedavi seçenekleri gündeme gelir. Fakat hafif düzeydeki problemler için 45 yaş altı bireylerde ameliyatsız tedaviler idealdir. Son kararı kişinin doktoru ile birlikte, kapsamlı bir muayeneden sonra birlikte vermeleri gerekir. Plazma yöntemi, plexr yöntemi veya cerrahi müdahale seçeneklerinden siz en uygun olanı seçmeniz önemlidir.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Ne Sıklıkla Tekrar Edilebilir?

Plexr ile ameliyatsız göz kapağı estetiği için bir yaş sınırı söz konusu değildir. Fakat 45 yaşın belirleyici bir dönem olduğunu da hatırlatmak gerekir. Aşırı miktarda bir sarkma veya katlanma sorunu mevcutsa 45 yaş üstü bireyler için cerrahi tedavi seçenekleri gündeme gelir. Fakat hafif düzeydeki problemler için 45 yaş altı bireylerde ameliyatsız tedaviler idealdir. Son kararı kişinin doktoru ile birlikte, kapsamlı bir muayeneden sonra birlikte vermeleri gerekir. Plazma yöntemi, plexr yöntemi veya cerrahi müdahale seçeneklerinden siz en uygun olanı seçmeniz önemlidir.

Plexr ve Plazma Pen Arasındaki Farklar Nelerdir?

Plexr tüm dünyada patentli olarak kullanılan bir cihazdır. Plazma Pen de aynı cihazdan yola çıkılarak üretilen bir replikadır. Plexr’ın tıp dünyasının kullanımına açık bir cihaz olduğunu, buna karşın plazma pen’in alışveriş sitelerinden temin edilen ve bireysel olarak da kullanılabilen bir cihaz olduğunu belirtmek gerekir.

Plexr cihazı plazma enerjisini kullanarak çalışır. Buna karşın Plasma Pen cihazı radyofrekans ve elektrokoter enerjisini kullanmaktadır. Plexr cihazı cilt üzerinde yalnızca buharlaşma yaratır. Dermal bir hasara yol açmaz. Ciltte bir sıkılaşma etkisi gösterir. Cilt üzerinde bir iz bırakmaz. Plazma pen cihazında ise cildin çevre dokularında izler, yanıklar oluşma riski mevcuttur.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Uygulamasının Yan Etkisi Var Mı?

Plexr uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Narkoz gerektirmez ve 15-20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilir. Dikişsiz bir işlemdir. Herhangi bir iz bırakmaz. Hasta aynı gün günlük hayatına geri dönebilir. Ektorpion veya entropion gibi komplikasyonlar olmaz. Pansuman gerektirmez. Gözlerin kapatılması gerekmez.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Fiyatı

Plexr ile göz kapağı estetiği fiyatları hangi göz kapağında olduğuna, sarkmanın derecesine ve işlemin niteliğine bağlı olarak değişir. Düşük fiyatlı uygulamalar uygun olmayan cihazlarla işlem anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle uygulamanın kalitesi ve doktorun deneyimi önemli bir ayrıntıdır.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Yaptıranlar Memnun Mu?

Uygulamanın öncesinde kişiye bütün süreçlerin fotoğraflarla birlikte, detaylı olarak anlatılması gerekir. Kişi kendisini bekleyen bütün sonuçları bildiği ve beklentilerini gerçekçi düzeyde tuttuğu sürece hayal kırıklığına uğramaz. Kullanıcılar arasında memnuniyet ve başarı yüzdesi son derece yüksektir. Ancak uzman olmayan kişilere yaptırıldığı taktirde hayal kırıklığı yaşanabilir.

Plexr İle Göz Kapağı Estetiği Sık Sorulan Sorular

Plexr işlemi, uygulama bölgesi lokal anestezik enjeksiyon ile uyuşturulduktan sonra bölgenin büyüklüğüne bağı olarak 20-45 dakika arası sürmektedir.

Plexr uygulamasının kaç seans uygulanacağı kişiden kişiye göre değişir. Hastanın sorununa bağlı olarak 2-4 seans arası uygulama yapılmaktadır.

Uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, sigara-alkol tüketimi, kullanılan ilaçlar, güneşe maruz kalma durumu, su tüketimi ve enfeksiyon geçirme sıklığına bağlı olarak 2-5 yıl arası değişir.

Alt veya üst göz kapağı olmasına bağlı olarak uygulama süresi değişir. İşlem bölgesi uyuşturulduktan sonra 20-45 dk sürmektedi

Hayır, işlem öncesi uygulama bölgesi anestezik krem ile uyuşturulur. Bu nedenle işlem esnasında hasta ağrı hissetmez. Nadir olarak görülen hafif ağrı ve sızılar ise birkaç güne geçer.

Hayır, işlem sonrası iz kalmaz. Ancak uygulama nedeniyle ortaya çıkan renk değişikliğinin geçme süresi kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bu dönemin sağlıklı ve hızlı geçmesi için güneş koruyucu ve fondöten kullanımı aksatılmamalıdır. Bu süre, esmer tenli kişilerde, demir ve çinko eksikliği bulunanlarda biraz daha uzayabilir.

Plexr işlemi ile alt veya üst kapakta bulunan kabarık lezyonların başarı ile alınması mümkündür.

Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.