Tedavi Alanları Dolgu Uygulamaları
Dudak Dolgusu Nedir ve Fiyatları

Dudak Dolgusu Nedir ve Fiyatları

Dudak Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 dk.

 • Etki Süresi

  12 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi kremi

Daha şekilli, estetik ve çekici bir dudak görünümüne sahip olmak bütün kadınların hayalini süsler. Günümüzde güvenli bir şekilde yapılan dudak dolgusu işlemleri ile bu görünümü elde etmek çok kolay. İsteğe göre geçici veya kalıcı dudak dolgusu işlemleri ile daha dolgun, simetrili ve yüz yapınıza uygun dudak dolgusu uygulamaları ile toplum içerisinde daha dikkat çekebilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakların daha dolgun, estetik ve şekilli görünmesi için yapılan dolgu uygulamalarına denir. Dudak dolgusunda dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilerek daha şekilli ve çekici bir görünüm elde edilir.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudaklarda doğuştan veya ilerleyen yaş nedeniyle ince ve şekilsiz bir görünüm oluşabilir. Bunun temelinde yatan neden ise vücuttaki hyaluronik asit ve östrojen hormonunun azalmasıdır. Dudak dolgusu işlemlerinde dudaklara hyaluronik asit içeren dolgu enjekte edilerek daha simetrik, nemli ve canlı bir dudak yapısına sahip olmak mümkündür. Abartıya kaçmadan, yüz hatlarına uygun yapılacak dudak dolgusu ile daha doğal görünen çekici bir dudak görünümü kazanılabilmektedir.

Günümüzde dudak dolgusu ile hem ince dudaklar daha dolgun bir görünüm kazanırken hem de yaş ilerlemesinin etkisiyle incelen dudaklara eski hacimlerini kazandırmak mümkündür. Dolgu uygulamalarında kullanılan hyaluronik asit vücut dokusunu oluşturan yapı taşlarından biri olduğu için arzu edilmeyen reaksiyonlara da neden olmaz.

Dudak Dolgusu Uygulaması ve Fiyatları

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgusu çeşitleri, dudaklara verilmek istenen şekle, tekniğe ve kalıcılığa göre değişmektedir.

Kalıcılığına Göre Dudak Dolgusu Çeşitleri

Geçici Dudak Dolgusu

Günümüzde dudak dolgusu işlemlerinde en çok kullanılan yöntemdir. Bu yöntem kalıcı dudak dolgusuna göre daha sağlıklıdır. Geçici dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan hyaluronik asit vücut dokularının da yapı taşlarından biridir. Hyaluronik asit cildin daha genç, sağlıklı görünmesini sağlayan maddedir. Dolayısıyla geçici dolgu işlemlerin herhangi bir aksi reaksiyon söz konusu olmamaktadır.

Geçici dudak dolgusu işlemlerinin kalıcılığı yaklaşık 12 aydır. Dudak hareketli bir organ olduğu için sıradan dolgular kısa bir sürede eriyebilmekte ve dudak eski cansız görüntüsünü alabilmektedir. Bu nedenle dudak dolgusu işlemlerinde dudaklara özgü tasarlanmış dolguların kullanılması kalıcılık süresini de artıracaktır.

Geçici Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak lokal anestezik kremle uyuşturulduktan sonra çok ince iğneler kullanılarak dolgu maddesi dudağa uygulanır. Normal bir işlemde dolgunun 0,7-0,8 cc’lik kısmı üst dudağa, kalını ise alt dudağa enjekte edilir. Ancak dudak çok ince ise dolgunun tamamı üst dudağa verilebilmektedir. Dudak dolgusu işlemleri kanül tekniği ile de yapılabilmektedir.

Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları

Geçici dudak dolgusu fiyatları uygulamayı yapacak doktorun tecrübesi, uygulamada kullanılacak dolgunun markası, kalitesi, kaç adet uygulama yapılacağı, uygulamanın yapılacağı merkez ve şehre göre değişebilmektedir. Düşük fiyatlı uygulamalar, kalitesiz dolgu anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle dolgu yaptırırken merkezi, uygulamayı yapacak doktoru, dolgunun markasını ve kalitesini araştırmakta fayda vardır.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Dudaklara kalıcı hacim vermek amacıyla yapılan dolgu uygulamalarıdır. Daha çok meme protezleri gibi katı silikondan üretilmiş dudak silikonları kullanılmaktadır. Ancak çoğu uygulamada ciddi sorunlar doğurduğu için tavsiye edilmemektedir. Daha önceleri tercih edilen sıvı silikonlar aşırı doku reaksiyonlarına neden olduğu için yasaklanmıştır.

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile kalıcı dudak dolgusu işlemlerinde Permalip dudak iplantı sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak bu işlemlerin sağlıklı olabilmesi için uzman ellerde yapılması gerekmektedir.

Permalip, Dudak Silikonu (Kalıcı Dudak Dolgusu) Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi veya sedasyon anestezisi ile dudaklar uyuşturulduktan sonra dudak köşelerine küçük bir kesi açılır. Özel bir tendon tutucu aparat ile bu kesilerden girilir, diğer uçta bulunan Permalip tutularak dudak içerisine çekilir. Permalip dudak estetiğine uygun olarak yerleştirildikten sonra işlem tamamlanır.

Kalıcı Dudak Dolgusu, Permalip, Dudak Silokonu Fiyatları

Kalıcı dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan permalip, meme protezi gibi dayanıklı silikon malzemeden üretilmiştir. Bu nedenle pahalı bir uygulamadır. Kalıcı dudak dolgusu işlemleri ise uygulamayı yapacak doktora, kullanılacak malzemenin kalitesi ve sayısına, uygulamayı yapacak merkezi ve hatta uygulamanın yapılacağı şehre göre değişmektedir.

Tekniğine Göre Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak Dolgusu Uygulaması ve Fiyatları

Fransız Dudak Dolgusu

Fransız Dudak Dolgusu, üst-alt dudak altın oranına dikkat edilerek üst dudağın ‘M’, alt dudağın ise dışa dönük ‘D’ şeklinde kavisli bir hale getirilmesidir. Daha seksi ve çekici bir dudak şekli oluşmasını sağlayan Fransız Dudak Dolgusu işlemlerinde hyaluronik asit kullanılır. Su tutma kapasitesini artırıp daha yoğun bir görünüp sağlayan bu işlem sonrası dudaklar daha dolgun, nemli ve pürüzsüz bir görünüşe kavuşur.

Fransız Dudak Dolgusunun Diğer Dolgulardan Farkı

Fransız Dudak Dolgusu, estetik, seksi ve dolgun bir dudak görünümü elde edebilmek için tercih edilen bir yöntemdir. Dolayısıyla bu işlemde üst-alt dudak altın oranının korunması şarttır. Bu işlemde alt-üst dudak çizgisi düz bir çizgi halinde değil, eros yayı gibi haldedir.

Fransız Dudak Dolgusunda iğne yerine kanül kullanılır. Kanül ise kesici olmadığı için kanama ve morarma ihtimallerini minimize ederek daha dolgun bir görünüş sağlar.

Fransız Dudak Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nedir?

Hareketli bir organ olması ve dolgu uygulamaları sonrası ortaya çıkan stres nedeniyle dudaktaki yıkım artar ve sık sık hacim kayıpları ortaya çıkar. Fransız Dudak Dolgusu ise içeriğindeki güçlü antioksidanlar sayesinde bu yıkımlara karşı koyarak daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Dolgunun kalıcılığı ise hastanın mimik yapma alışkanlığı ve çevresel şartlara göre değişmektedir. Yapılacak ilk dolgu uygulamasının ömrü hastaya bağlı olarak 6-12 ay arası değişmekle birlikte dolgu sayısı arttıkça kalıcılık süresi de artmaktadır.

Fransız Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?
 • Yüz altın oranı dikkate alındığı için dudak hacmini dengeler. Daha dolgun dudaklar elde etmeyi sağlar.
 • Kademeli bir tedavi vardır. İşlem birkaç seansta tamamlanır. Dolayısıyla doktorun tedaviyi yönlendirme şansı vardır.
 • Fransız Dudak Dolgusu ile, dudak hareketleri nedeniyle oluşan topak ve yumrular da ortadan kalkar.
 • Lokal anestezi ile dudaklar uyuşturulduğu için tümüyle acısız bir işlemdir.
 • Fransız Dudak Dolgusunun kalıcılığı daha uzundur.
 • Dolguda, vücutta doğal olarak bulunan hyaluronik asit kullanıldığı için alerjik reaksiyon riski de çok azdır.
Fransız Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Fransız Dudak Dolgusu işlemleri ortalama olarak 10 dakika kadar sürmektedir. Dudaklar uyuşturulduğu için ağrı-sızı hissedilmez. İşlem sonrası hemen normal hayata dönmek mümkündür. Vücuttaki en hassas organlardan biri dudaklar olduğu içiz bazen işlem sonrası birkaç gün ödeme bağlı şişlikler oluşabilir. Bu şişlikler geçtikten sonra dudaklar normal görünümünü elde ederler.

Fransız Dudak Dolgusu Fiyatları

Fransız Dudak Dolgusu fiyatları işlemi yapacak doktor, kullanılacak dolgunun marka ve kalitesi, işlem yapılacak sağlık merkezi ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. Düşük fiyatlı uygulamalar, kalitesiz dolgu anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle dolgu yaptırırken merkezi, uygulamayı yapacak doktoru, dolgunun markasını ve kalitesini araştırmakta fayda vardır.

fayda vardır.

Şekle Göre Dudak Dolgusu Çeşitleri

Afrodit Tipi Dudak Dolgusu

İsmini güzellik tanrıçası Afrodit’ten alır. Daha dolgun, estetik ve çekici dudak görünümü ile ifade edilir. Afrodit tipi dudak dolgusu elde edilirken yüz yatları ve yapısı dikkate alınır. Dudakların yüzle tam uyumlu olması, yüze tam oturması hedeflenmektedir.

Hera Tipi Dudak Dolgusu

İsmini evlilik tanrıçası Hera’dan alan bu yöntemde daha simetrik, canlı ve dolgun dudaklar hedeflenir. Yüz altın oranı ve kişinin yüz hatları dikkate alınarak yapılan bu işlemde dudak çizgisi merkezden kenarlara kadar hacmini koruyarak devam eder.

Venüs Tipi Dudak Dolgusu

İsmini aşk ve güzellik tanrıçası Venüs’ten alır. Afrodit ve Hera tipi dudak dolgusuna nazaran dudaklarda daha sade ve doğal bir güzellik hedeflenmektedir. Temelde yüz altın oranı gözetilerek yapılan bu işlemde, yüz hattı daha önce olan kişilerin daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmaları istenir.

Eros Tipi Dudak Dolgusu

İsmini aşk tanrısı Eros’tan alır. Bu işlemde amaç, üst dudağın yukarısında bulunan ve Eros (cupid) yayı denilen hattın dışa doğru kıvrılarak daha belirgin ve dolgun bir hal almasıdır.

Dudak Dolgusu Tipleri Nelerdir?

Bütün dudak dolgusu işlemlerinde dolgu malzemesi aynıdır. Ancak istenilen dudak şekline göre farklı isimlerle adlandırılmaktadır. Afrodit dudak dolgusu, Fransız dudak dolgusu, Rus dudak dolgusu, Venüs dudak dolgusu ve Hera dudak dolgusu gibi çeşitleri vardır.

Dudak Dolgusu Uygulaması Sırasında Ne Beklenir?

Enjeksiyon yönteminin kullanıldığı dudak büyütme metotları, muayenehanelerde kesintiye uğramadan gerçekleştirilir. Yağ enjeksiyonu şeklinde gerçekleştirilen prosedürler bunun bir istisnasıdır. Zira yağ enjeksiyonundan önce kişinin vücudunun başka bir noktasından lipusuction yöntemi ile yağ almak gerekmektedir.

Enjeksiyon öncesinde hissedilebilecek rahatsızlığı hafifletmek adına topikal anestezi uygulanabilir.

Kimi zaman dudakları tümüyle uyuşturmak için sinir bloğu enjeksiyonu kullanılabilir. Uygulanan bu anestezi diş hekimlerinin kullandığı anestezik enjeksiyona benzemektedir.

Dudak dolgusunun sonrasında ruj veya dudaklar için herhangi bir kozmetik ürün kullanımından kaçınmak gerekir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu cerrahi bir prosedür veya anestezi içermediği için son derece kısa sürede tamamlanabilen bir operasyondur. Deri altına dolgu malzemesi enjekte edilir. Kişi dudaklarının kalınlığının ne seviyede olmasını istiyorsa, uygulanan dolgu malzemesinin miktarı da o kadar olur. Kullanılan dolgu malzemesinin miktarı işlemin süresini de belirlemektedir. Kişi dudak dolgusu yaptırdıktan sonra doğrudan günlük yaşam rutinine döner. Hastanede yatmasını veya istirahat etmesini gerektirecek bir durum yoktur. Fakat dudak dolgusu ile birlikte başka dolgu işlemleri de uygulanacaksa süre de doğal olarak uzayacaktır. Doğal bir görünüm kazanması için birkaç seansa bölünerek aşamalı şekilde uygulanması tavsiye edilir.

Dudak Dolgusu Aşamaları Nelerdir?

Dudak dolgusunda takip edilen adımlar şu şekildedir:

 • Konsültasyon işlemi
 • Dolgu yapılacak noktaların tespit edilmesi
 • Dudağa enjekte edilecek dolgu malzemesinin miktarına karar verilmesi
 • Lokal anestezi uygulaması
 • Dolgunun enjeksiyonu

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Uygulaması ve Fiyatları

Dudak dolgusu işlemlerinin yüz anatomisini çok iyi bilen doktorlar tarafından yapılması gerekir. Aksi halde daha güzel ve estetik bir dudak görünümüne kavuşmak isterken yüz ile uyumsuz, göze batan dudaklarla karşı karşıya kalma riski vardır.

Dudak dolgusu işlemleri uygulanacak tekniğe bağlı olarak 5-10 dakika arası sürmektedir. Doktor işlem öncesi sizin taleplerinizi dinledikten sonra yüzünüzün yapısına uygun dudak şeklini belirler. Ardından dudakların mevcut halinin fotoğrafı alınıp, uyuşması için dudaklara topikal anestezi kremi sürülür. Daha sonra kişiye özel açılan 1 ml dudak dolgusu belirlenen bölgelerden özel üretilmiş ince uçlu bir iğne ile cilt altına enjekte edilir. Dudaklar hissizleştiği için işlem esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.

Dudak dolgusu işlemlerinde çok kolay ve konforlu işlemlerdir. İşlem sonrası hem etki hissedilir ve dudaklar dolgunlaşır. Günlük hayata kaldığı yerden devam etmek mümkündür.

Dudak dolgusu, dudaklara daha dolgun bir şekil kazandırmanın yanında asimetrik dudak şekillerine simetri kazandırmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

Dudakların dolgunluğu ise işlem esnasında kullanılacak dolgu miktarına bağlıdır. Hafif dolgun dudaklar elde etmenin yanında daha dolgun dudaklara kavuşabilmek de mümkündür.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusunun ardından doktorunuzun önerilerini titizlikle uygulamanız gerekir. Aksi taktirde dudak dolgusunda bozulmalar ve başarısız sonuçlarla karşılaşılabilir. Dolgu işleminin hemen sonrasında sıcak içecek ve yiyeceklerden sakınmak, dudakları ovuşturmamak, ruj sürmemek, öpüşmemek, sert çiğneme hareketlerinde bulunmamak gerekir.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • Dolguda hyaluronik asit kullanıldığı için hacim artışı geçicidir. Dudaklarınızın yeni şeklinden memnun olmadığınız anda dolguyu eritip eski dudak görünümüne kavuşmak mümkündür.
 • İşlem esnasında herhangi bir kesi veya bandaj yapılmaz.
 • İşlemin sonucunu hemen görmek mümkündür.
 • Daha dolgun dudaklarla birlikte daha asimetrik ve dudak kontürü belirgin bir yapı elde edilebilir. Dudaklarda nem artışı da sağlanabilmektedir.
 • Hyaluronik asit nedeniyle dudaklar daha canlı ve parlak bir görünük kazanır.
 • Kademeli olarak yapıldığında ise hem dudağınız kontrolünüzde şekillenir hem de her zaman daha güvenlidir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

 • Tecrübeli doktorların yaptığı dudak dolgusu uygulamalarının hiçbir yan etkisi yoktur.
 • İşlem sonrası çok nadir dudaklarda morluk görülebilir. Bu morluklar kısa sürede geçer.
 • Aşırıya kaçan durumlarda doğallıktan uzaklaşılabilir.
 • Deneyimsiz kişilerin yapacağı dudak dolgusu uygulamalarında asimetrik, düzün olmayan ve topak oluşan dudaklar ortaya çıkabilir.

Dudak DolgusununKalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusunun kalıcılığı, dolgu işleminin başarısına ve kişinin metabolizma hızına göre değişiklik gösterir. Ortalama 4 ila 12 ay kalıcılığı vardır. Operasyon sırasında dudağa enjekte edilen dolgunun erimesinin ardından dudaklar, eski haline döner; fakat bu sürede dudakta sarkma veya bozulma olmaz.

Dudak Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Dudak dolgusu işlemleri;

 • Hamileler
 • Deri iltihabı sorunu olanlar
 • Uçuk problemi sorunu yaşayanlar için uygun değildir.
 • Bu üç grup haricindeki bütün kişilerde dudak dolgusu işlemleri yapılabilmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları uygulamayı yapacak doktorun tecrübesi, dudak dolgusunun markası ve kalitesi, uygulanacak dudak dolgusunun miktarı, uygulamanın yapılacağı sağlık merkezi ve uygulamanın yapılacağı şehre bağlı olarak değişmektedir. Düşük fiyatlı uygulamalar ise kalitesiz dolgu anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle dolgu yaptırırken merkezi, uygulamayı yapacak doktoru, dolgunun markasını ve kalitesini araştırmakta fayda vardır.

Dudak Dolgusu Nerede Yapılır?

Dudak dolgusu gibi hassas uygulamalar muhakkak insan sağlığına önem veren, enfeksiyon riskini sıfıra indirmeye çalışan tecrübeli bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilmelidir. Dr. Lida Çiteli medikal estetiğin öncüsü konumundaki muayenehanesinde size evrensel kalite standartlarında bir hizmet sunuyor.

Dudak Dolgusu Sık Sorulan Sorular

Dudak dolgusunun kalıcılığı uygulama yapılacak kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, dolgu maddesinin kalitesi, özellikleri ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak hyaluronik asit bazlı dolguların kalıcılığı 8-12 ay arası değişmektedir. Tekrarlayan dolgularda ise bu süre uzamaktadır.

Dudak dolgusu işleminden 1 hafta sonra dudak toplanmaya başlar ve işlemden yaklaşık 1 ay sonra tamamen oturarak istenilen görünüm elde edilir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Dudak dolgusu işlemlerinden memnun kalmadığınızda enjekte edilen dolgu eritilebilmektedir. Bunun için dudağa hyaluronidaz enjekte edilir. Bu madde daha önce enjekte edilmiş olan hyaluronik asit liflerini sindirerek yok eder.

Bazı hastalar dudaklarına dolgu yaptırdığının belli olmasını istemeyebilir. Herkesin dudak yapısı, beklentisi, makyaj tarzı, çene biçimi, sosyal konumu farklıdır. Dudak dolgusu işlemleri kişinin yüz hattı ve şekliyle orantılı yapılması durumunda güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Evet, düzelir. Deneyimli doktorların yapacağı dudak dolgusu işlemleri ile dudaklarda simetri sağlanabilmektedir.

Evet, Permalip istenildiği zaman kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir. Hatta çıkarılması takılmasından daha kolay bir işlemdir.

Dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan hyaluronik asit vücudun dokusunda bulunan yapı taşlarından biridir. Dolayısıyla vücudun alerjen olarak algılaması mümkün değildir. Uygulama sonrası hafif şişlik, kızarıklık veya morarma görülebilir ancak bu durumlar birkaç güne geçecektir. Buna rağmen uygulamanın doğru ellerde yapılması hem elde edilecek sonuç hem de memnuniyet açısından önemlidir.

Dudak dolgusu malzemeleri kişinin vücudunda doğal olarak bulunan maddelerden oluşur. Bu nedenle de herhangi bir zararı bulunmaz. Fakat işlemin güvenli olması için uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Dudak dolgusunda mikro iğneler kullanılır. Bu da kısa süreli, geçici kızarıklıklar meydana gelebilir. Uzman olmayan kişilerce uygulanan dolgularda doğal olmayan, biçimsiz sonuçlar oluşabilir. Herhangi bir olumsuzluk, enfeksiyon veya yan etki ile karşılaşmamak için tecrübeli ve başarılı bir klinik seçimi yapmak gerekir.

Dudak dolgunlaştırmak için kimi zaman yağ enjeksiyonları, kimi zaman implant tedavileri kimi zaman estetik cerrahi operasyonları ve kimi zaman da dudak dolgusu tercih edilmektedir. Fakat günümüzde hem kolay, hem ameliyatsız, hem konforlu ve hem de kısa süreli olduğu için Hyaluronik asit bazlı dudak dolguları geniş kitlelerin birinci tercihi konumuna gelmiştir.

Dudak botoksu diye bir işlem yoktur. Botoks kas dokusu üzerine nüfuz eden ve kasların kasılıp gevşemesini bloke ederek etki gösteren bir tedavi yöntemidir. Dolgun dudaklara kavuşmak için gereken yöntem botoks değil dudak dolgusudur.

Bütün dolgu uygulamaları gibi dudak dolgusu da hem erkeklere hem de kadınlara başarı ile uygulanabilmektedir. İlerleyen yaşlarda meydana gelen hacim kayıpları neticesinde incelen dudaklara müdahale etmek için pek çok erkek dudak dolgusuna başvurmaktadır. Günümüzde erkek bireyler de en az kadınlar kadar yüzlerindeki yaşlanma etkilerini gidermek için medikal estetik uygulamalarına başvurmaktadır.

Büyüme ve gelişme çağını tamamlayan, yetişkin olan her insan doktor onayı ile dudak dolgusu yaptırabilmektedir. Yetişkinlik evresinden itibaren esas kriter yaş değil kişinin ihtiyaçları ve genel sağlık durumudur.

Dudak dolgusu işlemi, doğal maddelerle gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden işlem sonrasında herhangi bir his kaybı veya değişikliği yaşanmaz. İşlemin hemen ardından birkaç saatlik bir uyuşukluk hissi olsa da bu kendiliğinden geçecektir. Uyuşukluk geçtikten sonra yeniden eskisi gibi hissedersiniz.

Dudak dolgusu yaptıranlar eğer sonuçlardan memnun kalmazlarsa dolgu malzemesi eritilebilir. Yani dudak dolgusu geri dönüşü olan bir tedavidir.

İnsan vücudunun en hassas bölgelerinden bir tanesi dudaklardır. İğne ile gerçekleştirilen dudak dolgusunun sonrasında kişinin hassasiyet düzeyine göre morarmaların yaşanması normaldir. Ancak bu bir komplikasyon değildir. Beklenilen ve normal kabul edilen bir yan etkidir. En geç beş gün içinde kendiliğinden yok olacaktır.

Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra dudaklarda belli ölçüde bir sertlik oluşur. Dolgunun dağılması ve sertliğin giderilmesi için masaj uygulanabilmekle birlikte bunun bastırmadan, şiddetsiz şekilde yapılması gerekir. İşlemin hemen sonrasında doktor masaj uygulayabilir. Sonrasında da herhangi bir masaj uygulamaya gerek yoktur.

Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.