Tedavi Alanları Dolgu Uygulamaları
Jawline (Çene) Dolgusu

Jawline (Çene) Dolgusu

Jawline (Çene) Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 dk

 • Etki Süresi

  12-18 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi Kremi

Çene yapısı, yüz görünüşü etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Çenedeki asimetri, çöküklük ve şekilsizlikler kişinin hem daha yaşlı hem de çirkin görünmesine neden olabilmektedir. Halbuki ameliyatsız bir şekilde yapılan Jawline çene dolgusu ile daha genç, güzel ve çekici bir çene görünümüne sahip olabilirsiniz.

Jawline çene dolgu ile erkeklerde çenedeki zayıf görünüm ortadan kaldırılıp daha güçlü, net ve çekici bir çene yapısı elde edilirken, kadınlarda ise çene sarkmasını azaltıp çene hattını eski hacimli ve estetik haline kavuşturmak mümkündür.

Jawline (Çene) Dolgusu Uygulaması ve Fiyatları

Jawline (Çene) Dolgusu Nedir?

Çene ucundan kulağa kadar uzanan mandibular kemiği üzerinde yapılan dolgulara denir. Jawline dolgu ile yüzün her iki yanında çene ucundan çene köşesine kadar çene çizgisi belirlenir. Çene ucu ve çizgisi boyunca yapılacak dolgu ile daha estetik ve çekici bir yüz elde edilir. Jawline işleminde dolgu deri altına ve kemik üzerine yapılır. Böylece yüz bölgesi genel izdüşümü belirginleştirilerek daha net ve keskin yüz hatları elde edilir.

Jawline çene dolgusu içerisinde hyaluronik asit barından oluşan dolgu malzemesi kullanılır. Nasıl göründüğümüzün giderek daha önemli hale geldiği bu çağda yalnızca aktörler, aktrisler ve modeller değil herkes bu gibi estetik tedavilere ihtiyaç duyuyor.

Çene Bölgesi Bozuklukları

Çene bozuklukları doğuştan gelebildiği gibi yaşlanma ve kilo alma gibi nedenlerle sonradan da ortaya çıkabilir. Jawline dolgusu ile çenedeki bu bozuklukların giderilmesi mümkündür. Çenede görülmesi muhtemel bozukluklar ise;

 • Hacim eksikliği
 • Çene kıvrımı belirsizliği
 • Çene köşelerinin belirsizliği
 • Çenenin küçük ve geride olması
 • Alt çenenin geride olması
 • Gıdının fazla olması
 • Asimetri
 • Çene altı sarkması
 • Çene ile yüzün diğer kısımları arasındaki uyumsuzluk
 • Yüz ve boyun arasındaki hattın kaybolması/azalması
 • Zayıf çene
 • Çene ucunda gamze oluşumu
 • Büyük çenedir.

Jawline (Çene) Dolgusu Neden Yapılır?

Jawline dolgunun temel nedeni çene hattını güçlendirerek daha net ve keskin yüz hatları oluşturmaktadır. Genetik faktörlerin yanı sıra yaşlanma; çene ve çene ucunun ideal şeklinden uzaklaşmasına neden olabilir. Bu da yüzün uyumunun ve estetik orantısının bozulmasına yol açar. Jawline çene dolgusu, çeneye olması gereken formun kazandırılmasına, yapısal bozuklukların maskelenmesine ve çenenin yüz şekliyle uyumlu olmasına ameliyatsız şekilde imkân tanır. Jawline çene dolgusu yöntemiyle bir cerrahi müdahale, kesi ve dikiş olmadan çene hattına ilişkin düzeltme ve şekillendirme işlemi kolayca yapılabilir.

Erkekler genelde güçlü, yontulmuş ve tanımlanmış bir çene hattı için Jawline dolguyu tercih ederken, kadınlar ise çene sarkmasını azaltmayı, çene hattını eski hacimli haline kavuşturmayı hedefler. Jawline dolgu;

 • Kısa, uzun veya yamuk çene boyutunu orantılamak
 • Sarkıklığı giderip gıdık oluşumunu engellemek
 • Çeneye güzel bir simetri kazandırmak
 • Genetik bozukluk veya herhangi bir kaza nedeniyle oluşan çenedeki bozuklukları düzeltmek amacıyla yapılmaktadır.

Jawline (Çene) Dolgusunu Kimler Yaptırıyor?

Daha estetik ve çekici bir yüz hattına kavuşmak isteyen herkes jawline dolgu uygulamasına başvurabilir. Jawline uygulaması, genel sağlık durumunda sorun olmayan, ideal kilolarına yakın bütün yetişkinler için güvenle uygulanabilecek bir işlem. Jawline tekniği ince ancak fark edilir bir etkiyle çene kontürünüzü kusursuz hale getirir. Tecrübeli ve uzman bir doktor tarafından uygulanan Jawline çene dolgusu ile Hollywood yıldızlarını aratmayacak keskin ve karizmatik bir yüz hattına kavuşabilirsiniz.

Jawline (Çene) Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline (Çene) Dolgusu Uygulaması ve Fiyatları

Dolgu yapılacak bölge anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Ardından daha önceden muayenede tespit edilen bölgelere dolgu enjekte edilip masaj ile homojen bir şekilde yayılır. Jawline dolgu işlemi uyuşma süresi de dahil yaklaşık 30 dakika sürer. Yapılacak işlemin kapsamı ise kişinin yüzünün büyüklüğü veya dolguya duyulan ihtiyaca bağlı olarak değişir. Bazı kişilerde 4 ml yeterli olurken bazılarında ise 6-7 ml’e ihtiyaç duyulabilmedir.

Jawline dolgu sonrası işlemin sonucu hemen kendini belli eder. Kişi hemen kaldığı yerden hayatına devam edebilir. sss

Jawline (Çene) Dolgusu İle Genç Bir Yüz Elde Edilebilir Mi?

Genç insanların yüzlerinin yapısal formu üçgen şeklindedir. Ancak yaşımız ilerledikçe çene bölgesindeki üçgen görünüm giderek yok olur ve kareye benzeyen bir hal alır. Dolgu işlemleri ile yüzümüze kaybettiği ovalliğini hatta keskinliğini yeniden kazandırabiliriz. Bu da doğal olarak eskisine kıyasla daha genç ve dinç bir görünüm kazanacağımız anlamına gelir.

Jawline (Çene) Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Jawline dolgu işleminde hyaluronik asit bazlı dolgular tercih edilir. Hyaluronik asit ise vücudun emebildiği bileşenlerdendir. Bu nedenle bir süre etkili olduktan sonra vücut tarafından yok edilir. Çene çizgisini güçlendirmek amacıyla yapılan Jawline dolgunun kalıcılığı 12-18 ay arası değişmektedir. Uygulama sonrasında çenede bir süre sertlik oluşabilir. Bu sertlik hissi yaklaşık 2 hafta boyunca sürer ve dolgunun doku ile bütünleşmesi ile birlikte ortadan kaybolur.

Jawline (Çene) Dolgusunun Yan Etkileri ya da Zararı Var Mı?

Jawline çene dolgusunda dolgu maddesi olarak hyalüronik asit bazlı bir malzeme kullanılır. Bu da operasyonun komplikasyon riskinin yok denecek seviyelerde olduğu anlamına gelir. Jawline uygulamasının hemen ardından enjeksiyonun yapıldığı bölgede kısa süreli, şişme veya kızarıklar oluşabilir. Ancak makyajla kolaylıkla gizleyebileceğiniz bu durum birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olacaktır.

Bunun dışında çok nadiren de olsa enjeksiyon yapılan dolgu malzemesinin cildin altında topaklar halinde toplanma ihtimal vardır. Bu durumlarda dermal dolgu malzemesinin yeniden dağılması için masaj uygulamaları yapılır. Ve vücut dermal dolgu malzemesini yeniden emerek oluşan şişlikleri yumuşatır.

Jawline (Çene) Dolgusu Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Jawline çene dolgusunda dolgu maddesi olarak hyalüronik asit bazlı bir malzeme kullanılır. Bu da operasyonun komplikasyon riskinin yok denecek seviyelerde olduğu anlamına gelir. Jawline uygulamasının hemen ardından enjeksiyonun yapıldığı bölgede kısa süreli, şişme veya kızarıklar oluşabilir. Ancak makyajla kolaylıkla gizleyebileceğiniz bu durum birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olacaktır.

Bunun dışında çok nadiren de olsa enjeksiyon yapılan dolgu malzemesinin cildin altında topaklar halinde toplanma ihtimal vardır. Bu durumlarda dermal dolgu malzemesinin yeniden dağılması için masaj uygulamaları yapılır. Ve vücut dermal dolgu malzemesini yeniden emerek oluşan şişlikleri yumuşatır.

Jawline (Çene) Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Kalıtsal olarak aktarılan estetik bozuklukların giderilmesinde son derece etkilidir. Çene bölgesindeki şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan ameliyatsız bir yöntem oluşu hasta açısından büyük kolaylık sağlar.

Cerrahi girişimlerin yarattığı sonuçlar daha kalıcı olsa da ameliyat, anestezi ve zorlu iyileşme süreci bu metodu cazip bir seçenek olmaktan uzaklaştırır. Cerrahi olmayan diğer yöntemler ise Jawline çene dolgusu ve liposuction uygulamalarıdır. Daha pratik, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bu yöntemler hastaya sağladıkları konfor ile daha cazip seçenekler olarak öne çıkar.

Ameliyat korkusu olan ve iyileşmeyi bekleyecek kadar zamanı olmayan insanlar için etkili bir çözüm niteliği taşır.

Jawline Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Jawline (Çene) Dolgusu Uygulaması ve Fiyatları
 • Jawline çene dolgusu uygulamasının ardından dikkat edilmesi gereken noktaları sıralayacak olursak:
 • Uygulamanın ardından ilk 24 saatlik sürede duş almamak gerekir.
 • İlk üç gün vitamin takviyelerinden ve ağrı kesici ilaçlardan uzak durmak gerekir.
 • Dolgunun ardından bir süreliğine alkollü içeceklerden sakınmalıyız.
 • Uygulama sonrasında birkaç gün süreyle ağır egzersiz ve spor yapılmamalıdır.
 • Kişi zorlayıcı aktivitelerden kaçınmalı ve bu sayede dolgunun etki süresini uzatmalıdır.
 • Doktorun önerdiği ilaç veya kremler kullanılabilir.
 • Aşırı ve ağır olmadığı sürece hafif makyaj uygulanabilir.

Jawline Uygulaması Ne Kadar Sürer

Jawline dolgu çene hattının belirginleştirilmesi, daha düzgün ve çekici bir çene yapısı elde etmek amacıyla yapılır. Yüz görünüşünü etkilediği için mutlaka tecrübeli ellerde yapılması gerekir. Önemli damarlar buradan geçtiği için işlemin kanüllerle yapılmasında fayda vardır. Böylece dolgu sonrası çenede morluk oluşumunun da önüne geçilmiş olur. Yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlem sonrası hem kadınlarda hem de erkeklerde yüz görünümüne uygun daha estetik çene yapısına kavuşmak mümkündür.

Jawline (Çene) Dolgusundan Sonra Bu Belirtileri Görürseniz Doktorunuzu Arayın

Jawline çene dolgusunun ardından şu belirtileri gördüğünüz taktirde doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir:

 • İşlem sonrasında ortaya çıkan kızarıklık, morluk ve şişliklerin bir hafta geçmesine rağmen düzelmemesi
 • Asimetrik görünümün bir hafta dolmasına rağmen düzelmemesi
 • Alerjik reaksiyonun belirtisi olabilecek döküntü ve kaşıntıları
 • Üşüme ve yüksek ateş gibi enfeksiyona işaret eden reaksiyonlar.

Estetikte Yeni Trend Jawline (Çene) Dolgu

Günümüzde güçlü ve çekici bir çene yapısı hem kadınlar hem de erkekler için estetik görünümün en önemli tamamlayıcısı. Kişinin genel yüz yapısı ile uyumlu ve simetrik bir çene hattı, insanların bedenimizde ilk odaklandıkları nokta olan yüzümüzün net ve güzel görünmesini sağlar. Doğuştan gelen ve ailemizden genetik olarak aktarılan çene yapısı, herhangi bir darbeye bağlı olarak değişebilir. Bu değişimler kimi zaman fark edilmeyecek kadar küçük kimi zamansa görüntümüzü beğenmememize yol açacak kadar büyük olabilir. Bu gibi durumlarda insanlar Jawline dolgusu operasyonlarına başvururlar.

Günümüz estetik tedavilerinde özellikle Güney Kore ve civarındaki Uzak Asya ülkelerinde çene estetiği son derece popüler hale geldi. Teknolojide yaşanan ilerlemeler, popüler kültür figürleri ve azalan maliyetler sonucunda estetik tıpta yeni trend Jawline (Çene) Dolgusu oldu. Siz de dolgun, keskin ve belirgin bir çene hattı ile yüz estetiğinize kavuşmak istiyorsanız, Dr. Lida Çiteli ile Jawline (Çene) Dolgusu uygulamasını keşfedebilirsiniz.

Erkekler de Jawline (Çene) Dolgusu Yaptırabilir Mi?

Toplumdaki genel algının aksine jawline çene dolgusu erkekler arasında son derece popüler bir uygulamadır. Bunun nedeni keskin bir alt çene hattının çok daha karizmatik ve maskülen bir görünüm yaratmasıdır. Çene köşelerini belirginleştirip, genişleterek karizmatik bir görünüm elde etmek isteyen erkekler güvenle Jawline (Çene) Dolgusu yaptırabilirler.

Gerek ülkemizde gerekse Hollywood’da çok sayıda erkek aktörün başvurduğu bu uygulama gevşek çene hattının keskin ve belirgin hale gelmesi için en iyi çözüm niteliğindedir.

Zamanla çene altında meydana gelen sarkıklıklar ve çene çizgisindeki asimetrik durumlar ya da çenede kayma gibi nedenler erkekler için jawline çene dolgusunun en önemli gerekçeleri arasındadır. Uzman bir hekim tarafından uygulanan dolgu ile kişi ilk bakışta etki bırakacak kadar etkileyici bir yüz ifadesi kazanır.

Jawline (Çene) Dolgusu Fiyatları

Jawlin çene dolgusu fiyatları saptanırken en önemli kriter dolgu malzemesinin türü ve kullanılacak olan malzeme miktarıdır. Bilindiği üzere herkesin yüz yapısı farklıdır ve ihtiyaç duyulan malzeme kişiden kişiye değişiklik arz eder. Dolgu malzemesinin kaliteli olması ise bir tercih değil zorunluluktur. Sağlık standartlarına uygun malzeme kullanmak hem kişinin sağlığı açısından hem de uygulanan dolgunun başarısı ve kalıcılığı açısından gereklidir.

Dolgu uygulamasını gerçekleştiren hekimin uzmanlık ve tecrübesi de fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Bunun dışında sağlık kuruluşunun donanımı ve hizmet kalitesi de önemli bir faktördür. Dolgu başarılı şekilde yapılmadığı taktirde hem şekil bozuklukları hem de sağlığımızın olumsuz etkilenmesi gibi tehlikelerle karşı karşıya kalırız. Bu nedenle doğru klinik ve doğru doktoru tercih etmemiz gerekir. Fiyatlar konusunda detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Jawline (Çene) Dolgusu Sık Sorulan Sorular

Hayır, Jawline dolgu uygulamaları acısızdır. Dolgu öncesi işlem yapılacak bölge anestezik krem ile uyuşturulur. Böylece hasta işlem esnasında ağrı hissetmez. Ayrıca hyaluronik asit içerisinde bulunan lidokainin de uyuşturucu özelliği olmasından dolayı işlem sonrasında da ağrı-sızı görülmez.

Evet, Jawline (çene) dolguları geri alma imkânı vardır. Jawline dolgu kapsamında çeneye hyaluronik asit enjekte edilir. Bu dolgunun normalde kalıcılığı 12-18 ay arasında değişmektedir. Bu süre sonrası vücut dolguyu emer ve çene eski görüntüsüne kavuşur. Ancak dolgu yapıldıktan sonra ortaya çıkan görünümün beğenilmemesinin de telafisi vardır. Dolgu yapılan bölgeye hyaluronik asit eritici özelliği bulunan hyaluronidaz enjekte edildikten sonra çene eski görüntüsüne geri döner.

Jawline dolgu çene hattını ve çeneyi keskin ve belirgin bir hatta kavuşturmak için yapılır. Gıdı gidermek için yapılan bir işlem türü değildir.

Yağ oranınız müsait olduğu halde çene hattınız belirgin değilse çeşitli yüz egzersizleri ile Jawline etkisi elde edebilirsiniz. Bu kapsamda sakız çiğneyerek çene kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Jawline dolgusu çene bölgesindeki zayıf görünümü gidermek için uygulanır. Çene ve çene ucu belirgin bir hal alır. Yüzün projeksiyonu değişir ve oval bir hal alır. Kişi daha genç ve çekici bir görüntü kazanır. Yüzde büyüme değil yüz hatlarında belirginleşme sağlanır.

Kişinin arzusu daha keskin hatlı ve ince bir yüze sahip olmaksa tercihi bişektomi operasyonudur. Keskin bir çene hattı ve daha uzun bir yüze sahip olmak isteniyorsa, bu defa tercih Jawline (Çene) Dolgusu olmalıdır.

Yüz bölgesine uygulanan dolgu, hyalüronik asit bazlıdır. Hyalüronik asit bazlı dolgular insan vücudu ile en uyumlu bileşendir. Bu nedenle kayma, yer değiştirme, alerjik raksiyon veya enfeksiyon riski yoktur.

Jawline kalıcı bir tedavi seçeneği değildir. Belli bir zaman geçtikten sonra dolgu malzemeleri vücut tarafından yavaşça emilir ve dışarı atılır. Ömür boyu kalıcı olmasa bile birkaç yıla kadar etkisini sürdürür. Etkisinin geçmeye başladığı anda tekrarlanarak daha kalıcı sonuçlar elde edilir.

Bazı vakalarda kişinin ideal bir yüz hattına sahip olmak için tek ihtiyacı çene dolgusudur. Ancak bazı vakalarda ise çene dolgusu kesin çözüm için tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumlarda diğer dolgu işlemleri ile birlikte uygulanmasında bir sakınca yoktur. Alın, dudak, nazolabial, alın, burun, şakak ve benzeri dolgular, gerekli görüldüğünde jawline çene dolgusu ile kombine şekilde uygulanabilir.

Jawline işleminden sonra kişinin ilk 24 saati dinlenerek geçirmesi önerilir. İlk 48 saatlik süreçte kişi ufak bir hassasiyet hissedebilir. Ancak bu sürenin sonunda kolaylıkla günlük yaşantısına ve iş hayatına dönebilir. Enjeksiyonun yerine oturması ve çene hattının ideal formuna kavuşması maksimum iki hafta sürer.

Jawline çene dolgusu, diğer dolgu operasyonlarından farklı olarak etkili bir sonuç için, ilk seanstan sonra daha yüksek dozlarda uygulanmalıdır. Elmacık, göz altı, dudak ve nazolabial dolgularda tek seans için 1 cc dolgu malzemesi yeterli olurken, çene dolgusunda ilk seanstan sonra dört hatta beş cc dolgu malzemesi kullanılabilir.

Çeneleri normalden daha geride olan kişilerin yüz profili ve genel ifadesi, insan zihni tarafından zayıf olarak algılanır. Bu görünümün tek nedeni genetik faktörler değildir. Aynı zamanda ilerleyen yaşla beraber de bu görüntü ortaya çıkabilir. Jawline çene dolgusu, bu zayıf görünümü ortadan kaldırarak keskin bir çene hattına kavuşmanızı sağlar. Çene ucunu belirgin hale getirir. Yüzün çıkıntısını arttırarak oval bir görünüm kazanmasını sağlar. Kişi daha genç, etkileyici ve çekici bir yüz hattına sahip olur.

Genellikle estetik müdahaleler için kişinin gelişim sürecini tamamlaması ve yetişkin olması beklenir. Ancak 18 yaşından küçük genç yetişkinler için aile izni varsa ve gerçekten bu uygulamaya ihtiyaç duyuluyorsa Jawline çene dolgusu uygulanabilir.

Kısa bir zamanda tamamlanan jawline dolgusu için gereken miktar, kişiye ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Fakat ortalama bir miktardan söz edecek olursak 1 ila 3 ml dolgu malzemesi yeterli olmaktadır.

Jawline uygulaması sonrasında kişinin yüzünde küçük morarmalar veya şişlikler görülebilir. Fakat bu yan etkiler birkaç gün süresinde kendiliğinden kaybolur. İşlemin ardından bu etkileri hafifletmek için uygulama bölgesine günde birkaç defa soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Genel olarak günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak yine de ilk gün için zorlayıcı aktivitelerden kaçınmanızda fayda vardır.

Jawline çene estetiğinde kullanılacak dolgu malzemesinde aranan birinci nitelik lifting yani kaldırma özelliğidir. Genellikle Hyaluronik asit bazlı dolgu malzemeleri tercih edilir. Bunun haricinde kalsiyum hidroksiapatit dolgular da tercih edilebilir. Her iki madde de vücutta doğal olarak bulundukları için hiçbir yan etki veya alerjik reaksiyon yaratmazlar.

Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.