Medya Blog
Gençlik Aşısı Nedir, Fiyatları…
Dr. Lida Çiteli

Gençlik Aşısı Nedir, Fiyatları…

Zayıflama Hakkında Merak Ettikleriniz

İÇİNDEKİLER

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı yaşlanmaya bağlı olarak yüzümüzde meydana gelen sarkma, kırışıklık, lekelenme, çökme, çizgi, kalınlaşma, nem ve elastikiyet kaybı benzeri sorunlarla mücadelede en etkili cilt gençleştirme tedavilerinden biridir. Medikal Estetik Uygulamalarda en yakın dostunuz Dr. Lida Çiteli olarak, gençlik aşısı ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi sizler için derledik.

Vücudumuz genç yaşlarda bol miktarda hyaluronik asit üretebilirken 20’li yaşların ardından hızla azalmaktadır. Hyalüronik asidin azalması zamanla cildimizin parlaklığını, sıkılığını, nemliliğini kaybetmesine yol açar. Hyaluronik asit cilt hücrelerimizin kendisini yenilemesi, sıkılaşması, nem tutma kapasitesi ve kolajenlerin harekete geçmesi için büyük önem taşır.

Dışarıdan cilde enjekte edilen hyaluronik asit, cilt altındaki hücrelerle bütünleşir ve uzun süreler boyunca varlığını sürdürür. Bu da yaşlanma sürecinin geciktirilmesi, ertelenmesi anlamına gelir. Gençlik aşısının içerisinde çeşitli aminoasitler, antioksidanlar, hyaluronik asit, vitaminler ve peptidler bulunur. Gençlik aşısı uygulanan kişi gençliğini ve güzelliğini zamanın yıpratıcı etkilerine karşı korumuş olur.

Gençlik aşısı son yıllarda yarattığı mucizevi etkiden ötürü en çok tercih edilen cilt yenileme ve cilt sıklaştırma işlemi konumundadır. Antiaging (yaşlanma karşıtı) özelliğinin yanı sıra cilt dokusunu iyileştirir, kırışıklıkları giderir ve cildinize kaybettiği parlaklığını, canlılığını yeniden kazandırır. Cildimizin nemliliğini düzenler ve tedavi edici etki sağlar. Gençlik aşısı bütün cilt tiplerine ve her yaş grubuna güvenle uygulanabilen, son derece konforlu bir uygulamadır.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Yapılır?

Gençlik aşısı, dolgu malzemesi değildir. Akışkan bir özelliği vardır ve bu sayede bütün yüzeye yayılarak uyarıcı etki göstermektedir. Bütün göz altı, yüz, kol, karın, boyun, dekolte bölgesi ve eller gibi pek çok bölgede cilt kalitesini arttırmak için kullanılır. Cildimizi tümüyle sıkılaştırarak toparlar. Cilt kalitesinin temel etkeni elastik lifler ve kolajen oluşumu gençlik aşısı ile tetiklenir.

Gençlik Aşısının Amacı Nedir?

Cildinize canlılık, elastikiyet ve nem kazandırıp, cildinizin kendisini yenilemesini, dokuların onarılmasını sağlamayı amaçlar. Yaşlanma etkilerini önler. Gençlik aşısı gerektiğinde dermapen, doublo, lazer, altın iğne, peeling ve radyofrekans benzeri yaşlanma karşıtı (anti-aging) uygulamalarla birlikte tamamlayıcı tedavi olarak da uygulanabilmektedir. Gençlik aşısı için uzman doktorların önerdiği tedavi süresi, iki haftalık aralıklarla iki ya da dört seansı kapsamaktadır. Cildinizin gereksinimlerine göre seans sayısı ve aralıkları da değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra, gençlik aşısının yılda iki defa tekrarlanması, sağladığı etkinin de uzun süreler boyunca devam etmesi anlamına gelmektedir. Uygulamanın ardından cildiniz nem konusunda doygun hale gelir. Cilt kaliteniz artar. Sarkmalar ve kırışıklıklar giderilir ve cilt lekelerinizin açıldığını görürsünüz. Hyaluronik asit içeriği zaten cildimizin kendi doğasında olan bir madde oluşu, cildimizin gençlik aşısına karşı alerjik bir reaksiyon göstermesini veya hassasiyet göstermesini önler. Uygulamanın sonrasında geçici kabarıklıklar, morluklar, kızarıklıklar ya da ödem gözlenebilir. Fakat bu sonuçlar geçicidir. Kısa süre içerisinde sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Kimlere Yapılır?

 • Nemliliğini kaybeden ciltlere
 • Mat, soluk ve parlaklığını yitirmiş ciltlere
 • Sigara kullanımından dolayı cildinde ince kırışıklıklar ve lekeler oluşan kişilere
 • Elastikiyetini kaybeden ve sarkmalar gözlenen ciltlere
 • Kırışıklıklarından şikâyetçi olan kişilere
 • Cildinde herhangi bir sorun olmasa da cildinin mevcut sağlığını ve güzelliğini korumak isteyen kişilere

Gençlik Aşısının Avantajları Nelerdir?

 • Lifting etkisi sayesinde cildinizin sıkılaşmasını ve de gençleşmesini sağlar
 • Cildinize esneklik, parlaklık ve canlılık kazandırır
 • Cildinizi korur ve kaybettiği elastikiyetini yeniden kazandırır
 • Cildinizin nemliliğini ve nem tutma kapasitesini arttırır
 • Sigara kullanan bireylerdeki lekelenme ve kırışıklık riskine karşı cildinizi güçlendirir
 • Güneşin zararlı etkileri, yaşlanmaya bağlı etkiler ve aknelerin ardından kalan lekelere karşı koruma sağlar
 • 20 yaş sonrasında cildinizin olası sorunlarını oluşmadan önlemeye yarar
 • Bütün cilt tipleri ve yaş grupları için güvenle uygulanabilir
 • Ortalama yarım saatlik bir süreçte tamamlanabilir bir işlemdir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanamaz?

 • Tedavi uygulanacak alanda egzama, açık yara, uçuk, enfeksiyon veya alerji gibi sorunlar yaşayan kişilere
 • Hamilelik sürecindeki kişilere
 • Emzirme dönemindeki annelere
 • Kontrol altında olmayan kanserli bireylere uygulanmamaktadır.

Gençlik Aşısı Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gençlik aşısı uygulamasından önce uzman hekiminizi kullandığınız ilaçlar veya var olan hastalıklarınızla ilgili bilgilendirmeniz gerekir. Gençlik aşısının uygulanacağı alanda herhangi bir cilt rahatsızlığınız varsa bunu da doktorunuzla paylaşmanız gerekir.

 • Kullandığınız kan sulandırıcı ilaçlar varsa doktor gözetiminde bırakılması gerekir
 • Alkol tüketimine ara verilmesi gerekir
 • Peeling veya kese gibi cildi soyacak işlemlerden kaçınılması gerekir
 • Glikolik asit içeren kremlerden kaçınılması gerekir
 • Uygulama bölgesini güneşten korumak gerekir
 • Gençlik aşısı yaptıracağınız gün makyaj yapmaktan kaçınmanız gerekir.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde hastanın yüzü derinlemesine şekilde temizlenir. Ardından hastanın fotoğrafları çekilir. Anestezik kremler ile uygulama bölgesi uyuşturulur. 15 dakika süresince uyuşmanın gerçekleşmesi beklenir. Bölge uyuştuktan sonra yüz kremden temizlenir. Gençlik aşısı özel tekniklerle yüzün ihtiyaç duyduğu bölgeye uzman hekim tarafından uygulanır. 15-20 dakikada işlem tamamlanmış olur. Kişinin cilt durumu dikkate alınarak ikişer haftalık aralıklarla 2 veya 4 seans şeklinde tekrarlanır.

Gençlik Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Gençlik aşısı seansının ardından kişi sauna ve hamam benzeri ortamlardan uzak durmalı ve güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamalıdır. Gençlik aşısının yapıldığı gün bölgeye su değdirmemek, banyo yapmamak, cilde baskı uygulamamak gerekir. Ertesi gün kişi rahatlıkla makyaj yapabilir ve normal hayatına dönebilir. Tedaviye destek olarak dermatoloğunuzun önerdiği bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Tedavinin sonucu bir hafta itibariyle kendisini göstermeye başlar. Kişi cildindeki canlılığı fark eder. Bu süre kişinin anatomik yapısına göre küçük değişkenlikler gösterebilir. Bol bol su tüketmek, beslenmeye özen göstermek, sağlıklı yaşam rutinleri geliştirmek tedavi sürecine destek olur.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

Gençlik aşısının ardından uygulama bölgesinde küçük morluklar veya hafif kızarıklıklar görülebilir. Ancak bunlar geçici yan etkilerdir ve birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olacaktır.

Bunun dışında nadiren alerjik reaksiyonlar ya da uzun süreler boyunca devam eden şişlik, kızarıklık ve kaşıntı olası yan etkilerdendir. Uzman hekiminiz gereken tedavi ile bu yan etkileri ortadan kaldıracaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için gençlik aşısı öncesinde doktorunuzu alerjik durumlarınızla ilgili bilgilendirmeniz gerekir.

Gençlik Aşısı Sonrası Beklenen Sonuçlar

Gençlik aşısından sonra kişinin ilk haftanın sonunda cildindeki canlılığı, parlaklığı, nemliliği ve sıkılaşmayı fark etmesi beklenir. Yüzün kendisini yukarı yönde toplamaya başlaması, kollajen üretimine bağlı olarak 15 gün içerisinde ortaya çıkar.

Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Uygulamanın ikinci gününden sonra cilt dokusunun daha kaliteli bir görünüm kazandığı ve nemlendiği fark edilir. İlk haftanın ardından etkiler daha görünür hale gelir.

Gençlik Aşısı Yaptırmazsak Cildimiz Daha Kötü Olur Mu?

Gençlik aşısı cildinizi belirli bir kaliteye ulaştırır. İşlem tekrar edilmezse yaşlanma süreci kaldığı yerden ama bu defa daha yavaş şekilde devam eder. Zira cildiniz artık daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Dr. Lida Çiteli ailesi olarak aynı sıklıkta olmasa dahi belli periyotlarda gençlik aşısını tekrarlamayı ve cildinizin güzelliğini korumayı tavsiye ediyoruz.

Gençlik Aşısı Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Cildinizin sarkmalarında belirgin bir iyileşme sağlanır. Göz çevresinde meydana gelen kaz ayakları ve kırışıklıklarda azalma gözlenir. Faydaları klinik deneylerle kanıtlanan gençlik aşısı her geçen gün daha popüler bir cilt yenileme uygulaması olmaya devam ediyor.

Gençlik Aşısı Ne Sıklıkla ve Kaç Seans Yapılmalıdır?

Bu durum kişinin cilt yapısına ve cildinin ihtiyaçlarına göre şekillenmekle birlikte genel tavsiye en az bir, en çok beş seans şeklinde uygulanmasıdır. 2-3 haftalık periyotlarda seansların tekrar edilmesi gerekir.

Gençlik Aşısının Dolgudan Farkı Nedir?

Hyaluronik asit çoğu medikal estetik uygulamasının ana bileşenidir. Bilhassa dolgu işlemlerinde dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit tercih edilir. Bunun sebebi en güvenilir dolgu malzemesi olmasıdır.

Gençlik aşısının dolgu işlemlerinden farkı da gençlik aşısında dolgu ömrünü uzatmak için kullanılan çapraz bağların bulunmamasıdır. Gençlik aşısı dolgunun aksine kitle etkisi oluşturmaz.

Gençlik Aşısı Çeşitleri

Jalupro Gençlik Serumu

Jalupro gençlik serumu cildimizin kaybolan nemliliğini ve canlılığını yeniden kazandırmak için uygulanan bir tedavidir. Kırışıklıkların görünümünü azaltıp cilde ışıltı kazandırır. İçeriğinde kolajen üretimini tetikleyerek cildin nem kapasitesini arttıran hyaluronik asit, glicine, lysine, L leusin ve L proline gibi bileşenler bulunur. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Paris Işıltısı

Yüzümüzde ilerleyen yaş ve çevresel koşullara bağlı olarak meydana gelen sarkmaların, kırışıklıkların ve lekelerin ameliyat olmaksızın enjeksiyonla tedavi edilmesini sağlayan yöntemlerden biridir. Hyaluronik asit, nükleik asit, antioksidanlar ve mineraller barındıran bu yöntem parlak, genç ve pürüzsüz bir cildin anahtarı konumundadır. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Kleopatra Aşısı

Antik Mısır’ın güzelliği ile çağlar boyunca zihinlerde yer edinmiş kraliçesi Kleopatra’yı bilmeyenimiz yoktur. Jul Sezar ve Marcus Antonius gibi muzaffer Roma generallerini kendisine esir etmesini sağlayan bu güzelliğin sırrı ise günümüzde Kleopatra Aşısında saklı. İçerisinde bulunan pepit, vitamin, bitki özleri, hyaluronik asit ve proteinler ile cildinizdeki bütün hasarları gideren bu formül yaşlanma karşıtı gençlik aşıları arasında en popüler olanlarından biri. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Somon DNA Aşısı

Cildimizin zamana karşı yenik düşüp mat ve kuru bir hal almasına karşı Somon DNA aşısı cildimize nem kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda elastikiyetini ve sıkılığını da arttırıyor. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

H-100 ve H-100 Plus Gençlik Aşısı

Cildimiz zamanla elastikiyetini, nemliliğini hızla kaybetmeye başlar. Bunun temel nedeni artık yeterince kollajen ve hyaluronik asit üretememesidir. Bu durum yaşlanma belirtilerinin hızla görünür olması sonucunu doğurur. En etkili gençlik aşısı konumunda olan H-100 ve H-100 Plus aşıları zengin içeriği sayesinde cildinizi adeta bir bebek cildi gibi parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşturur. Cildinizin ihtiyacı olan her şeyin bulunduğu bu aşı adeta masallardaki sihirli gençlik iksirlerinden farksızdır. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Linerase Kolajen Aşısı

Kolajen aşısı, kaybolan elastikiyetin ve parlaklığın yeniden kazanılması ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan gençlik aşılarından biridir. Cildinizi yeniden yapılandıran bu uygulama bağ dokularını da güçlendiriyor. En az beş yaş genç bir görünüm kazandıran bu kolajen takviyesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik aşısı fiyatları, aşının uygulanacağı bölgenin genişliğine, kullanılan miktara göre değişkenlik gösterir. Herhangi bir yerde göreceğiniz düşük fiyat kalitesiz malzeme kullanılan bir ürün anlamına gelebilir. Bu yüzden uzman bir hekim ve güvenilir kuruluşları tercih etmeniz önemlidir. Gençlik aşısı fiyatları hakkında bilgi almak için bu linkten Dr. Lida Çiteli ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.