Cihazlar
InMode
Dr. Lida Çiteli

InMode

InMode

InMode, daha sıkı, genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için geliştirilmiş, yüksek teknoloji ürünü, eşsiz bir cihazdır. InMode, ayarlanabilen aplikatörleri sayesinde çoklu tedavileri, esnek biçimde birleştirebilen bir cihazdır. InMode sayesinde Radyo Frekans, IPL cilt gençleştirme, fraksiyonel cilt yenileme ve vücut şekillendirme uygulamaları tek cihazla yapılabiliyor. İnvazif olmayan bir yöntem kullanan InMode cihazı, hastaların tek seans içerisinde birden fazla sorununa müdahale edebilmemize olanak sağlıyor. Danışanları için her daim en gelişmiş cihazları ve en çağdaş yöntemleri kullanma ilkesiyle hareket eden Doktor Lida Çiteli, InMode cihazın teknik özelliklerini, avantajlarını ve kullanım alanlarını sizler için anlattı.

Yazı İçeriği

 • Tedaviler Kombine Edilebilir Mi?
 • Kırışıklıklar İçin En Etkili Tedavi Hangisidir?
 • Morpheus 8 Nedir?
 • Morpheus 8 Kullanım Alanları
 • Morpheus 8’in Avantajları
 • Morpheus 8 Nasıl Uygulanır?
 • Body FX Nedir
 • Body FX ile Bölgesel Zayıflama
 • Body FX İle Bölgesel Sıkılaşma
 • Body FX ile Selülit Tedavisi
 • Forma Plus Nedir?
 • Forma Plus Uygulamasının Vücuda etkileri

Tedaviler Kombine Edilebilir Mi?

Evet. InMode cihazının sunduğu tedavi yöntemlerinde en başarılı sonuçlara ulaşabilmek için kombine tedavi uygulanabilir. Eğer tedavi alanı küçükse bu işlemler tek seans içerisinde gerçekleştirilebilir. Geniş bir alan söz konusu ise her bir tedavi için ayrı seanslar uygulanabilir. Bu noktada tedavi planlaması doktor ve danışan tarafından birlikte gerçekleştirilir. Kullanım alanlarına göre Morpheus 8, Body FX, Forma Plus gibi isimler alan InMode cihazının özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

Kırışıklıklar İçin En Etkili Tedavi Hangisidir?

İnce çizgiler, derin kırışıklıklar ve yaşlanmaya bağlı cilt lekelerinden şikâyetçiyseniz InMode cihazının bünyesinde bulunan bir diğer yöntem: Fractora’yı değerlendirebilirsiniz. Fractora metodu içerisinde Ablasyon ve radyo frekans ile cilt yenileme teknolojilerini de barındıran gelişmiş bir tedavi yöntemidir. Genellikle alt ve üst göz kapakları, ağız, boyun, gülümseme çizgileri ve yanak bölgelerinde kullanılmaktadır.

Morpheus 8 Nedir?

Morpheus 8 veya diğer bir deyişle fraksiyonel radyofrekans uygulaması, son senelerde estetik bir görünüm elde etmek ve cilt yenilemek için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. İlerleyen yaş ve çevresel etkenlerden kaynaklanan cilt deformasyonları ve kırışıklıklarının görünümünü azaltmakta etkilidir. Cildi olduğundan daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşturan Morpheus 8, seanslar halinde uygulanmaktadır. Seans sayısına göre işlemin etkinliği de şekillenmektedir. Bir seans yaklaşık olarak 35 ila 40 dakikada tamamlanmaktadır. İşlemin ardından geçici kızarıklıklar veya ödem oluşması normaldir. Bu kızarıklıklar ve şişlikler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. Kaç seans uygulanacağına ise doktorunuzun karar vermesi gerekir.

Morpheus 8 işleminde cildin alt katmanları ve yüzeyi hedeflenir. Ameliyat olmaksızın yüzünün gençleşmesini isteyen bireyler için cazip bir seçenektir. Yalnızca yüzde değil, vücudun farklı bölgelerinde de güvenle kullanılabilen Morpheus 8, herhangi bir cerrahi prosedür barındırmadığı için son derece konforludur.

Cildin sorunlu olan alt katmanlarında, kontrollü bir travma etkisi yaratır. Cildin doğal kolajen üretimini tetikler. Kolajen üretiminin artması, yara izleri ve kırışıklıklarda hızlı bir iyileşme yaşanır. Cilt kendisini hızla yenilemeye başlar.

Morpheus 8 Kullanım Alanları

 • Hızlı kilo alıp vermekten veya hamilelikten dolayı oluşan çatlaklar
 • Akne ve sivilce izleri
 • Gözeneklerde sıkılaşma
 • Boyun, dekolte ve gıdı bölgeleri
 • Göz çevresindeki morluklar
 • Yanık ve yara izleri
 • İnce kırışıklıklar
 • Yaşlanma izleri

Morpheus 8’in Avantajları

Morpheus 8 uygulaması diğer cilt gençleştirme yöntemlerine kıyasla çok daha acısız ve konforlu bir işlemdir. Kısa bir zamanda uygulanabilmesi ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi Morpheus 8’in her geçen gün daha popüler hale gelmesini sağlıyor.

Hem yüze hem de vücudun farklı noktalarına kolayca uygulanabilen bu yöntem cilt kusurlarının giderilmesinde, canlandırılmasında ve gençleştirilmesinde son derece etkilidir. Özellikle bacak bölgesinde geniş bir alana yayılan çatlakları tedavisinde oldukça başarılıdır. Aynı anda birkaç bölgeye birden uygulanabilen Morpheus 8’de her bölgenin tedaviye yanıt verme süresi farklıdır. Bu yüzden hedef odaklı bir planlama yapmak gerekir. Arzu edilen sonuçlara ulaşabilmenin koşullarından biri de seansları aksatmamak ve doktorun tavsiyelerine uymaktır.

Morpheus 8 Nasıl Uygulanır?

Tedavi planlamasının ardından randevu günü, işlemin gerçekleştirileceği böğe temizlenir. Ardından tedavinin konforlu şekilde gerçekleşmesi için lokal anestezik krem uygulanır. Anestezi kremi etkisini gösterdikten sonra uygulamaya geçilir. Fraksiyonel radyo frekans veren iğne uçları, cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı radyo dalgaları iletir. 35 ila 40 dakika süresinde seans tamamlanır.

Body FX Nedir

Body FX, sarkma ve yağlanmalara karşı vücudu şekillendirmek için kullanılan, aynı anda hem vakumlu negatif basınç hem de radyo frekans enerjisiyle çalışan bir yöntemdir. İnatçı bölgesel yağ dokularının vücuttan atılmasında son derece başarılı bir yöntem olan Body FX, cildin tüm katmanlarına etki eden radyo frekans enerjisi, gevşeyen derinin toplanmasını sağlar. Sıkılaşma ve bölgesel zayıflama etkisi gösterir. Bunun yanı sıra selüloit tedavisinde de en başarılı cihazlardan biri olan Body FX vakumlu negatif basıncı ile fark yaratmaktadır.

Body FX, çok sayıda sorunu tek cihazla çözme ve ameliyat olmadan sıkı ve fit bir vücuda sahip olma şansı tanıyor.

Body FX ile Bölgesel Zayıflama

Kilo problemli olmasa bile vücudunun belli bölgelerinde yerleşen inatçı bölgesel yağlardan kurtulamayan, diyet veya spor yapsa bile bölgesel olarak incelemeyen kişiler için ideal bir çözüm niteliğindedir. Body FX; karın, bel ve kalça bölgelerindeki yerleşik yağlardan kısa sürede kurtulmayı mümkün kılar.

Body FX ameliyat gerektirmez, acı hissettirmez… Seansların sayısı ve sıklığı, uygulamanın hedeflediği bölgeye ve kişiye göre değişebilmektedir. Genellikle bir haftalık aralıklarla, 6-8 seans şeklinde uygulanır. Her bir seans 30-40 dakika sürmektedir.

Body FX İle Bölgesel Sıkılaşma

Body FX, karın bölgesinde sıkılaşma için en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. İlerleyen yaş, hamilelik, hızlı kilo alıp verme, gibi nedenlerden dolayı yaşanan cilt gevşemelerinde son derece başarılı sonuçlar doğurur. Sıkılaşmanın yanı sıra beden ölçüsünde de gözle görülür bir daralma sağlar. Karın ve belden sonra en yaygın kullanım alanları bacaklar ve sırt bölgesidir.

Tedavi kişinin kendine özgü durumları göz önünde bulundurularak planlanır. Seans sayısı ve aralıkları da kişiye özel olarak belirlenir. Genel olarak bir haftalık aralıklarla sekiz seans halinde gerçekleştirilir. Gerekli görüldüğü taktirde seans sayısı arttırılabilir. Body FX teknolojisi ihtiyaç halinde başka vücut sıkılaştırma uygulamaları ile birlikte kullanılabilir.

Body FX ile Selülit Tedavisi

Body FX teknolojisi, radyo frekans enerjisi ve negatif basınçlı vakum gücü ile çalışır. Bu da Body FX’i selülit tedavisinde en etkili yöntem haline getirir. Haftada iki defa uygulanabilen bu yöntemle sekiz seansın sonunda selülitlerinizden kurtulabilir ve pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Selülit olarak anılan portakal kabuğu görünümünün temel nedeni, cildin altındaki yağ dokusunun büyümesi ve bu dokuyu tutmakla görevli dikey bantlardan taşmasıdır. Radyo frekans enerjisi bu yağ dokusunun küçülmesini sağlar. Taşan yağ hücreleri eski halini alır ve rahatsız eden çukurlu görünüm giderilir.

Forma Plus Nedir?

İlerleyen yaşa bağlı olarak kolajen liflerinde gevşemeler ve uzamalar meydana gelir. Bu durum radyo frekans enerjisinin bağ dokuya ısı uygulaması ile tedavi edilir. Forma Plus uygulaması ile kolajen lifleri eski formuna kavuşur.

Ayrıca yüz ovalini toparlama özelliği de bulunan forma plus uygulaması, yüzünüzde belirgin hatlar yaratır ve genç bir simaya kavuşmanızı sağlar. Diğer İnMode uygulamaları gibi 30 ila 45 dakika arasında süren Forma Plus seansları sonuç odaklıdır ve ortalama 4 ila 6 seans şeklinde uygulanır.

Cilt sarkmalarına karşı ameliyatsız çözüm arayanların tercihi Forma Plus ile bıçak altına yatmadan zayıflamak, sıkılaşmak ve vücudunuzu şekillendirmek mümkün.

Yaşımız ilerledikçe kolajen üretimimiz de azalmaktadır. Kolajen üretimindeki bu azalma tıpkı hızlı kilo değişimleri veya hamilelik süreci gibi cilt sarkmalarına sebep olur. Bu deformasyonların tedavisindeki en etkili yöntemlerin başında da Forma Plus gelir. Forma Plus teknolojisi cildin alt dokularını provoke eder ve kolajen üretimini arttırır. Tetiklenen kolajen üretimi sayesinde cildin kendini onarma ve yenileme süreci de hızlanmış olur. Forma Plus cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermez. Yalnızca odaklandığı dokuya etki eder. Forma Plus sayesinde cilt kendi kaynaklarını kullanarak hızlı ve doğal bir iyileşme sürecine girer. Kolajen lifleri güçlenir, kırışıklıklar azalır, doku sarkmalarının yol açtığı düzensiz görünüm giderilir. Sıkılaşan bölgedeki kan dolaşımı ve atık boşaltma sistemi de harekete geçer. Bu sayede eriyen yağ, vücuttan kolaylıkla atılır. Yedi ila on dört günlük aralıklarla yapılabilen Forma Plus, acısız ve konforlu bir tedavidir. Günlük yaşantınızı aksatmaz. Genellikle altı ila sekiz seans olarak planlanır.

Forma Plus Uygulamasının Vücuda etkileri

 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi
 • Gıdı küçültme
 • Cilt sıkılaştırma
 • Pürüzsüz bir ten
 • Daha ince bir beden görünümü
 • Kıyafetlerde kullanılan beden ölçülerinin daralması
 • Vücut hatlarının belirginleşmesi
 • Yüz ovalinin toparlanması
 • Bölgesel incelme
 • Sıkı ve parlak bir cilt
Randevu Al

Çerezler Hakkında Bilgilendirme
Çerez Politikası Metni'nde ayrıntılı şekilde açıklandığı üzere web sitemizde zorunlu, performans ve analitik, kişiselleştirilmiş reklam/pazarlama amacı taşıyan çerezleri ve benzer araçları kullanmaktayız. Bu çerezleri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Çerez Aydınlatma Metninde açıklandığı üzere seçiminizi dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Detaylara Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni'nden ulaşabilirsiniz.