Tedavi Alanları Dolgu Uygulamaları
Russian Lips Dudak Dolgusu

Russian Lips Dudak Dolgusu

Russian Lips Dudak Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15 dk.

 • Etki Süresi

  8-12 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Anestezi Kremi

Yaşlanma ve çeşitli nedenlerle dudaklar hacmini kaybederek ince ve yıpranmış bir hal alır. Russian lips dudak dolgusu ise içeriğindeki hyaluronik asit ile dudaklara kaybettiği dolgunluğu kazandırarak daha genç ve çekici bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Russian Lips Dudak Dolgusu ve Fiyatları

Russian Lips Dudak Dolgusu Nedir?

Doğuştan veya yaş almayla birlikte dudaklar hacmini kaybeder bu da ince, yıpranmış ve zayıf bir dudak görünümüne neden olur. Halbuki yüz estetiğinde en önemli kavramlardan biri de dolgun dudak yapısıdır.

Dudakların hacmini kaybetmesinin en büyük nedeni cildi daha diri ve canlı gösteren hyaluronik asidin azalmasıdır. Yaşlanma ve çeşitli dış etkenler nedeniyle hyaluronik asit üretimi azalınca cilt canlılığını kaybeder, dudaklar ise incelerek hacmini kaybeder.

Russian lips dudak dolgusu, içeriğindeki hyaluronik asit ile dudaklara kaybettiği dolgunluğunu kazandırır, daha dolgun ve çekici bir dudak görünümü elde edilmesini sağlar. Russian lips dudak dolgunda klasik dolgu işlemlerinin aksine dudak çevresi çok belirginleştirilmez. Bu nedenle bebek dudağı olarak da adlandırılmaktadır.

Russian Lips Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Russian lips dudak dolgusu öncesi dudaklar anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Dolgu ise muayenede tespit edilen noktadan, danışanın dudak şekli göz önünde bulundurularak yapılır. Uygulamada kıl iğneler kullanılarak dikey şekilde dolgu işlemi gerçekleştirilir. Böylece üst dudak ve alt dudak hattı çizilmiş gibi dışarıya kıvrılır. Dolgu içeriği ise insan dokusunda da bulunan hyaluronik asitten oluşur. Dolgu işlemi ise yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Russian Lips Dudak Dolgusunu Kimler Uygulayabilir?

Russian lips dudak dolgusu uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir medikal estetik uygulamasıdır. İşlemi yapacak doktorun kişinin yüz yapısı, kas yapısı ve kasların nerede başlayıp nerede bittiği hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Aksi halde olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle konunun uzmanı doktor tarafından uygulanmalıdır.

Russian Lips Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Russian lips dudak dolgusu cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle riskli bir işlem değildir. Ancak işlem sonrası şişlik ve ödem oluşmaması için işlemden 10 gün öncesinden kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi gerekir.

Russian Lips Dudak Dolgusu Sonrası Ne Yapılmalı?

Russian lips dudak dolgusu uzman doktorlar tarafından yapılması durumunda dudaklar hacim kazanarak daha çekici bir görünüm elde edilir. Uygulamanın başarısı için dolgu sonrası;

Russian Lips Dudak Dolgusu ve Fiyatları
 • Dolgunun ömrünün uzatılması için yaklaşık 2 saat sıcak içecekler (çay, kahve vb.) tüketilmemeli,
 • 3-4 gün öpüşülmemeli,
 • 1 hafta diş muayenesi gidilmemeli,
 • Dudakları güneş ve rüzgârdan korumak için antibiyotik içerikli krem kullanılmalı,
 • Enfeksiyonla karşılaşmamak için 3 gün havuz ve denizden kaçınılmalı,
 • İlk gün sigara içilmemeli. Daha sonra dudakları yormadan sigara tüketilebilir.
 • İşlem günü makyaj yapılmamalı,
 • İşlem sonrası 1-2 gün sıcak ortamlardan kaçınmalı. (Sauna, hamam, sıcak duş, solaryum vb.)
 • Morlukları önlemek için belli aralıklarla dudaklara buz kompresi uygulanmalı,
 • Dolgudan 2-3 gün sonra işlem bölgesinde morluk, şişlik veya kızarıklık oluşması halinde hemen doktora başvurmalıdır.

Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyatları

Russian lips dudak dolgusunun fiyatları uygulamayı yapacak doktorun tecrübesi, dolgunun markası, kalitesi ve miktarı, dolgunun yapılacağı merkez ve şehre göre değişmektedir. Düşük fiyatlı dolgu uygulamaları kalitesiz ve sağlıksız malzeme ile yapılacak dolgu anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle dolguyu yaptıracak doktoru ve merkezi, yapılacak dolgunun markası ve kalitesini araştırmak önemlidir.

Russian Lips Dudak Dolgusu Sık Sorulan Sorular

Hayır, işlem öncesi dudaklar anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Bu nedenle hasta hiçbir ağrı veya sızı hissetmez. Sinek ısırığı gibi bir etki söz konusudur.

Russian lips dudak dolgusunun kalıcılığı uygulamaya yaptıran kişinin cilt tipine göre değişir. Ancak ortalama olarak kalıcılık 8-12 ay sürmektedir. Bu süre sonrası yeniden dolgu yaptırmak mümkündür.

Hayır, Russian lips dudak dolgusu alerji yapmaz. Dolgu içeriğindeki hyaluronik asit zaten insan dokularında bulunan bir maddedir. Bu nedenle alerjiye neden olmaz. Ancak bazı durumlarda kızarıklık, morluk veya hafif şişlik görülebilmektedir. Bu etkiler ise kısa süre içerisinde kendiliğinden geçecektir. Aksi halde vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir.

Russian lips dudak dolgusunun da diğer estetik uygulamalar gibi yüz oturduktan yani 18 yaşından sonra yapılması daha doğrudur. Önceden yapılması uygun değildir. Ancak yüzde herhangi bir asimetri veya şekil bozukluğu olması durumunda ise doktorun görüşüyle bu süre değişebilir.

Russian lips dudak dolgusu işleminden hemen sonra günlük hayata dönmek mümkündür. Ancak 1-2 gün sıcak ortamlardan (hamam, sauna) kaçınılmalıdır.